Jump to content

Nahrávání pomocí STB CV-5000 na video s analogovým tunerem.

Recommended Posts

Dobrý den,

v Brně by měla být každým dnem vypnuta analogová nabídka KLASIK, proto jsem se snažila vyřešit jak nahrávat na videorekordér, který má pouze analogový TUNER programy z digitální nabídky STANDARD.

Tento problém se už nesčetněkrát řešil v různých příspěvcích na těchto stránkách i jinde.

Protože v těchto dnech bude toto téma možná opět aktuální, dovolím si menší shrnutí, jak jsem to vyřešila já.

Na úvod bych chtěla upozornit, že se jedná o prozatímní řešení - nahrávka je v ANALOGOVÉ kvalitě - a zejména u TV s velkou úhlopříčkou není obraz nic-moc, nicméně na TV s obrazovkou cca 26" není špatný.

Já osobně váhám co si pro nahrávání pořídím, můj favorit je zatím Panasonic DMR-EX93 s DVB-C, ale čekám co teď na jaře představí Panasonic v ČR.

Nahrávat lze různými způsoby:

1) Přímé nahrávání přes SCART programu, který právě sleduji - tato metoda je všeobecně známá - tu zde popisovat nebudu.

2) Nahrávání v době nepřítomnosti - pomocí ČASOVAČE.

TV: 1 scart AV, STB: CV-5000 2 scarty TV a VCR, můj videorekorder /VCR/ 2- scarty AV1, AV2:

Zapojení:

Koaxiální kabely: UPC-zásuvka - STB vstup/CABLE-IN/ - STB výstup/LOOP OUT/ - VCR - vstup - VCR výstup - TV.

Scarty: STB /VCR/ - VCR /AV2/ a TV /AV/ - VCR /AV1/

Já mám na TV pouze 1 scart proto jsem použila kabel CINCH pro propojení STB a TV. Kdo má dva, může propojit místo CINCH scart STB TV a TV /AV1/.

V menu STB se vybere funkce časovače videorekordéru - lze navolit až 20 událostí, odkdy do kdy nahrávat a z jakého kanálu.

Některé videorekordéry mají možnost nahrávat z externího zdroje a využít jeho časovače /můj VCR to umí - je to popsáno v manuálu VCR/. Pak stačí vhodně nakonfigurovat SCART AV2 u videa a nadstavit nahrávání z AV2 - nemusí se vůbec použít časovač videorekordéru.

Vše funguje OK, až nastane čas, STB se zapne, dá impuls videorekordéru a ten začíná nahrávat.

3) Nahrávání 1 PROGRAMU z digitální nabídky a sledování jiného 2 DIGITÁLNÍHO PROGRAMU.

Zapojení je totožné jako v 2. případě.

Toto je možné jen pokud má Vaše TV vestavěný DVB-C tuner a máte CA modul s další kartou UPC.

Má to své mouchy, např. :

1) na nahrávce je v úvodu vidět, jak se při zapnutí STB inicializuje karta a zapíná časovač.

2) je potřeba používat 3 dálková ovládání a uvědomit si jak je vše propojeno, co musí být zapnuto a co ne.

Já jsem z těchto stránek načerpala hodně znalostí, doufám že můj příspěvek pomůže zase jiným.

Jinak, pokud máte TV s DVB-C, neváhejte pořídit CA modul, obraz je opravdu špičkový, zejména sportovní přenosy v HD jsou parádní.