Jump to content
mmmmmmmeeeee

Odkoupení modemu

Recommended Posts

Dobrý den,

už jsem to komunikoval po mailu, nicméně jsem nedostal uspokojivou odpověď. Opravdu nejde odkoupit stávající modem? Bylo mi sděleno, že pouze můžu současný vrátit a nový si koupit, což možná ušetří někomu administrativu, ale je to postavené na hlavu. Nechci dál platit měsíční poplatky, ale zase nemám krabici od modemu původního, abych ho mohl vrátit, navíc jak říkám, nedává to smysl. Díky za případné odpovědi.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Start
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Modem Compal
  • Praha 4

Vymlouvat ti to nebudu, ale je dobré vědět, že na zakoupené zařízení náleží kupujícímu klasická záruka dle OZ a po jejím uplynutí samozřejmě vůbec nic.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

A i kdyby tu krabici chtěli, tak si z té nové holt vyndáš nový modem, vrazíš do ní starý a je to!

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav

Já kdysi vracel setobox, pro který si technik přijel ke mně domů a vyměnil mně ho za nový modernější a když technik viděl že ho vracím i s krabicí tak řekl ať si krabici nechám a vzal si jen samotný set-top box, takže asi tak.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Ked mi toto leto priniesol technik novy Arris modem, tak rovno povedal, ze krabicu mozem vyhodit.. ze ju nikto po mne nebude chciet, iba z nej odlepil nalepku so S/N a MAC adresami a prilepil na odovzdavaci protokol.

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Krabici neřeš. Současný modem ti neprodají, tak to mají nastavené. Ale taky to neřeš. Jestli chceš koupit, nehledej smysl. Prostě kup nový, vrať starý se zdrojem a je to vyřešeno. Je to hledání problému tam, kde žádný není. S technikem na místě dořešíš, jestli bude chtít kromě zdroje nějakou původní kabeláž, nebo ne.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

Jak tu psalo více lidí, krabice od původního pronájmového není třeba. UPC prodává jen nová zařízení, na to, aby mohli prodávat použitá, by museli zase uplatňovat jiné právní předpisy atd.
Rozhodně doporučuji koupit nové zařízení od UPC, budete mít 2 roky záruku. Popřípadě z druhé ruky Technicolor nebo Compal, ale ověřte si u UPC předem MAC adresu či sériové číslo, zda se opravdu jedná o odprodané zařízení. Rozhodně nekupujte jinou značku modemu.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Technik (nezapamatoval jsem si bohužel jméno) mi teď po telefonu řekl, že UPC/Vodafone k dnešnímu dni v ČR nenabízí a ani tedy neprodává žádná zařízení. Ani mediaboxy ani CA moduly. Ani staré ani nové. Že strategie je pouze pronajímat. To je pro mě osobně spíše špatná zpráva. Může to, prosím, někdo z přítomných potvrdit nebo vyvrátit? Díky.

• -
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Kaon KCF-SA700
  • Brno

CA moduly se neprodávají již několik let.

Jediné co se změnilo je konec prodeje HD Mediaboxu a konec pronájmu HD DVR Mediaboxu. 

Řídil bych se platným ceníkem 

_20200106_152224.JPG

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

před 4 hodinami, jan.zilka napsal:

Technik (nezapamatoval jsem si bohužel jméno) mi teď po telefonu řekl, že UPC/Vodafone k dnešnímu dni v ČR nenabízí a ani tedy neprodává žádná zařízení. Ani mediaboxy ani CA moduly. Ani staré ani nové. Že strategie je pouze pronajímat. To je pro mě osobně spíše špatná zpráva. Může to, prosím, někdo z přítomných potvrdit nebo vyvrátit? Díky.

Nemluvil pravdu. Modem Compal se stále prodává. Přestali se prodávat Kaony USB od nového roku to ano. CA moduly se oficiálně neprodávají již nějakou dobu. A s tou strategií je to též blbost. Spíše chce VF nabízet poté svůj box (otázkou je, zda do pronájmu či do prodeje nebo kombinace obojího) a tyto již dále nenabízet. Naopak bych byl naštvaný, kdyby mi UPC prodalo zařízení a pak ho přestalo nabízet / dále vyvíjet. Jak už se tu několikrát psalo, platforma Horizon zůstala ve vlastnictví původního vlastníka a Vodafone ji bude muset nahradit.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha