Jump to content

Dotaz na rozbočení internetu od UPC


Guest hit.man

Recommended Posts

Guest hit.man

Koupil jsem si internet do UPC tarif Fiber power 10, dostal jsem modem Motorola SB5100E, když přes lan připojím jakýkoliv wifi router na rozbočení pro více pc, půjde mi to bez problémů? Nebudu muset klonovat MAC adresu atak podobně?

 

Díky za rady

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...

ahoj všem, potřeboval bych poradit jak zapojím, a jestli to jde wifi router mezi modem motorola SB5100E od UPC a počítač, potřeboval bych ještě wifi v místnosti, jestli má někdo nějaký odkaz na podrobný návod budu moc rád, předem všem děkuji za jakoukoliv radu, s pozdravem Martin.

Link to post
Share on other sites

Navod od Slamba:

 

Tak nejprve je třeba začít vybalením z krabice... to bejvá obvykle nejsložitější část, protože každá taková krabice je celkem natěsno poskládaná, aby obsah náhodně nevypadnul... pak bych vzal anténu a namontoval ji na příslušnej konektor... dál se veme přiloženej utp kabel a jeden jeho konec se strčí do konektoru WAN, druhej konec se píchne do modemu místo původního kabelu, kterej vede do počítače... kabel z počítače se přemístí do zásuvky LAN1 8) vemeš přiloženej napájecí adaptér, na jednom konci (tom menším) ho strčíš do routeru, na druhym (tim větším) do zásuvky na elektřinu... aby to nebylo málo, koukneš se na štítek routeru, jakou adresu má defaultně nastavenou, obvykle to bejvá 192.168.1.1... tuhle adresu zadáš do prohlížeče, opíšeš tam jméno a heslo, který najdeš na stejnym místě jako adresu, a přihlásíš se :wink: tam budeš hledat nastavení zabezpečení bezdrátový sítě (wireless security apod.), kde vybereš z roletovejch menu volbu WPA2 Personal a TKIP+AES... pak už si jenom nastavíš supertajný heslo pro přihlášení do bezdrátový sítě... nakonec by bylo vhodný si v administraci routeru nastavit svoje přihlašovací heslo do nastavení routeru (defaultně bejvá admin), aby se v něm nemoh hrabat každej jouda, co se bude zrovna nudit... na úplnej závěr všech závěrů jako taková třešnička na dortu přijde důležitej restart modemu... vytáhneš ho na pár sekund ze zásuvky na elektřinu a zase stčíš zpátky... 8)

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites

Ja mam take router TP-Link s modemem Motorola SB5100E a funguje to bezproblemu,

obecne neni duvod aby nejaky router s jakymkoliv modem od UPC nefungoval.

 

Napis co konkretne ti nejde.

 

Jinak navod na nastaveni toho routeru najdes take zde:

http://woko.snedl.net/navod-jak-nastavi ... tl-wr542g/

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites

no právě že jsem to hledal všude na netu tenhle návod jsem tam našel, i jsem to podle toho tak nastavil, ale štáva do pc mi nejde, telefonem wifi nebo spíš router najdu, ale nelze se připojit i po zadání správného hesla, router jsem po nastavení restartoval, a také nic, přitom jsem ho ještě před nedávnem používal a fungoval bez problémů, nemůže tam být ještě nějaký jiný fígl v nastavení, třeba u té macclone adres?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...