Jump to content

Turbo 1000 pomalý web


Recommended Posts

Nyní mám v akci Turbo 1000 a načítání webu je pomalé (řádově vteřiny). Přešel jsem z bezdrátu a od změny providera si sliboval hlavně vyšší rychlost načítání webstránek. Stahování je v pořádku, ale web pořád zlobí. Myslel jsem, že při této rychlosti zelený loadproužek dole v exploreru vůbec neuvidím a je tam sakra dlouho. Je to normální, aby se mi stránka načítala několik vteřin? Třeba "živě.cz" 10 sekund. Nainstaloval jsem čistá wokna na jiný disk a z něj nabutoval, dal modem přes USB, odinstaloval Kerio atd. nic nepomáhá. IP mám neveřejnou, ale tím to asi nebude. Co až mi po dvou měsících akce spadne rychlost na 250/50 ? Pingi mám dobré, tak v čem to je? Jsem tu týden, ale mám pocit, že sdílená linka 256 kb, byla na web stejně rychlá (pomalá).

Link to post
Share on other sites

No jestli je to v normě, tak už jsem klidnější, myslel jsem, že s větší rychlostí stoupne i rychlost načítání webu. Jestli je ale omezení na serveru z kterého web stahuji, tak klidně zůstanu u Turba 250, ty tři stovky v ceně jsou přece ještě dost rozdíl.

Link to post
Share on other sites

Zkus pingy na par vyznamnejsich serveru u nas i venku, zkus testy na dsl.cz a rychlost.cz (sice neprilis objektivni, ale neco malo reknou) a zkus nacitani i jinych velkych stranek.

Kdyz reknes, ze zive.cz se nacita pomalu a z toho usuzujes, ze pripojeni je na houby, tak jsou to dost rychly a neopodstatneny zavery. Mam turbo 2k a zive se mi taky vlece - je to proste blbe udelanej server, s hodne pristupama a jeste na necem ukrutne pomalym (lajna i zelezo) ...

Link to post
Share on other sites

Pingy mám ok, testy rychlosti také, jen jsem si myslel, že se mi zvýší podstatně i rychlost načítání webu, je-li to omyl, tak mi stačí ryshlost 250, protože přiliš nestahuji. Jen jsem chtěl, aby mi ostatní uživatelé sdělili své zkušenosti a mohl tak porovnat a rozhodnout se pro cenu nebo rychlost, jak se píše v letáku.

Link to post
Share on other sites

Je to dost subjektivni - zalezi i na browseru a compu. a treba na tom ze muzes mit ve windowsech nastavany omezeni konexi ( pocet soucasne aktivnich spojen)i, to to muze dost omezovat. stejne tak to muze bejt i v prohlizeci (sam jsem si aktivoval vetsi pocet vlaken ve FF a zrychleni jsem pozoroval velky).

 

A jestli chces zkusenosti - mam moznost obcas browsit na 128 ISDN, ADSL 512 a 1024. Nejlip se mi browsi na 2k Turbu doma a nemenil bych ani za nic. Ne o moc horsi je to 1Mbit ADSL, ale uz u ty 512 je rozdil dost znat. A to mluvim ciste jenom o komfortu pri browseni.

Mluvit o tom, ze 128 ISDN je znouzectnost, snad ani nemusim ...

Link to post
Share on other sites

Spíš jen taková perlička pro ilustraci, co všechno dokáží napáchat špatně napsané stránky: zkuste si http://www.aba.cz

Nevím jestli na to ještě nemá radikální vliv prohlížeč, ale je zajímavé sledovat i zátěž CPU, když se čeká na zobrazení stránky. Mně osobně to stoupá na 100% a browser nějakou dobu vůbec neraguje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...