Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.

Recommended Posts

Ahoj, zvažuju přejít na služby UPC, které jsou u nás v domě dostupné. Momentálně mám O2 ADSL, které jede 13,5/650 ( za 300/měs) , takže by mě zajímalo, jestli bych si vůbec u UPC polepšil ( nehledě na upload, tam je to jasné ). Co jsem tak pročítal fóra a sledoval testy ze speedtestů, tak 25Mbit jede tak okolo 12-13Mbit ( co jsem našel já výsledky, prý to záleží i na lokalitě, u mě konkr. Kolín ) . Takže by mě zajímaly nějaké zkušenosti celkově s 25Mbitem. Klidně bych si tu 100 za měsíc připlatil, ale chtěl bych, aby ten DL odpovídal zakoupené rychlosti ( na upload moc nehledím, nevyužívám ho tolik ) . Právě se mi líbí ta nová akce 12měsíců za 399,-kč.

Díky moc za radu.

Sdílet toto téma

Ahoj, s UPC si určitě polepšíš, já si rozhodně nemůžu stěžovat. Mám 25Mbit a frčí to touto rychlostí (podle měřiče i trochu více). Lokalita Brno.

1232679336.png

• lokalitaBrno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCicso EPC 3208

Sdílet toto téma

urcite si polepsis , jestli sis rychlosti procital na rychlost.cz tak od tam je to totalne nespolehlive. me to z 99% jede pres 50Mb/s takze urcite bez od o2 pryc. ja taky pred par lety presel a je to rozdil jak prase :lol:

Sdílet toto téma

Zalezi na konkretni lokalite a na case kdy surfujes, pokud jsi v lokalite kde UPC nema uplne doladenou kapacitu site, tak rychlost nemusi vdy dosahovat maxima, take ve spickach - odpoledni a vecerni hodiny muze rychlost mirne kolisat, ale neni to nijak dramaticke, jedna se o pohyb v radu o jednotek Mbit, s uploadem vetsinou problemy nejsou.

Na vysledky ve speedtestech vubec nehled, tam to nameri kde co.

Technologie kterou pouziva UPC neni nejak zavisla na nejake vzdalenosti od ustredny jako u ADSL, spis jde o kapacitu site a tam se to postupne neustale zlepsuje.

Takze co se tyka rychlosti, tak si urcite polepsis.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

zkušenosti s 25M z Plzně : ve večerní špičce dwload klesá tak na 18 Mbit/s jinak stabilně kolem 25, upload z 99% bez problému jede na 1,5 Mbitu/s. Pingy stabilní, takže tak celkové hodnocení pětadvacítky je 1-

Sdílet toto téma

Takže bych si asi polepšil, pokud by se ozval ještě někdo z Kolína, byl bych moc rád, protože opravdu sem tolik dobrých ohlasů na 25 neslyšel. Někdo mi říkal, že 25 běhá dobře v těch částích sítě, kde už jsou dostupné i tarify FP 50 a FP100, což u nás nejsou :/ .

BTW. je možné dostat od nějakého obchoďáka i lepší cenu, příp. nějakou dobrou kombinaci TV a Netu ?

Díky za radu.

Sdílet toto téma

Jestli je na siti dostupna technologie DOCSIS 3.0 s tarify FP 50/100 Mb podle me neni rozhodujici i na starsi verzi 2.0 to beha dobre, ono spis zalezi na kapacite site.

A jinak novy zakaznik vdycky urve najakou tu slevu na sluzby, aspon docasnou.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Mam nove FB25. Predtim FP10 a spokojenost. Rychlost jecely den naprosto stabilni 25/1,5 a pingy cca 13ms. Lokalita Praha.

Jinak O2 bude mit od kvetna VDSL, kde rychlost poskoci "až" na 25Mbit, tak pokud jsi blizko dslamu, pockej na zverejneni nabidky.

Sdílet toto téma

Tak třeba na ostravě jihu to maj nastavený tak, že 10M jede opravdu 10M... kdykoliv, jakkoliv, odkudkoliv...

Naproti tomu 25M jede od cca 4M do 25M a hodně záleží na čase - obvykle večer kolem 18 hodiny to jede nejpomaleji a ve 4:00 ráno to fičí maximálními fofry...

Sdílet toto téma

Jinak O2 bude mit od kvetna VDSL, kde rychlost poskoci "až" na 25Mbit, tak pokud jsi blizko dslamu, pockej na zverejneni nabidky.

VDSL je sice pěkná věc ale dosah max. 1,3 km od ústředny, takže pro menší města a vesnice, kde bývá výskyt ADSL přípojek častější, je to technologie nedosažitelná. Oproti tomu ve velkých městech je zase lepší internet od UPC díky poměru cena/výkon. Takže celkový přínos VDSL do českých luhů a hájů - no nevim nevim.

Sdílet toto téma

Jsem rád, že O2 přispěchalo s novými tarify, protože na ně bude muset lehce zareagovat i UPC. Jinak já jsem s tarifem UPC25 Mbit naprosto spokojený, ve špičce rychlost lehce klesne, ale nikdy to nebylo méně než cca 18 Mbit a to je vcelku slušná agregace. Kvalita skvělá, latence také... přesto jsem rád, že dle dostupnosti mohu mít až 25 Mbit od O2 (vím vím "až"), navíc je ústředna od mého domu zhruba 200 metrů, takže pohoda. Je dobré vědět, že když mě UPC vytočí, tak mohu mít rychlý net od jiného ISP (a že mě UPC vytáčí neschopným helpdeskem a tím šmejdským PVR Kanonem, který se denně 5x sekne a to nám ho měnili už 4x!!!).

• lokalitaSokolov
  • internet100+
  • televizeKomfort+

Sdílet toto téma

Jsem rád, že O2 přispěchalo s novými tarify, protože na ně bude muset lehce zareagovat i UPC. Jinak já jsem s tarifem UPC25 Mbit naprosto spokojený, ve špičce rychlost lehce klesne, ale nikdy to nebylo méně než cca 18 Mbit a to je vcelku slušná agregace. Kvalita skvělá, latence také... přesto jsem rád, že dle dostupnosti mohu mít až 25 Mbit od O2 (vím vím "až"), navíc je ústředna od mého domu zhruba 200 metrů, takže pohoda. Je dobré vědět, že když mě UPC vytočí, tak mohu mít rychlý net od jiného ISP (a že mě UPC vytáčí neschopným helpdeskem a tím šmejdským PVR Kanonem, který se denně 5x sekne a to nám ho měnili už 4x!!!).

Ja jsem z upc spokojen, jak z internetem, tak z dvb-c dokonce i z kaonem. Slouzi pouze pro nahravani, 99 % casu slouzi pouze jako hodiny :-)

Sdílet toto téma

Tak jsem rád, že jsem k UPC nešel , už jsem u O2 na VDSL konkrétně na tarifu 25/2 za cenu 300,-kč měs na rok a modem za 1,-kč ( smlouva na rok ) . Rychlost je takováto :

1306930988.png

( tzn. stabilní stahování přes celý den 2,80MB/s, což odpovídá 22,4Mbit, upload ten též nekolísá a drží se stabilně na těch 2Mbitech ) , jedině ping se pohoršil, ale to mě zase tak netrápí.....

Myslím, že za tu cenu to nemá konkurenci ( pokud nebereme v úvahu FTTB/H sítě ) . Tím samozdřejmě nechci nijak pošpiňovat UPC, nikdy jsem je neměl, jenom bych chtěl vyvrátit za sebe to tvrzení :

O2 a UPC si konkurujou jenom papirove. Kdo ma moznost mit oboje tak ma UPC.

Já bych si zase vybral jenom O2 , maximální spokojenost ;) , ikdyž je tady dostupný UPC 25, pokud by tady byla 50 i 100, tak bych asi přešel na 50, ale než se UPC rozhoupe, tak tady doufám bude už dotažená optika od místního ISP ...... Ikdyž TO2 by také mohla ještě navyšovat, maximálka mé linky je 100/45 , takže O2 do toho :D ....

Sdílet toto téma

No to je pro me trosku matouci, protoze cena 25/2 pro nove zakazniky je 600kc.

Jinak ano, mozna pro vas je lepsi kdyz mate takovouto cenu a sedite na ustredne, ale kolik takovych lidi je? O2 jsem mel taky, ocenuju jejich technickou podporu a mel jsem lepsi ping napriklad do Francie, ale UPC Fiber 100/10 ktere mam ted se to rovnat nemuze. Jinak jsem rad za kazdou zdravou konkurenci :D

Sdílet toto téma

UPC Broadband Slovakia ponuka 25/2 net za 9,90€ co je asi 247 ceskych korun.Momentalne ho vyuzivam aj ja a plna spokojnost.Meranie cez speedtest je robene cez wifi preto je down slabsi a pouzivam router IEEE standart 802.11g,uz mam objednany standart 802.11n,ale cez stolny pc je rychlost OK.

1308415075.png

• lokalitaBratislava II
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul,HBO,Plus,Ubee EVW3226

Sdílet toto téma

Tak jsem rád, že jsem k UPC nešel , už jsem u O2 na VDSL konkrétně na tarifu 25/2 za cenu 300,-kč měs na rok a modem za 1,-kč ( smlouva na rok ) . Rychlost je takováto :

1306930988.png

( tzn. stabilní stahování přes celý den 2,80MB/s, což odpovídá 22,4Mbit, upload ten též nekolísá a drží se stabilně na těch 2Mbitech ) , jedině ping se pohoršil, ale to mě zase tak netrápí.....

Myslím, že za tu cenu to nemá konkurenci ( pokud nebereme v úvahu FTTB/H sítě ) . Tím samozdřejmě nechci nijak pošpiňovat UPC, nikdy jsem je neměl, jenom bych chtěl vyvrátit za sebe to tvrzení :

Já bych si zase vybral jenom O2 , maximální spokojenost ;) , ikdyž je tady dostupný UPC 25, pokud by tady byla 50 i 100, tak bych asi přešel na 50, ale než se UPC rozhoupe, tak tady doufám bude už dotažená optika od místního ISP ...... Ikdyž TO2 by také mohla ještě navyšovat, maximálka mé linky je 100/45 , takže O2 do toho :D ....

U O2 mám velký obavy jaká rychlost bude, až to zavedou plošněji. Kromě toho má UPC tu výhodu, že kdykoliv lze jít na 50/5 nebo 100/10, což u O2 nehrozí a už teď seš na limitu.

Sdílet toto téma

1306930988.png

U O2 mám velký obavy jaká rychlost bude, až to zavedou plošněji. Kromě toho má UPC tu výhodu, že kdykoliv lze jít na 50/5 nebo 100/10, což u O2 nehrozí a už teď seš na limitu.

Já bych se u O2 zase nebál toho, až to zavedou plošněji, co sem tak vyčetl na netu, tak pokud net jel dobře ze začátku, tak se jeho kvalita postupem času nedegradovala.

No, já například na 50/5 ani 100/10 jít nemůžu a podle UPC ještě dlouho ani moct nebudu :D . Jak jsem psal výše, já ještě mám kam upgradovat, moje linka má maximálku 100/45, takže tam ještě preostor je :D .....

Cenu mám kvůli starší akci, co jsem měl na ADSL, takže 300 na dobu 1 roku, což je krásná cena za stabilní a rychlé připojení :) .

To je to samé jako "klasická" optika ( myšleno FTTH/B ), také je to zatím jen pro málo lidí, to samé VDSL, někdo prostě je blízko DSLAMu ( pohled z mé strany ;) ) .

Ale tím samozdřejmě nijak nechci hanit UPC, nikdy jsem ho neměl a kvůi VDSL ani mít nebudu ( doufám, že za rok tady bude optika v našem domě ) , ale každý si bude chválit to své, jak jinak :) .

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku