Jump to content

Odkoupení modemu

Recommended Posts

Dobrý den,

už jsem to komunikoval po mailu, nicméně jsem nedostal uspokojivou odpověď. Opravdu nejde odkoupit stávající modem? Bylo mi sděleno, že pouze můžu současný vrátit a nový si koupit, což možná ušetří někomu administrativu, ale je to postavené na hlavu. Nechci dál platit měsíční poplatky, ale zase nemám krabici od modemu původního, abych ho mohl vrátit, navíc jak říkám, nedává to smysl. Díky za případné odpovědi.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Start
  • Modem Compal
  • Praha 4

Já kdysi vracel setobox, pro který si technik přijel ke mně domů a vyměnil mně ho za nový modernější a když technik viděl že ho vracím i s krabicí tak řekl ať si krabici nechám a vzal si jen samotný set-top box, takže asi tak.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

Krabici neřeš. Současný modem ti neprodají, tak to mají nastavené. Ale taky to neřeš. Jestli chceš koupit, nehledej smysl. Prostě kup nový, vrať starý se zdrojem a je to vyřešeno. Je to hledání problému tam, kde žádný není. S technikem na místě dořešíš, jestli bude chtít kromě zdroje nějakou původní kabeláž, nebo ne.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

Jak tu psalo více lidí, krabice od původního pronájmového není třeba. UPC prodává jen nová zařízení, na to, aby mohli prodávat použitá, by museli zase uplatňovat jiné právní předpisy atd.
Rozhodně doporučuji koupit nové zařízení od UPC, budete mít 2 roky záruku. Popřípadě z druhé ruky Technicolor nebo Compal, ale ověřte si u UPC předem MAC adresu či sériové číslo, zda se opravdu jedná o odprodané zařízení. Rozhodně nekupujte jinou značku modemu.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha
  • 3 weeks later...

Technik (nezapamatoval jsem si bohužel jméno) mi teď po telefonu řekl, že UPC/Vodafone k dnešnímu dni v ČR nenabízí a ani tedy neprodává žádná zařízení. Ani mediaboxy ani CA moduly. Ani staré ani nové. Že strategie je pouze pronajímat. To je pro mě osobně spíše špatná zpráva. Může to, prosím, někdo z přítomných potvrdit nebo vyvrátit? Díky.

• -
  • -
  • TV Komfort
  • Kaon KCF-SA700
  • Brno