Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
cvancara

Analog. nabidka na DVB-T/C TV v Ostrave...

Recommended Posts

Toz jsem potreboval nejakou uplne obyc. TV do pracovny, a tak jsem vzal LG 22" M2280D-PZ (viz. http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X0281R4Z36 ).

Je to spise FULL HD monitor + TV, ale to mi nevadilo.

Co mne ale prekvapilo - doma mam analog plnou nabidku UPC (40? programu), ale na teto TV jsem chytil krome radii DVB-T, normalni prg. co jsou v analogu, ale navic i CT1 HD, CT4 HD, NOVA HD, PRIMA HD, PRIMA COOL, Z1....atd.

Zatim jsem nezkousel (nebyl cas) zapnout DVB-C na teto TV.

Takze asi uz posilaji i do analog. kabelu DVB-T v Ostrave-Dubine....?

Jenom jestli to nekoho zajima.

Pokracovani priste.....

• lokalitaOVA
  • internet-
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA

Sdílet toto téma

No jak jsem zjistil, tak prave ze ho ma. I CI slot.

viz.

http://www.monitory-lg.cz/lg-m2280d-PZ- ... ml#diskuse

DVB-C tuner také má, resp. v první revizi firmware byl přístupný pro nastavení země Česká republika. V jiných firmware (jako u předchozích modelů) je možné, že bude DVB-C přístupný při nastavení země např. "Finsko". Toto nastavení nemá vliv na "jazyk" menu ani nic jiného.

Ted to mam preple na ten DVB-C a zatim vyhledava.

Ale nedelam si iluze, ze vetsina bude zakodovana.......

edit: ostatne jak koukam do manualu, tak je tam taky popis, jak zapnout DVB-C.

edit/2: tak prave dojelo ladeni a hlasi 110 DTV, 28 radii a 43 TV.

Jdu se v tom prolistovat ;-)

Takze:

EPG jede, v seznamu stanic je od HBO HD, az po MTV - akorat ze u tech to rve, ze neni karta v CI slotu

Radia jedou normalne, tech 43 TV taky.

Nektere z tech 110 kartu nechteji a jedou (UPC expres, CT24). Vsechny jsem zatim neprosel.

viz.

http://pictureup.cz/picture/verejny/623623obr1.jpg

Akorat se divam, ze jak je to prepnute na DVB-C, tak tam zase nevidim CT1 HD, NOVA HD, CT4 HD a pod. Pre prepnutim tam byly.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • lokalitaOVA
  • internet-
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA

Sdílet toto téma

To je ČT HD, přepínají tam ČT 1, ČT 2 nebo ČT 4.

Psal jsi, že jsi naladil ČT 1 HD a ČT 4 HD. nejsou to 2 programy, ale jen jeden společný ČT HD. Tak by také měl být popsán v seznamu programů (nebo EPG)

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

... Jako nechapu, proc to maji tak idiotsky delane - neco je v tom a neco zase v tom... :roll:

Jak to myslíš?

Všechny programy, které jsou v DVBT jsou i v DVBC, tak v čem je problém?

Když máš nějakou digitální nabídku (Starter 26 + 5 HD, Standard 75 + 8 HD nebo Supreme 98 + 12 HD) máš naladěné DVBC.

Nemáš zaplacenou nabídku DVBC, naladíš 10 + 3 HD programy v DVBT ..

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

Ted si presne uz nevzpominam, ale napr. v DVB-C neni? Z1, a v DVB-T zase NOE...?

Vim, ze tam byl nejaky takovy renonc. Mozna se pletu...

Z1 byla a je v DVB-C od té doby, co začala vysílat.

• lokalitaKralupy nad Vltavou
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)

Sdílet toto téma

Tak si sypu popel na hlavu.

Pokud dam ladit TV v DVB-C jako automat, tak to nenajde vsechny kanaly.

Jak jsem ale dal 163,5 MHz, nebo 170,5 MHz a 5000 rychlost, tak to naslo vsechno (110 DTV, 28 radii a 43 TV).

Ale i tak je tu rozdil.

V DVB-T je i NOVA HD, CT HD a OCKO, ale v DVB-C uz jsou kodovane.

Ale jede volne na DVB-C kanal Travel.

• lokalitaOVA
  • internet-
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA

Sdílet toto téma

Nechápu jak někdo na DVB/C TV monitoru může bez dékodovací karty chytat programy, mě se to tedy nepodařilo. Mám LED TV LG 37LE5500, nastavil jsem ji na Finsko, našla přes 100 kanálů ale žádný nešel spustit, vždy se objevila hláška chybí ci karta...Zkuste mi povědět co dělám špatně ?

Sdílet toto téma

Děkuji za vysvětlení, toto jsem vůbec nevěděl, hned vyzkouším jestli mi fungují alespoň ty tři kanály...Mě se zdá totiž dost dát skoro 2000 za kartu ale zase na druhou stranu nebudu potřebovat další přístroj..je nějaký rozdál v kvalitě obrazu přes STB a nebo přes DVB/C přímo v TV ?

Sdílet toto téma

Rozdíl kvality je znát. Tím že jde signál přímo do tv je ta kvalita lepší než když jde přes klasický stb kde se signál degraduje opět do analogu. Rozdíl mezi HD boxy a přímo modulem je poté již neznatelný rozdíl většinou.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Já se v tom stejně nevyznám, UPC nás krmí tím,že si kupujeme digitální TV a ty píšeš, že se signál zpracovává do analogu i přesto, že má člověk digitální TV. Jsem laik a fakt se v tom nevyznám, milion standartů DVB/C,T,S mpeg2,mpeg4, pak do budoucna DVB/T2, takový a takový septopbox aby člověk přehrál HD kanály i když má HD TV, pokud takový STB nemá má smůlu,je to fakt celkem složité se v tom všem vyznat...

Sdílet toto téma

Já se v tom stejně nevyznám, UPC nás krmí tím,že si kupujeme digitální TV a ty píšeš, že se signál zpracovává do analogu i přesto, že má člověk digitální TV. Jsem laik a fakt se v tom nevyznám, milion standartů DVB/C,T,S mpeg2,mpeg4, pak do budoucna DVB/T2, takový a takový septopbox aby člověk přehrál HD kanály i když má HD TV, pokud takový STB nemá má smůlu,je to fakt celkem složité se v tom všem vyznat...

Jde o to že scart kabel neumí přenést obraz v digitální kvalitě ;-) a většina lidí má stále televize pouze se scartem a bohužel nezřídka kdy mají ještě starší televize které nemají ani scart.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Hele, kolda5, v tom se vevyzná většina z nás. Kromě jiného, že jsme off-topic v této témě, rozumnou odpověď nedostaneš ani na jiných odborněji se tvářících fórech.

Předně, když ti UPC řekne, že kupuješ Digitální TV a nabídne ti jenom SD Set top box, tak ti ohledně obrazové kvality nabízí jenom o "něco" více cos měl v analogu. Další výhody jsou ale zjevné, nebudu je zde jmenovat.

Otázka, jaký způsob příjmu obrazu - přes UPC set top box nebo svůj TV - je lepší, je zde mlácením prázdné slámy. Je známo, že různé TV dělají konverzi SD signálu na HD (nebo full HD) signál různě kvalitně, obecné kriterium je snad cena TV (informace o výbavě TV integrovanými obvody je snad zakázaná). O kvalitě konverze UPC set top boxu na HD/full HD signál se asi nikde nedočteš. U TV, kterou vlastníš máš jakž takž naději.

Pak je zde obecný problém. Cesta digitálního signálu konkrétního programu tak jak ho vidíš ve "svém pokojíčku na své mašině" je "silně různorodá". Začíná to zdrojem signálu - je to 20ti nebo 30ti letý analogový záznam, nebo přímý přenos snímaný digitálně. Jestli je to starý analogový záznam, kdopak a jakými technickými prostředky ho digitalizoval? A dále, jaképak technické prostředky má společnost, která tento signál pouští do vysílače/distribuce. A konečně, jaké technické možnosti má tvůj provider tj. v tomto případě UPC.

Chtěl jsem tím jenom říct, že pachatel tvého případného špatného obrazu na tvé TV je v podstatě většinou neznámy.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku