Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
ejancar

Jak nejjednodušeji propojit více PC v domácnosti???

Recommended Posts

Ahoj, potřebuji kvalitně propojit více pc v domácnosti, nyní mám jednu dynamickou IP a špatné zkušenosti s routery...UPC nabízí za příplatek wifi router(kde se dá kabelem připojit až 4 pc) nebo o stovku dražší tarif(kde jsou 3 dynamické IP a 2X rychlejší net), tím by prý stačil na propojení jen hub nebo switch, ale nevím zda to je jen o zasunutí drátů, může mi to někdo objasnit a poradit co je nej? Moc děkuji, moc se v tom nevyznám a nervy pak pracují.Když jsem měl router, tak vše shořelo po čase na změně ip adresy, což je u upc normal. Všem hluboce děkuji za vysvětlení.

Sdílet toto téma

pokud už modem máš, je blbost pořizovat wifi modem od upc - výměna stojí 655 a měsíčně platíš 61... přídavný routery fungujou dobře, žádný problémy se změnou ip nejsou...

co se týká toho vyššího tarifu, tak ten se vyplatí určitě, je tam rozdíl jenom 105 czk a rychlost stahování 2,5x vyšší...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

No možná jsem měl nějaký debilní router(vzpomínám si značku Tenda) a kdybych šel do toho lepšího tarifu se třemi ip adresami, tak stačí jen píchnout kabely do switche? žádný nastavovaní, instalování atd.?

Sdílet toto téma

switch toho moc neumí, takže jenom nastrkáš kabely a jedeš... :)

bez routeru si ale nevytvoříš domácí síť mezi počítačema - sdílení atp., protože sou to všechno samostatný počítače v internetu, každej má svoji veřejnou adresu...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Tak já si router s wifi /ZyXEL/ nemohu vynachválit. PC a satelit mám napojen kabelem. Notebook,mobil a příležitostné návštěvy se připojují přes wifi.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

Sdílet toto téma

to Mayki-Tak to gratuluji, ale zapojit dva PC na router, neni jen o zastrčení drátů. Kdo to umí, tak super, ale já to neumím. Umím třeba zahrát Stairway to Heaven na kejtru a někdo to nechápe, jak to dokážu, jenže pro mě je to hračka :D

Sdílet toto téma

Doporucuju spis pouzit ten router, jednou ho nastavis, zapojis a dal s tim nemusis nic delat.

Pouziti switche s IP od UPC je sice jednoduzsi, ale jakmile potrebujes pripojit vic PC nez mas IP adres, nebo sdilet nejaka data mezi PC, tak nastava problem.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Z hlediska zabezpečení domácí sítě si dovoluji tvrdit, že router je nutnost. Tím spíš, že UPC přiděluje veřejné IP adresy a tím jsou počítače z internetu přímo viditelné. Pokud jsi z okolí Ostravy, nebo Trutnova, mohl bych ti s výběrem a zapojením routru helpnout.

Sdílet toto téma

to Tomus-Děkuji za info, ale není ještě háček v tom, že když UPC změní ip adresu(což se stává často), tak se musí znovu restartovat modem, router a vše nastavovat znovu a člověk je v koncích? pokud tomu nerozumí....

Sdílet toto téma

to kisch-Moc děkuji za nabídku, ale jsem bohužel z Prahy a i teď chce dcera na fejsbůk :roll: a tvoří se tu zkrátka fronta, tak to musím pořešit...no dej typ na nějaký router, který by i laik dokázal zapojit, děkuji.

Sdílet toto téma

Ahoj, nastavení routeru se nemusíš bát i když tomu nerozumíš, uděláš to jednou a máš hotovo, UPC si může měnit IP adresu jak se ji zachce a tebe se to nijak nedotkne. Ani toho nastavení není moc co bys měl udělat, záleží co po tom routru budeš chtít. Nejdůležitější bude asi nastavit šifrování a heslo na wifi, aby se na tebe někdo nenapojil.

Tady máš třeba jednoduchý návod na nastavení TP-Linku :

http://woko.snedl.net/navod-jak-nastavit-router-tp-link-tl-wr542g/

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku