Jump to content
Turbo-zelva

TV Philips 32PFL7695H/12 a CA modul

Recommended Posts

Ahoj, po zakoupení nové TV Philip 32PFL7695H/12 a propojení s dodávaným STB od UPC(umožňuje pouze propojení přes scart, HDMI výstup tento STB nemá) mám nekvalitní rozostřující se obraz. Proto vážně uvažuju o Ca modulu. Nemá někdo zkušenosti s tímto televizorem a Ca modulem? Díky za případnou odpověď.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, mám Philipse 40PFL8605H + CA modul a vše funguje bez problémů, včetně HD programů. Doporučuji nejdřív zkusit naladit programy bez CA modulu. 99% kanálů je kódovaných, ale naladit by jsi je měl. Některé kanály jako např. ČT24, Prima Cool, UPC info a snad ještě nějaké kódovány nejsou a měly by ti jít normálně pustit. Pokud tomu tak je, pak asi pak není důvod k obavě CA modul zakoupit. Určitě si ověř, zda má televizor DVB-C tuner a slot na CA modul. Já jsem modul zakoupil a určitě nelituju 1.500,-Kč, které jsem za něj dal (už jen proto, že můžu přijímat HD kanály a nemusím platit 150,- korun měsíčně za další krabičku). Zapůjčený set-top-box od UPC jsem využil pro druhou televizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CI slot má TV z boku a DVB-C zřejmě taky, protože na seznamu kanálů bez zapnutého set-top-boxu jdou kromě analogových a digitálních kanálů i některé HD programy (ČT, Nova, Prima). Bez DVB-C by přece bez zapnutého STB nešly, je to tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozor, v síti UPC se vedle DVB/C vysílá několik programů v DVB/T. Tak jestli jste nenaladil tohle.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přesně tak. Já mám možnost někde v nastavení určit, zda chci DVB-T, či DVB-C. Měl by jsi naladit všech asi 110 kanálů, jako na set-top-boxu od UPC. Všechny budou kódovaný, kromě asi pěti. Tím si ověříš, že můžeš přijímat dig. kanály od UPC. Pokud má TV i CI slot, tak budeš moci po zakoupení CI slotu a karty od f.Lica kanály dekódovat, podle tvých předplacených služeb. UPC posílá po kabelu i kanály, které vysílají pozemně ve čtyřech multiplexech v normě DVB-T. Pokud máš tedy televizor nebo set-top-box s DVB-T tunerem, můžeš toto využít a nemusíš někde instalovat vlastní anténu pro příjem poz. dig. vysílání. Takže opakuji, někde v nastavení přepni, že chceš použít tuner DVB-C (pokud ho tetdy tvůj TV má) a zkus naladit všechny kanály jako na tvém set.top-boxu od UPC.

 

Jinak jsem se díval na stránky philips.cz a podle všeho by tvůj TV měl DVB-C tuner mít. Takže by to mělo fungovat bez problémů. Kvalita obrazu je podle mého subjektivního názoru z televizoru určitě lepší, než ze set-top-boxu od UPC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...