Jump to content
Guest

Trojka - nový kanál RTVS

Recommended Posts

Guest

Ahoj. Chci se zeptat, nevíte, zda bude Trojka dostupná i v českém UPC? Děkuji za info

Guest

Marek: zpočátku bude vysílat pouze z archívu RTVS, ale později se přidají akvizice z archívu i ze zahraničních TV. A to už by mohlo být zajímavé.

před 8 minutami, Marek-26 napsal:

Zdravím,

o zařazení se neuvažuje. Jde o výběr z archívu RTVS a hlavně program asi nebude tak zajímavý.

Možná zajímavější než Park tv,mnau tv atd.Myslím,že hodně starších lidí rádo zavzpomíná na slovenské pondělky.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • 10 Mb/s
  • CAModul,HD DVR Mediabox
  • Brno-Kohoutovice

Zařazení slovenské veřejnoprávní stanice, kterou lze navíc přijímat z přesahu terestriálního přeshraničního šíření a je jenom v SD kvalitě, by UPC/VF vyšlo na nula, nula, prd. Asi jako náklady na ORF.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

@namec Kdyby měli zájem šířit v ČR za nějaké normální podmínky, pak by se o tom dalo uvažovat. Jak jsem tu již psal, když někdo přijde s nabídkou za UPC a je oboustranně výhodná, nemá většinou UPC problém daný kanál zařadit.

@Adolf.Shitler No, nula nula prd to rozhodně není. Ony ty přístroje nestojí pár stovek, přenosová kapacita též není zdarma.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

https://zive.aktuality.sk/clanok/144266/trojka-rtvs-kde-naladit-novy-kanal/

Předpokládám, že takovéto programy by měly být u tak velkého operátora jako UPC ČR naprostou samozřejmostí...aspoň na západ od nás to v sesterských firmách funguje.

Edited by Honza B
  • Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • HD Mediabox
  • Brno

před 32 minutami, Marek-26 napsal:

@namec Kdyby měli zájem šířit v ČR za nějaké normální podmínky, pak by se o tom dalo uvažovat. Jak jsem tu již psal, když někdo přijde s nabídkou za UPC a je oboustranně výhodná, nemá většinou UPC problém daný kanál zařadit.

Je mě jasný,že musi být nabidka-poptavka,ale dle vašeho původního  vyjádření to vypadá na striktní ne.

Edited by namec
  • Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • 10 Mb/s
  • CAModul,HD DVR Mediabox
  • Brno-Kohoutovice

Marek-26@ Pokud UPC/VF přijímá signál z přesahu přeshraničního příjmu (jako u ORF), tak přijímá CELÝ MULTIPLEX, který si pak optikou dopraví na svoji stanici a tam z toho vyextrahuje potřebné. Takže jestli v tomto muxu až doteď byla RTVS 1+2 a teď bude RTVS 1+2+3 je úplně jedno, na distribuci to nic nemění. Případně se ten signál přijímá v Brně na Palackého vrchu z terestriky rovnou, takže pak není ani ta distribuce optikou (nanejvýš z Brna do Prahy, což je opět stejné, jako u ORF). Jediným nákladem na straně UPC/VF je akorát překlopení z DVB-T modulace do DVB-C modulace, ale vzhledem k tomu, že se kdysi v kabelovce šířila např. slovenská Markíza (a pak zmizela), tak by se jistě nějaké to zařízení ještě našlo :-) Jinak samozřejmě pro operátora (s počtem klientů v řádu statisíců) je toto marginální problém...

Jenom dodám, že on je rozdíl mezi zařazováním nějakých komerčních ptákovin, které přicházejí a odcházejí a mají podivnou vlastnickou strukturu, a mezi veřejnoprávním programem (byť s tím, že kdysi trojka byla a pak skončila - teď tomu tak zcela jistě nebude).

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

před 5 hodinami, Marek-26 napsal:

Zdravím,

o zařazení se neuvažuje. Jde o výběr z archívu RTVS a hlavně program asi nebude tak zajímavý.

Dobrý den, to odpovídáte soukromě sám za sebe nebo oficiálně za společnost UPC jako jejich zástupce s jejich prohlášením?

před 5 hodinami, Marek-26 napsal:

Zdravím,

Tak jako bylo se stanicí TUTY TV kterou jste zařadili okamžitě (ještě asi dva měsíce předem promosmyčka před ostrým spuštěním) s tím že bude vynikající a velmi sledovaná stanice?!

• -
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Cisco 3208, CA modul
  • Země Moravskoslezská

Miluji řeči typu: "...program asi nebude tak zajímavý"

Ta stanice ještě ani nezačala a už jí tady odepisujete, jakoby jste už předem věděl čísla sledovanosti.

Koukám že máte opravdu přehled 👍

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • 250 minut
  • HD DVR Mediabox
  • Praha 4

před 5 hodinami, William_ napsal:

Miluji řeči typu: "...program asi nebude tak zajímavý"

Ta stanice ještě ani nezačala a už jí tady odepisujete, jakoby jste už předem věděl čísla sledovanosti.

Koukám že máte opravdu přehled 👍

Plný souhlas, už předem něco odsoudit bez toho abych to reálně poznal je opravdu a totálně ubohé!!!  

UPC nemá zajem to zařadit aspoň do regionálních Muxů kde jsou stanice sousedních států jako např. ORF nebo TVP a místní regionálky.

Pod Vodafonem půjde úroveň programé nabídky rapidně dolů a v budoucnu tam zbyde jen komerční odpad když se čím dále vice ohání sledovaností. Nebude to dlouho trvat a vyřadí aj stanice jako Film Europe s tím že jsou málo sledované. Sledovanost je druhořadá když se jedná o placené TV. Nevím jak jiní ale já si rozhodně a v žádném případě neplatím kabel kvůli stanicím typu Nova, Barrandov, Prima, nebo dokonce kvůli teleshopingu Šlágr a nebo kvůli Mňau kde obsah kterého je plný web a plně zdarma!!! U konerčního odpadu je úplně jedno jestli je v SD, HD nebo dokonce v UHD, 4K a podobně.

• -
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Cisco 3208, CA modul
  • Země Moravskoslezská

před 7 hodinami, notizia napsal:

Dobrý den, to odpovídáte soukromě sám za sebe nebo oficiálně za společnost UPC jako jejich zástupce s jejich prohlášením?

Tak jako bylo se stanicí TUTY TV kterou jste zařadili okamžitě (ještě asi dva měsíce předem promosmyčka před ostrým spuštěním) s tím že bude vynikající a velmi sledovaná stanice?!

Rád bych reagoval na tenhle blábol, který se absolutně nezakládá na pravdě. TV TUTY začala vysílat 1.června 2017 a hned od prvního dne vysílala naostro - žádná promo smyčka, ale plnohodnotný program. Ten den ještě v UPC nebyla, tak jsem ji sledoval online a byl z ní úplně nadšený. Ještě si pamatuju, jak jsem psal Davidovi a přimlouval se, jestli by nešlo zařadit ji dřív než na podzim.

K zařazení TUTY do nabídky UPC nakonec došlo až 27.6 2017 - tedy až 26 dní po tom, co vysílala na ostro. První asi půlrok se hodně zaměřovala na teenagery (to jsem ji sledoval opravdu hodně), od roku 2018 už se z 99% orientovala jen na malé děti. Proč jí to nevyšlo, to nevím, pravděpodobně zvolili špatný finanční model (asi místo FTA to měli spustit jako placenou televizi), ale to už je teď jedno. Rozhodně to ale nebyla špatná televize, prostě asi udělali chybu, že vysílali volně a připravovali se tak o příjmy od operátorů.

Tommy

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • CA modul
  • Praha

@notizia To je oficiální vyjádření UPC k danému kanálu. A já se rozhodně nepasuji do role nějakého zástupce či tiskového mluvčího.

@William_ Tak existují průzkumy trhu, koláče sledovanosti atd. Kolik z cca 5%, které zbývají na kanály, které nejsou z rodiny ČT, Prima, Nova a Barrandov by si asi ukrojili? Nedá se třeba predikovat ze sledovanosti třeba Nova Gold (podobný formát archivních věcí), Jednotky a Dvojky? Já jí neodepisuji, mě osobně je to ukradené. Na nějakém zařazení stanice do nabídky mám asi tak stejný vliv jako Vy.

@notizia A vysílá už ten kanál, aby ho mohlo UPC posoudit? Jsou již nějaké relevantní data sledovanosti atd.? Zatím si myslím, že přemýšlet o zařazení je zbytečná ztráta energie, času a peněz. A už vidím ten řev, kdyby to UPC na zkoušku zařadilo a pak stáhlo po čase. A strašně moc se mi líbí Vaše predikce o plánech Vodafone. Ty jsou z kávové sedliny? Či čajových lístků?

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Marek-26@ "A vysílá už ten kanál, aby ho mohlo UPC posoudit?"

Nic ve zlém, ale fa UPC/VF není od toho, aby něco posuzovala, notabene program. To může posoudit jenom divák a ten samozřejmě jenom v případě, že ho bude mít v nabídce. A i kdyby ta sledovanost byla mizivá, tak není důvod tento SD program vyřazovat, obzvlášť když se v nabídce potuluje spousta SD programů, které jsou buď duplicitní s HD nebo mají sledovanost také někde na úrovni statistické chyby (Mňau).

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Ako je to vlastne s problematikou prihranicneho prijmu zahranicnych stanic? Moze operator take stanice pustit v celej sieti (napr. aj v zapadnej casti CZ, kde prihranicny prijem SK stanic neexistuje) alebo iba v tej casti siete, kde su zahranicne stanice dostupne DVB-T vo vzduchu?

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Jde o to, odkud se primárně přijímá signál. V době, kdy se toto řešilo na mezinárodní úrovni někdy před 30 roky, nikdo nemohl vědět, že dneska nebude problém něco přijmout u hranic a optikou dopravit na druhý konec světa.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

před 7 hodinami, Marek-26 napsal:

@notizia To je oficiální vyjádření UPC k danému kanálu. A já se rozhodně nepasuji do role nějakého zástupce či tiskového mluvčího.

@William_ Tak existují průzkumy trhu, koláče sledovanosti atd. Kolik z cca 5%, které zbývají na kanály, které nejsou z rodiny ČT, Prima, Nova a Barrandov by si asi ukrojili? Nedá se třeba predikovat ze sledovanosti třeba Nova Gold (podobný formát archivních věcí), Jednotky a Dvojky? Já jí neodepisuji, mě osobně je to ukradené. Na nějakém zařazení stanice do nabídky mám asi tak stejný vliv jako Vy.

@notizia A vysílá už ten kanál, aby ho mohlo UPC posoudit? Jsou již nějaké relevantní data sledovanosti atd.? Zatím si myslím, že přemýšlet o zařazení je zbytečná ztráta energie, času a peněz. A už vidím ten řev, kdyby to UPC na zkoušku zařadilo a pak stáhlo po čase. A strašně moc se mi líbí Vaše predikce o plánech Vodafone. Ty jsou z kávové sedliny? Či čajových lístků?

Ale Marek . Celá rozčarovaná diskusia tu nieje pre tvoj názor že tebe je to jedno , ale  pretože sa UPC/ Vodafone hneď vyjadril že RTVS 3  je nepozeratelné z dôvodu nezáujmu vás divákov ! U nás už je zaradená a vôbec nepôsobí ako niečo nepozeratelné a staršia generácia sa rozhodne teší na začiatok vysielania a podobné to bude aj u vás v České republike či Morave . Nevidím vôbec dôvod nezaradiť aj u vás ak sú zaradené omnoho menej sledované stanice . A  tvoj názor že na skúšku niečo zaradiť a potom dať preč a nech je kopec revu už vôbec nesúhlasím . Doteraz to nikdy UPC nespravila narozdiel od konkurencie a vieme všetci že skutočné dôvody sú finančné prostriedky a nič iné . 

před 3 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Marek-26@ "A vysílá už ten kanál, aby ho mohlo UPC posoudit?"

Nic ve zlém, ale fa UPC/VF není od toho, aby něco posuzovala, notabene program. To může posoudit jenom divák a ten samozřejmě jenom v případě, že ho bude mít v nabídce. A i kdyby ta sledovanost byla mizivá, tak není důvod tento SD program vyřazovat, obzvlášť když se v nabídce potuluje spousta SD programů, které jsou buď duplicitní s HD nebo mají sledovanost také někde na úrovni statistické chyby (Mňau).

Mňam síce tak často nesledujem no keď už nieje v tv nič iné  tak aspoň zlepší náladu nielen mne , ale aj mojej mame čo je staršia generácia . Dúfam že čo najdlhšie bude zaradená . Nedávno bolo zo strany vysielateľa avizovaná žiadosť o ukončenie vysielania čo bolo zo strany vášho štátneho úradu pre vysielanie odsúhlasené .😕

Edited by Libor
Oprava textu
  • -
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • CA modul
  • Svätý Jur

před 2 hodinami, quadra2030 napsal:

Ako je to vlastne s problematikou prihranicneho prijmu zahranicnych stanic? Moze operator take stanice pustit v celej sieti (napr. aj v zapadnej casti CZ, kde prihranicny prijem SK stanic neexistuje) alebo iba v tej casti siete, kde su zahranicne stanice dostupne DVB-T vo vzduchu?

Podľa mojich informácií vôbec nebude problém u našej RTVS odsúhlasiť vysielanie u vás ak niekto z operátorov bude mať záujem . Až také zložité to možno nebude.

• -
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • CA modul
  • Svätý Jur

před 8 hodinami, Marek-26 napsal:

Prosím už konečně o jasnou a přímou odpověď jestli jste zaměstnancem UPC a podobně nebo jen zákazník co pouze jejich placené služby? Nevím z jakého důvodu citujete nějaké oficiálni vyjádření UPC pokud s ním nejste v nějakém pracovním vztahu a podobně, protože to co sděluje UPC si umím přečíst aj sám a nemusíte mě to tlumočit.
Pokud jste opravdu jen zákazníkem UPC a nic jiného tak se vlastně pasujete do té role nějakého zástupce či tlakového mluvčí a podobně a ne že jak píšete. 

Nezlobte se na mě ale už mě totálně vytáčíte s tím jak až do roztrhání těla obhajujete UPC za to že si umanulo že Trojku od RTVS definitivně nezařadí A navíc to obhajujete totální vaší capinou že to nemá cenu vůbec zařazovat a následně pak vyřadit!!! Pokud o tom nevíte tak TV nabídka od UPC je placená služba oproti DVB-T které je úplně zdarma a tak má být v rastru o co je u zákazníků zájem a ne se ohánět jen sledovaností a podobně. Já jsem vlastně do dnes vůbec nevěděl že například skupina Prima a podobně se dělí s UPC a jinými poskytovateli z jejich čistého přijmu zs reklamu co se šíří na jejich stanicích (v tomto případě těch co byly na Primách) Navíc se jedná o program veřejnoprávní program Slovenska a ne o nějakou prémiovou stanici kde se společnosti odvádí určitý poplatek za každého diváka co má konkrétně tuto stanicí v nabídce. 

Dokonce ta stejná tvrdohlavost ze strany UPC u stanice TV Noe kterou do dnešního dne nechce překlopit do HD i když provozovatel nabízí HD zdarma zrovna tak jako tu SD verzi.

• -
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Cisco 3208, CA modul
  • Země Moravskoslezská

Libor@ Pozor - nepsal jsem o MŇAM, ale o MŇAU.

Nějak mlhavě si vzpomínám, že stejně odmítavě jako k RTVS 3 se kdysi fa UPC stavěla k Markíze International, když z důvodu autorských práv vyřadila tu plnohodnotnou Markízu. Tehdy ovšem s odůvodněním, že by za ni musela extra platit, což šlo akceptovat. Za RTVS 3 ovšem není poplatek zcela jistě žádný, je to veřejnoprávní stanice.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno