Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
gesor

Výpadky v surfingu

Recommended Posts

Zdravím. Mám tento problém. Připojení od UPC - Fiber Power 25, modem Motorola, za ním router D-Link dir-120. Stále častěji se mi stává následující případ - surfuji, mám puštěné stahování, ICQ. najednou přestane fungovat surfování, ale stahování jede dál, ICQ také. Jen surfování ne. Dříve se to stávalo 1x za 2 měsíce, nyní i 2x týdně, někdy i 2x za den. Pomáhá vypnutí routeru nebo modemu z elektriky. Dříve jsem vypínal modem, nyní pouze router. pak to zase najede.

Co myslíte, je router v čudu nebo čím to může být? Děkuji za všechny rady.

Upraveno uživatelem Návštěvník

Sdílet toto téma

Tak dnes jsem provedl upgrade routeru na novější verzi firmware 1.02 (stránky D-link Austrálie). -

http://files.dlink.com.au/products/DIR-120/REV_A/Firmware/Firmware_1.02/DIR-120_v1.02.bix

Cca po 3 hodinách se to zase zaseklo.

Zkusil jsem pingnout www.seznam.cz - žádný výsledek.

Když jsem zkusil pingnout přímo adresu sseznamu - 77.75.76.3 - tak to makalo normálně. Stejně tak i ping na router (192.168.0.1) maká v pořádku.

Z toho plyne, že problém je v DNS serveru. Dá se s tím něco dělat? Já vůbec nevím ....

Poradíte někdo?

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Nevím jestli to s tímto souvisí, ale mám stejnej problém, podobně často. Před týdnem jsem si schválně pořídil wifi routr, protože jsem notebook casto přenášel a myslel jsem, že je to tím. Teď jsem, ale zjistil že to tím není. Opět výpadek a když jsem pátral po chybě, restartoval modem, routr, PC..tak nakonec jsem zjistil, že mám JINOU IP adresu?? Jak je to možné? Myslel jsem, že mám pevnou IP. Pak se asi není co divit, že jsou výpadky když se IP adresa mění. To bych ten routr mohl přenastavovat furt. Jen teď nevím jestli je to chyba u UPC, nebo jestli se někdo napojuje načerno. No, pozítří se má stavit technik s novým modemem tak se ho zeptám. Už posledně když byl výpadek tak technik co dojel říkal že tam dole byl povytažený káblík. To ho asi někdo nevrátil tam kam měl...

..a nebo se to stává a IP se prostě občas mění?

Sdílet toto téma

ip adresa od upc je dynamická a změní se jenom v případě, že vyměníš zařízení za modemem... pokud tam máš celou dobu jeden router, může se změnit třeba při větším výpadku na straně upc... v routeru se nenastavuje nic, dhcp je defaultně zapnutý snad všude...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

V routru přeci nastaviji IP a DNS ne? A klonování síťové karty. Včera jsem půl dne měl zaplé PC a vše běželo, kolem desáté najednou nejel net, nepomohlo restartovat modem, ani routr an i PC..tak jsem zapojil káblík z modemu rovnou do PC )vynechal routr) a znovu modem restartoval..pak znovu PC (nevím proč musím i PC ale je to tak rychlejší) a pak to najelo ale s jinou IP. Ale takhle to mělo najet i s routrem na kterem je naklonovaná MAC síťovky, ne?

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

To přeci, ale routr neumí ne? To umí jen operační systém. Aspoň jsem o tom v manuálu k routru nečetl... V nastavení win7 samozřejně mám zaškrtnuté získat IP adresu automaticky z DHCP...což je jak chápu pro ně routr/teda..z ničeho jiného info nedostanou...a ten ji má nastavenou napevno a nikde ji získat nemůže... Jestli ano tak se omlouvám.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Tak, právě tu byl technik a vše mi nastavil. IP adresa je tedy dynamická. Což odpovídá tomu že routr má být nastavený na dynamickou (získává z DHCP). Mě to nesedělo s tím co tu bylo řečeno, že IP adresa se němní, pouze při změnězařízení..

Takže děkuju, trochu jsem to pletl :oops:

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku