Jump to content

telefonování přes internet


Recommended Posts

Zdarec. Chtěl bych se zeptat, jestli-je možný telefonovat přes internet z PC připojené na internet přes ROUTER? Jaká by měla být minimální rychlost připojení, aby vše fungovalo OK? :lol: Diky moc :!:

Link to post
Share on other sites

Tedy, co se týče telefonování přes Internet, používám SKYPE. Jedná se o jednoduchý program, a lze ho použít i k chatu, podobně jako ICQ. Dále lze tímto programem posílat soubory (rychlostí kolem 30 kb/s). Lze zakoupit telefonní přístroj a používat jej jako telefonní linku, bez zapnutí PC a dále lze zakoupit "kredit" a volat do zahraničí za místní poplatky (např. Mexiko za 2 Kč/min). To vše a ještě více na:

www.skype.com

 

popřípadě na neoficiálních stránkách tohoto programu:

www.skype.cz

Link to post
Share on other sites

Jde nějak přes kabelovku (nebo obecně přes internet) udělat jakoby telefonický hovor na veřejné PSTN číslo, ale místo lidského hlasu simulovat klasický modem pro dial-up?

 

Kvůli zaměstnání jsem totiž nucen občas použít telefon k tomu, abych se modemem připojil do sítě zákazníka a jiná možnost vzdáleného přístupu než tím modemem bohužel není. A právě kvůli tomu "občas" si musím doma držet pevnou linku (přes mobil je to přece jen pomalý), ikdyž mám doma kabelovku a internet.

 

Možná je to celé blbost (nebo spíš technologické diletanství :wink: ), ale technicky bych si něco takového představit uměl. Jakýsi virtuální sw modem napojený na program IP telefonie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Tady ve foru je doporučovaný Skype.. po instalaci ale já slyším ale mě slyšet není...patrně bude chyba v nastavení ....Pomůže někdo?

mám neveřejnou IP.

 

S netem to na 95% nema absolutne zadnou spojitost - zkontroluj nastaveni mikrofonu, i kdyz jestli se nepletu tak skype si to ovlada sam a nevadi mu ani kdyz je v ovladani hlasitosti na mikrofonu mute - zesili si ho sam. Nebo bych tipoval problem v "hardwaru", takze vyzkouset mikrofon na zaznamu zvuku - mohla odejit vlozka, utrhnout se kontakty nebo se obcas strka do spatny zdirky ...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...