Jump to content

výpadek kabelové televize?????


Recommended Posts

Zdravím.píšu protože se mi stal menší problém.Jsem uživatel dig. kabel. tel. a zničehonic mií přestala fungovat.prostě dopoledne jsem se jěště díval pak najednou vypadl signál a nic.Mám dvb-c přístroj cv-5000 cinx.všechno mám připojené správně.zkoušel jsem jěště i vytáhnout kartu ale pořád mi to píše že není signál.Je jěště něco co bych měl zkusit než budu volat technika????Díkes za postřehy

Link to post
Share on other sites

Jestli se jedná o Příbram, tak tam je výpadek od analogové televize přes digitální televizi a telefonii až po internet - prostě vypadlo úplně všechno.

 

EDIT: ale už koukám, že to zase funguje :-)

 • Internet 300
 • -
 • TV Komfort
 • HD DVR Mediabox, CA Modul
 • Příbram
Link to post
Share on other sites
 • 1 year later...

Dobrý večer,

 

může mně prosím někdo z této lokality podat informaci, zda jemu fungují muxy na 418 a 426 MHz ? Od úterý 30.8. 2011 ani ťuk, ale UPC sdělilo, že signál je dle nich OK, servisní technik je objednán.

 

Děkuji.

Link to post
Share on other sites

Tak byl u mě včera technik, proměřil a potvrdil, že jde o rušení Ufonem, který od 1.9. 2011 instaloval nedaleko vysílač ( 300 m vzdušnou čarou). Signál o velkém zisku chytil jen na koncovku měřícího přístroje. Údajně to již někde v Plzni měřil Telekom. úřad, ale bez negativního výsledku, signál kolísá, protože prý vysílače Ufona zesilují signál podle počtu připojených uživatelů sítě.V Plzni dle něj jsou s tím problémy. Lokalita Bolevec - např. Nýřanská, Kaznějovská, Sokolovská . Pomůže kvalitnější kabel, ale !

 

Ostatní budovy i naše mají zateplenou fasádu a pod ní ještě pod plechovou lištou vedou kabely. UPC se k nim tedy nedostane. Přitom u nás na to bylo upozorněno v době stavby, ale nijak nereagovalo.

 

Když jsem viděl ten "káblík", co vede ze zásuvky, tak se nedivím, že signál je zarušený. Je ještě z doby, kdy kabelová televize v Plzni začínala (cca 15 let), jeho průměr je tak 5 mm a nikdo neví jaké má stínění.

 

Jediné řešení dle UPC je vést nový rozvod rozvodnou šachtou na chodbě domu a pak do bytu. Nevíte někdo, zda by šel koax protáhnout pod zateplením v té původní liště tím způsobem, že by se uchytil na původní a horem vytáhl ? Nebo neřešil někdo již tento problém? Nebo je to technická hloupost ?

 

Děkuji za reakce. Jirka

Link to post
Share on other sites

Podle me existuje jeste jedno reseni, proste kdyby UPC prestalo vysilat na techto dvou exponovanych kmitoctech 418 a 426 MHz , protoze tyhle problemy jsou po cele republice a pritom po ukonceni vysilani analogovych kanalu nabidky Klasik, je nini v kabelu mista dost. :roll:

 • 150 Mb/s
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
 • Brno
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...