Jump to content
zzuzu22

TV Start a chybějící programy

Recommended Posts

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat na základní nabídku (TV Start) k netu. Koukala jsem na https://www.upc.cz/televize/o-upc-televizi/prehled-programu/ a tak jsem ladila a ladila a několik stanic, které mají být v nabídce start, chybí. Jde o Barrandov Krimi HD, Seznam TV HD, Mňam TV HD, Óčko HD, Óčko Star HD, JOJ Family, CS Mystery, Power TV HD, Kino Barrandov, Nova 2, Nova Action, Nova Gold, Prima Krimi, Prima Comedy Central, Prima Max, Prima Zoom.

Je to ok?

Předem děkuji za odpověď

• Internet 150
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • Modem Compal
  • Praha 10 - Malešice

Mají to nějak divně napsané, protože ty HD programy jsou až v placené nabídce TV Klasic a vyšší (ve standardu DVBC). V TV Start jsou v SD a ladí se ve standardu DVBT

Standa

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem
  • Praha

TV Start v DVB-T - tam jsou jen 3 čt programy v HD (1,2,sport), celkem mám 41. Na stránkách UPC píšou, že plánují všechny čt programy dát do HD (výhledově).

TV Start v DVB-C - všechny čt v HD. 35 + cizí (já mám ORF1, 2).

Když jsem to před 2 lety řešil, tak jsem dostal z podpory tuto dobrou radu. Ladil jsem Finsko, mám Panasonic.

Televizor by měl naladit všechny kanály vysílané na síti, pokud má DVB-C tuner.

Možnosti ladění:

Ladění se provádí v menu televizoru, pomocí automatického ladění. U některých výrobců je třeba mít nastavenou jinou zemi ladění než Česká republika (u Panasonicu Finsko, u jiných značek například Švédsko nebo Německo). Poté teprve dokáže televizor naladit frekvence, na kterých vysíláme.
    Ladění se provádí v menu televizoru pomocí manuálního / ručního ladění. Je třeba nastavit hodnoty frekvencí (v ručním nebo rychlém vyhledávání stejně jako u našich set-top boxů). Většinou používáme startovací frekvenci UPC 658 MHz (658 000 kHz), symbolová rychlost 6900 kSym/s a 64QAm.

• -
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • Modem Technicolor
  • Jindřichův Hradec

V tv nabídce Start, která vysílá v DVB-T jsou v HD pouze kanály ČT 1,2 a ČT sport, zbytek je v SD, celkem asi 40 kanálů. 

Pak jsou nějaké nekódované kanály v DVB-C. 

Analog raději nepoužívejte 

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Z DVB-C programy rychle mizí, přotože se překlápějí do HD a tím jsou vyřazeny z nabídky start.

Za ty 2 roky vyřadili:

War, CS mystery, mňam, seznam, Power, prima krimi, Rebel 2: Slušnej kanál, STV1, STV2, upc INFO KANÁL.

• -
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • Modem Technicolor
  • Jindřichův Hradec

To ladění Finsko se používalo u některých starších televizoru , které při nastavení česko neuměly ladit DVB-C, to už u dnešních moderních tv není dávno potřeba. 

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Brno

před 11 minutami, Athlon napsal:
Z DVB-C programy rychle mizí, přotože se překlápějí do HD a tím jsou vyřazeny z nabídky start.

Za ty 2 roky vyřadili:

War, CS mystery, mňam, seznam, Power, prima krimi, Rebel 2: Slušnej kanál, STV1, STV2, upc INFO KANÁL.

Že by vyřazovaly (zakódovali) programy, které byly spuštěny v HD ....

Standa

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem
  • Praha

tak jsem to přehodila na jinou zemi a opět dala hledat. Výsledek je stejný. Mám tv TOSHIBA 32W2333DG.

Takto mám kanály. Snad jsem na nikoho nezapomněla

image.png.17f8440f165a99bd0f7f912d0205c8b4.png

• Internet 150
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • Modem Compal
  • Praha 10 - Malešice

Dle toho vašeho seznamu máte naladěných 32 digitálních kanálu v DVB C což je málo, Pokud budete ladit v DVB T, najdete jich něco přes 40, musíte ladit jako digitál anténa a ne digitál kabel.

Změna země je ve vašem případě zbytečná , ta slouží tomu když televizor neumí ladit kanály v DVB-C, což není váš případ.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Brno

Máte pravdu. Přes anténu toho chytilo mnohem více. Bohužel... musela jsem to změnit zpět protože tam chyběla pro babičku klíčová TV Šlágr 2. 😞

• Internet 150
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • Modem Compal
  • Praha 10 - Malešice

Je celkem běžné, že na automat to v DVB-C nenaladí všechno nebo v horším případě se naladí jenom pár programů, stává se to i u značek jako třeba Samsung. Pak je potřeba na to jít ručně, parametry jednoltlivých multiplexů jsou k nalezení někde zde na fóru v odkazu nebo přímo na webových stránkách UPC.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Před hodinou, zzuzu22 napsal:

Máte pravdu. Přes anténu toho chytilo mnohem více. Bohužel... musela jsem to změnit zpět protože tam chyběla pro babičku klíčová TV Šlágr 2. 😞

Možná bude problém v kabeláži, vidím tam kolizi s pozemním vysílačem v Praze (K26)

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

@ludekfilm máš samozřejmě pravdu, bohužel to ještě neví útvar UPC, který sestavuje multiplexy. Tabulka s názvy stanic je nově naskenovaná z právě vysílaného streamu pár minut před jejím vložením...

exKarneval

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Compal - Router Mode, 3x CAM
  • Teplice

před 4 hodinami, technik napsal:

Možná bude problém v kabeláži, vidím tam kolizi s pozemním vysílačem v Praze (K26)

a dá se s tím něco dělat?

• Internet 150
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • Modem Compal
  • Praha 10 - Malešice

před 4 hodinami, Retiree napsal:

@ludekfilm máš samozřejmě pravdu, bohužel to ještě neví útvar UPC, který sestavuje multiplexy. Tabulka s názvy stanic je nově naskenovaná z právě vysílaného streamu pár minut před jejím vložením...

A na kterém kanále jste scan prováděl.

Myslím, že to na K26 nebylo. V SDT other tabulce to bylo opravdu špatně, ale s tou DVBT moc nepracuje (oproti DVBC).

Na K26 v SDT actual to bylo správně

před 3 hodinami, zzuzu22 napsal:

a dá se s tím něco dělat?

Jaký kabel mezi zásuvlou a TV používáte nyní? Nějaký slabší, lehce ohebný nebo originální kabel od UPC?

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

Před hodinou, technik napsal:

A na kterém kanále jste scan prováděl.

Myslím, že to na K26 nebylo. V SDT other tabulce to bylo opravdu špatně, ale s tou DVBT moc nepracuje (oproti DVBC).

Na K26 v SDT actual to bylo správně

Jaký kabel mezi zásuvlou a TV používáte nyní? Nějaký slabší, lehce ohebný nebo originální kabel od UPC?

s tím kabelem jste mě navedl na správnou cestu. Zapomněla jsem, že kabel od společné antény je stále zapojen v zásuvce. Tak jsem ho odpojila a bum. Všechny kanály šlapou. Takže mockrát děkuji. 😉

• Internet 150
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • Modem Compal
  • Praha 10 - Malešice

@technik Tabulku jsem vkládal jako důkaz existence stanice Slagr 2 pro zzuzu22. Poté se ozval jiný uživatel, který poukázal na jisté nesrovnalosti. Tady jsem trochu zazmatkoval, sypu si popel na hlavu... Přehled stanic ve formě stromu nedokážu vytvořit ze žádné z obou tabulek, je to prostý sken pásma... 
Pro jistotu přikládám dnešní aktuální (tentokrát opravdu) sken stanic v DVB-T standardu:

Spoiler

580091737_Beznzvu.png.6da75aceb5103985fc67a439838dbea0.png

exKarneval

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Compal - Router Mode, 3x CAM
  • Teplice

Ano, to už je správný seznam stanic TV start

DVB-T:41 SD+3 HD+8 rádií