Jump to content
Guest

Set top box Horizon GO

Recommended Posts

Guest

Dobrý den. 

Jsem už docela nešťastný ze set top boxu Horizon GO. 

Dříve jsem měl modul v TV. Žádné problémy nebyly, ale co mi chybělo tak zpětné shlédnutí. Proto, jsem se rozhodl, že vyměním modul za box. No já vám nevím, ale asi jsem udělal hloupost. Sice obraz je pěkný, dokonce i SD vypadá lépe než normálně, ale ovládání je katastrofální. 

Přepínání kanálů je zdlouhavé, musím několikrát zmáčknout číslice, box se někdy sekne že jej musím vytáhnout ze zásuvky, pak zase čekat než se restartuje, to sekání je i několikrát týdně. Ovládání ve videotéce taky není příliš pohodlné, ale jinak filmy mají dobrou kvalitu obrazu. 

Taky mě štve strašné zahřívání. Box má někdy tak vysokou teplotu, že ho raději přes noc vypnu, protože mám strach, že se něco stane. Kolikrát je i nábytek pod ním úplně teplý. 

Myslíte, že mám něco nastavené špatně? Nebo prostě to je "normální" a je to běžné? Docela přemýšlím, že holt oželím zpětné shlédnutí a vrátím se k modulu. 

Pokud bych se chtěl vrátit k modulu, musím opět očekávat návštěvu technika nebo to jde udělat i jinak (pošta, kamenná prodejna...?)

Omlouvám se za chybu: myšleno HD mediabox. 

Nejsem si jisty, ktery box presne mas, Horizon GO je aplikace pro mobilni zarizeni, settopboxy se oznacuji budto jako Horizon, nebo Mediabox, HD Mediaboxy jsou 2, starsi KCF 700, ma cerveny displej a novejsi KCF 900, ten ma byly displej, pak je HD DVR Mediabox, ten ma vestaveny pevny disk a displej nema.

Ja mam HD Mediabox KCF 700 a ten rozhodne nijak dramaticky nehreje, tedy pokud ho mas na odvetranem miste, cas od casu se sekne, ale urcite ne nekolikrat tydne, kdyztak staci podrzet na dalkovem ovladaci delsi dobu tlacitko pro vypnuti a box se uplne vypne, neni potreba ho vytahovat ze zasuvky.

Co se tyka odezvy na ovladac, tak ta neni uplne idealni, to mas pravdu.

Byt tebou asi bych box kvuly tomu prehrivani nechal preventivne vymenit za jiny kus.

Pokud jde o vymenu za CA modul, tak to tusim musi opet privezt technik, UPC zadne kamene prodejny, kde by sli menit boxy nema.

Dalsi varianta pro tebe je vratit se zpet k CA modulu a k nemu koupit Chromecast, pomoci ktereho pak na televizoru pres mobilni aplikaci Horizon GO v mobilu muzes sledovat zpetne shlednuti a videoteku, osobne to take pouzivam a funguje to celkem dobre.

Nebo jeste muzes zkusit velky HD DVR Mediabox, ten ma ovladani podobne ale je trochu sviznejsi.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Ad výměna zařízení - zase vás čeká návštěva technika.
Zahřívání je vcelku běžné, když změníte režim spotřeby na ten vyšší, tak se box bude vypínat úplně a tedy ani nebude hřát. Ale to zahřívání by neměl být žádný nebezpečný extrém.
Ano, přepínání není okamžité, chvilku trvá, než se vše načte.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Guest

Díky za rady. No nevím. Ještě tomu dám nějaký čas, ale upřímně nejsem kdovíjak spokojený s tím boxem. Jak jsem psal, obraz má slušný, ale ovládání je strašný. A to zahřívání se mi vůbec nelíbí. 

Edited by Guest

Myslím si, že UPC resp. Vodafone přijde letos s novým boxem a novou platformou (namísto Horizon), tak se necháme překvapit.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Guest
před 8 minutami, Marek-26 napsal:

Myslím si, že UPC resp. Vodafone přijde letos s novým boxem a novou platformou (namísto Horizon), tak se necháme překvapit.

Aha, a myslíš, že nám box vymění nebo jen pošlou aktualizaci??

Edited by Guest

Možná to Vodafone časem pochopí, že by APP pro Smart a Android TV by ledacos mohla vyřešit. Bylo by to rozhodně pohodlnější a možná i bez problémů. Pouze teda v kombinaci CAM karta a APP. Ostatní poskytovatelé IPTV v tom již mají jasno. Vlastně již většina ...

Edited by becvys
  • Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • CAM/CBN CH7465LG
  • Karlovarský kraj

Ostatní poskytovatelé IPTV v tom moc jasno nemají, a že by většina, to už vůbec ne. On je totiž problém s tím, že i televizory stejného výrobce mají různé systémy, a že aplikace do jednoho modelu nefunguje v modelu jiném. Natož pak dělat něco napříč všemi výrobci, to už je prakticky nemožné. Android pak žádná sláva také není, když co rok, to jedna nebo dokonce dvě nové verze tohoto systému. Zdaleka nejlepší je aplikace pro W10, protože kdo má internet, ten má v naprosté většině případů i PC nebo NB s tímto OS a není problém to propojit s TV.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Řekl bych, že VF to chápe a má v tom jasno už od začátku. Není tedy otázka zda, ale spíše kdy a na jaké platformy budou aplikace vyvinuty. Předpokládám, že třeba aplikace na AndroidTv bychom se dočkat měli, spíše je otázkou, na jakou verzi Androidu. Pak tu máme další OS, jako je WebOS (LG), Tizen (Samsung), My Home Screen (Panasonic) a pár dalších. Každý tento OS má též několik verzí. Vývoj každé takové aplikace by stál spoustu času a peněz.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Aplikace se daji vyvijet taky rozumne, tj. s pouzitim OBECNYCH funkcionalit a bez vselijakych version-specific kravin... takze jsou pak univerzalne pouzitelne ve vsech verzich daneho OS.
Staci, aby tu aplikaci navrhl ZKUSENY architekt a ne kdejaky -nactilety jupik s jeste mokrym maturitnim vysvedcenim.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Prave taketo aplikacie su viazane na DRM a frameworky, ktore poskytuje hostitelsky OS.. a uznas sam, ze podporovat rozne minoritne OS nie je pre vyrobcu ekonomicky unosne.. taky WebOS od LG nie je kompatibilny ani sam so sebou (2.x vs 3.x), o bordeli, ktory panuje na Androide, skoda hovorit.. a k tomu AndroidTV OS ≠ Android OS! Kolko trvalo Liberty, kym boli schopni upravit hotovu iOS aplikaciu pre tvOS (AppleTV), s cim naozaj nemali vela prace!

Podpora HTML5 v embeddovanych OS (ktore pouzivaju TV) je mizerna a nefunkcna - HTML5 Horizon aplikacia je univerzalna..

Edited by quadra2030
  • Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

před 35 minutami, quadra2030 napsal:

Kolko trvalo Liberty, kym boli schopni upravit hotovu iOS aplikaciu pre tvOS (AppleTV), s cim naozaj nemali vela prace!

Takze to cele neni o tom, kolik prace to da, ale jestli je zajem to delat (mozna taky jen maji nechopne jupiky misto vyvojaru, cojavim).

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Třeba WebOS u LG má jeden z nejlepších HTML5 prohlížečů (podporují hodně HTML5 fíčur), ale dost formátů videa to neumí. Takže Horizon si tam přes prohlížeč nepustíte resp. se nespustí video. Přitom s tím dálkovým ovladačem, co slouží jako ukazovátko by se to dalo ovládat úplně v pohodě.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Děkuji za technický rozbor. Z pohledu běžného zákazníka, by možná některý tuto variantu uvítal. Jestli je nebo není ekonomicky únosné pro Vodafone vyvíjet APP pro různé platformy nemohu posoudit a když se tedy vrátím k původnímu, co psal SibiřCZ tak by tuto možnost evidentně uvítal a třeba je takových lidí mnohem více než si myslíte s ohledem na příspěvky o nekomfortním ovládání a chybného zpětného zhlédnutí u té krabice s názvem HD Mediabox ...

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • CAM/CBN CH7465LG
  • Karlovarský kraj

Guest
Před hodinou, becvys napsal:

Děkuji za technický rozbor. Z pohledu běžného zákazníka, by možná některý tuto variantu uvítal. Jestli je nebo není ekonomicky únosné pro Vodafone vyvíjet APP pro různé platformy nemohu posoudit a když se tedy vrátím k původnímu, co psal SibiřCZ tak by tuto možnost evidentně uvítal a třeba je takových lidí mnohem více než si myslíte s ohledem na příspěvky o nekomfortním ovládání a chybného zpětného zhlédnutí u té krabice s názvem HD Mediabox ...p

Podobné problémy s boxem jako mám já, má i moje sousedka. Ta to má možná i horší, protože zatímco mě se to seká dejme tomu jednou za týden, jí se ti seká skoro obden. Dokonce i když pustí film, tak se to občas sekne, což mě teda u videotéky nedělá, naštěstí. Nicméně to ovládání je opravdu nepříjemný. Když chci přepnout na nějaký kanál, třeba 24, tak reaguje třeba jen číslice dvě a přepne to na pozici dvě. Někdy se mi to povede až třeba na potřetí. Přitom když jsem měl modul, tak vše bylo svižné, používal jsme ovladač od tv a bylo to fajn. Každopádně jsem přemýšlel o následujícím řešení: někdy na jaře mám v plánu kupovat novou TV s Dvbt2 a hbbtv, takže se vrátím k modulu a zpětné shlédnutí budu používat přes hbbtv anebo přes aplikaci Horizon kterou si stáhnu do TV. 

Edited by Guest

Myslím si, že spousta zákazníků by uvítala, kdyby mohli mít ve své televizi rovnou aplikaci. Ale každý tento OS má své vlastní knihovny, jazyky atd. Takže nejde většinou použít ty samé programátory na všechny ty aplikace. Navíc předpokládám, že tyto aplikace si společnosti nevyvíjejí svépomocí, ale najmou si na to firmu, která má na to má tým programátorů. I vzhledem k platům programátorů to určitě nebude levná záležitost.

@SibiřCZ Aplikace Horizon v ČR pro televize neexistuje, takže si nic do Tv nestáhnete.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Guest

Aha, no tak se spokojím s hbbtv. Prostě ten box nechci.

to jsou všechno kecy a výmluvy aby mohli opové tlačit ty svoje předražené uzavřené nekompatibilní a sw zmršené krabičky

HBO GO má aplikaci napříč všemi platformami, Netflix víceméně to samé, sledovanitv jakbysmet

portace appky z iOS na TVOS je pouze o certifikaci a pár změn ve specifikaci, to samé předpokládám Android vs AndroidTV

opět jsme v tomto "specifický" trh

řekl bych, že aktuálně je asi nejlepší kombinace CA modul + streaming Horizon GO buď přes Chromecast nebo AirPlay

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Technicolor bridge, 3x CA modul
  • Praha

před 49 minutami, SibiřCZ napsal:

Aha, no tak se spokojím s hbbtv. Prostě ten box nechci.

Myslím, že se můžeš v klidu vrátit na CAM s kartou a osobně jsem si pořídil mini PC intel NUC5CPYH, stáhnul z windows store horizon go a co je na tom akorát to špatný, že je potřeba použít místo ovladače periférie. Kláveska a myš. Takže to není komfort jako s ovladačem k TV, ale pro nouzový stav OK. Použil jsem i na O2 tv na LM. Zvládá to v pohodě.  Další variantou je pořídit nějaký android box a nainstalovat app a jedem. Lze také stáhnout sólo APP Horizon Go a nainstalovat do android tv, ale to nemám vyzkoušené ani jsem to nechtěl riskovat. Navíc to není optimalizované podle videí na youtube, ale nouzově asi lze též použít ( v případě, že tedy AndroidTv más).Další možnost jak píše retron .... a jak se zmiňuje o konkurenci jako Netflix, HboGo, Kuki, sledovanitv, lepsiTv, TMbile TV Go, Skylink Live TV (aktuální nabídka Android TV) dále v budoucnu podpora O2TV napříč platformami, mám APP vyzkoušené, uživatelsky přívětivé. Možnosti jsou, ale stále nejkomfortněji vychází APP což asi nebude v dohledné době... Proto tu stále na to narážím, proč vlastně nemá APP Vodafone taky a odpověďi typu, že to je složité, náročné .... Vodafone Group odkoupil část společnost Liberty Global, konkrétně její aktiva v Německu, Česku, Rumunsku a Maďarsku. Použití se přeci nabízí ve všech zmíňených zemích. Dále nabídka k zákazníkům u cizích operátorů ... Já jsem se službami spokojený. Stabilita internetu, tv občas kostičky z lega,ale žádné drama, jen mě to prostě jen mrzí. Mohlo by být lépe.... 

Edited by becvys
  • Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • CAM/CBN CH7465LG
  • Karlovarský kraj

@becvys Je to složité a náročné, proto už není. VF nekoupilo s UPC i platformu Horizon, takže musí vyvíjet vlastní. Bylo by hezké, kdyby měl VF nějakou korporátní aplikaci a stačilo by jen udělat překlad, to by pak asi už aplikace byla venku, ale asi to tak není. I nabídka boxů je v různých státech jiná, ale to bylo i za LGI. Musíme si prostě počkat a aplikace bude, minimálně na ten Android a nejspíše i na to jablko a snad i na nějaké ty Tv.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

před 1 minutou, Marek-26 napsal:

@becvys Je to složité a náročné, proto už není. VF nekoupilo s UPC i platformu Horizon, takže musí vyvíjet vlastní. Bylo by hezké, kdyby měl VF nějakou korporátní aplikaci a stačilo by jen udělat překlad, to by pak asi už aplikace byla venku, ale asi to tak není. I nabídka boxů je v různých státech jiná, ale to bylo i za LGI. Musíme si prostě počkat a aplikace bude, minimálně na ten Android a nejspíše i na to jablko a snad i na nějaké ty Tv.

Už aby to bylo.Hlavně odladěný a bezproblémový hned ze startu

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • 10 Mb/s
  • CAModul,HD DVR Mediabox
  • Brno-Kohoutovice

Zopar informacii, co vas asi caka 🙂

Alexander Leinhos, Vodafone Deutschland’s head of external communications, said that although initially viewers would see no change, its roadmap was different. “In the future, we will replace Horizon with the next TV generation, which will be a Vodafone product,” Leinhos said. Vodafone is already pushing its own GigaTV.

How Vodafone Giga TV added OTT services to their existing infrastructure

The business objective

To provide Vodafone’s consumers access to a vast selection of channels and VOD offers via a next-generation cloud video service, on any device and at any time.

The solution

Synamedia Infinite Platform multi-screen experience supporting GigaTV OTT and GigaTV Cable-IP Hybrid Pay TV service tiers.

The outcome

GigaTV delivers a seamless viewing experience in and out of the home. Delight consumers with intuitive navigation, personalized content recommendations, voice control, and direct access to Netflix and Maxdome OTT programming.

Som zvedavy na tu "next generation TV"..

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava