Jump to content

Jak nejjednodušeji propojit více PC v domácnosti???

Recommended Posts

Ahoj, potřebuji kvalitně propojit více pc v domácnosti, nyní mám jednu dynamickou IP a špatné zkušenosti s routery...UPC nabízí za příplatek wifi router(kde se dá kabelem připojit až 4 pc) nebo o stovku dražší tarif(kde jsou 3 dynamické IP a 2X rychlejší net), tím by prý stačil na propojení jen hub nebo switch, ale nevím zda to je jen o zasunutí drátů, může mi to někdo objasnit a poradit co je nej? Moc děkuji, moc se v tom nevyznám a nervy pak pracují.Když jsem měl router, tak vše shořelo po čase na změně ip adresy, což je u upc normal. Všem hluboce děkuji za vysvětlení.

pokud už modem máš, je blbost pořizovat wifi modem od upc - výměna stojí 655 a měsíčně platíš 61... přídavný routery fungujou dobře, žádný problémy se změnou ip nejsou...

co se týká toho vyššího tarifu, tak ten se vyplatí určitě, je tam rozdíl jenom 105 czk a rychlost stahování 2,5x vyšší...

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

Doporucuju spis pouzit ten router, jednou ho nastavis, zapojis a dal s tim nemusis nic delat.

Pouziti switche s IP od UPC je sice jednoduzsi, ale jakmile potrebujes pripojit vic PC nez mas IP adres, nebo sdilet nejaka data mezi PC, tak nastava problem.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

Z hlediska zabezpečení domácí sítě si dovoluji tvrdit, že router je nutnost. Tím spíš, že UPC přiděluje veřejné IP adresy a tím jsou počítače z internetu přímo viditelné. Pokud jsi z okolí Ostravy, nebo Trutnova, mohl bych ti s výběrem a zapojením routru helpnout.