Jump to content

je chyba odpojování všech zařízení od elektr. sítě ?


Recommended Posts

Mám stolní počítač, notebook a netbook. Všechno včetně wifi routeru, tiskárny a modemu při ukončení práce a vypnutí počítačů odpojuji od elektrické sítě ( tlačítkem na osmizásuvce ). Ne že bych chtěl nějak šetřit za elektřinu, ale vadí mi při usínání ta spousta blikajících světélek. Je to jak na letišti. Nemůže to každodenní odpojení mít nějaký negativní vlivy ?

Někdy mně počítače hlásí konflikt adres. Ale na připojení k internetu to nemá žádný vliv. Občas mi nejde spustit stránka seznam.cz .

Link to post
Share on other sites

Kabelový modem rozhodně nevypínat. Dokonce si vzpomínám, že to v dřívejších dobách po delším odpojení pak ani samo nenaskočilo, ale člověk musel volat na zákaznickou linku a chtít aktivaci. Vypínání stolního počítače taky není zrovna ideální, protože se někdy může anulovat BIOS.

Konflikt IP adres jde snadno vyřešit tím, že v routeru přiřadíš konkrétní IP adresu dle MAC adresy. Nebo si rovnou v routeru vypneš DHCP a fixní IP nastavíš v každém připojeném zařízení.

Link to post
Share on other sites

Dělám to tak již 14 let a nikdy se nic nestalo. Když bych teda nechával zapnutý ten modem, tak ten wifi router vypínat můžu ? Ty konflikty adres mně kromě té hlášky na obrazovce také v ničem nebrání. Co by to mohlo způsobit ?

Link to post
Share on other sites

Urcite to nema ziadny vplyv.Takym istym sposobom vypinam uz roky modem aj router vzdy pred spankom a pri odchode z bytu.Nemoze byt v tvojom pripade konflikt adries zapricinene sietovou kartou naklonovanou povodnou MAC ktora moze byt v konflikte s routrom,tvojej ISP brany?Skus jednu z kariet nastavit na disabled.

 • Internet 300
 • TV Komfort
 • 3x CA,Samsung TV,HBO,Plus,Ubee EVW3226
 • Bratislava II
Link to post
Share on other sites

UPC doporucuje modem nevypinat, protoze se pak muze jevit ze je u vas porucha.

 

U ostatniho zarizeni je to jedno, ja take na noc vypinam co jde, zaprve to zere el. proud, sice ne nejak moc, ale ono se to casem nascita (rada zarizeni se tvari jako vypnuta a pritom jejich zdroj je stale napajen a spotrebovava proud), druha vec jsou ruze prepeti v siti, treba pri bource, ktere vam muzou znicit elektroniku.

 

Kazdpopadne pokud nejste doma vic dni, tak povypinejte co jde, vcetne kabeloveho modemu, muze treba dojit k nejake nenadale poruse na zarizeni a vyhoret vam klidne barak.

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...