Jump to content

Recommended Posts

Dobrý den,prosím o radu,jaký zakoupit TVpřijímač na sledování DVB-C od UPC.Na stránkách UPC se píše,že se vysílá HD READY.Stačí mi tedy TV s rozlišením 1024x768(např.LG 42PW450) nebo mám jít do FULL HD.Jde mi jen o sledování kabelovky. Děkuji Petr

 

Dobrý den, záleží, jakou byste si platil nabídku a jak často na TV vlastně koukáte. Pokud byste sledoval nabídku 'Standard', budete tam mít: ČT HD, Nova HD, Prima HD, Barrandov HD, HD+, National Geographic HD, History Channel HD, Nova Sport HD a Eurosport HD. To je dohromady 9 HD programů. Zbylé 3 (Discovery HD Showcase, HBO HD, Filmbox HD) jsou v doplňkových balíčcích. Všechny HD programy v UPC vysílají v rozlišení 1920x1088, čili Full HD. Datový tok je u nich různý, ale subjektivně si myslím, že nejlepší obraz mají konstantně HBO HD, History Channel HD a HD+. National Geographic HD, Eurosport HD, Discovery HD Showcase a Filmbox HD mají také dobrý obraz, ale mohlo by to být lepší (na HD poměry). U zbylých (českých) stanic záleží na obsahu, který vysílají. Někdy vysílají SD pořady přepočítané do HD a jindy zase vysílají Full HD. Z těch českých HD stanic je na tom nejhůře asi Prima HD, protože má HD obsahu nejméně, ale poslední dobou se to zlepšuje. Když na ČT/Nově/Barrandově/Nova Sport běží pořad v HD, kouká se na to hezky. Ale i přepočítaný obsah není k zahození. Dříve jsem řešil stejnou otázku jako vy, ale podle mě dnes není nad čím váhat. Pokud vám někdo v obchodě ještě dokáže nabídnout tv, která má rozlišení 1024x768, je s prominutím idiot. Cena moderních Full HD obrazovek dost klesla a jsou dostupnější, než dříve. Navíc, v poměrně malém panelu (40"/42") dnes již standardně najdete právě rozlišení Full HD. Pokud ne, je to starý model. Já být vámi, tak koupím tv s Full HD. Nabídka HD kanálů se bude jenom rozšiřovat, procento nativního HD obsahu se bude také zvyšovat a pokud byste někdy chtěl k TV zapojit třeba Blu-Ray nebo HD Media Box, neváhal bych. Jděte do Full HD. Co se týče značek, vybíral bych z Panasonic, Samsung, Sony, Sharp, LG.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • Kaon
 • Hlavní město
Link to post
Share on other sites

Já bych s dovolením Jacka opravil.

1.) Prima HD nevysílá v HD nic, ani nemůže, protože Prima nemá odbavovací zařízení, které by HD zvládlo. Veškerý obsah na Prima HD je tedy upscale, neboli přepočítávané SD.

2.) Jakákoliv plazma nabídne lepší obraz, než jakékoliv LCD, proto platí, že i HD Ready plazma je lepší, než Full HD LCD a to i s LED podsvícením. Platí to zejména u SD, ale u HD je ten rozdíl také do jisté míry poznat.

 • Internet 300
 • -
 • Komfort
 • CA modul, Kaon DVR
 • Hodonín
Link to post
Share on other sites

...děkuji všem za názory.

Já osobně jsem měl za favority vybráno full hd lcd samsung le40c650 nebo philips 42pfl5405.

Teď se na trhu objevila ve stejné cenové relaci 3Dplazma hd ready LG 42PW450,tak jsem trochu znejistěl,docela by mě zajímalo,jak na ní vypadá KONVERZE 2D-3D u HD programů.MÁTE NĚKDO ZKUŠENOSTI,MOŽNÁ BY TO STÁLO ZA NOVÉ TÉMA.

PETR DOSTÁL

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...