Jump to content

Dva pruhy , jezdící na pozadí všech programů


Recommended Posts

Dobrý den , mám kabelovou UPC v paneláku , před 3 měsíci změna na digitalní linku . 2 televize mi jedou stále na analog , bez STB , a 1 televize jede přes STB..

 

Asi před 3 týdny ,jak byly ty velký vedra , tak mi začal vypadávat internet , a začaly jezdit 2 pruhy na obrazovce a jemně jiskřit okolo těch pruhů přes celou obrazovku , jako kdyby něco rušilo signál . Někde jsem se dočetl, že při vysokých teplotách u zásuvek blízko oken , kde by mohlo na ně více slunko , vznikají problémy v zásuvkách . Pruihy jsou vidět pouze v šedém nebo tmavém pozadí , přidává se také , jemné pruhování . Kdysi před 10 roky ty pruhy taky jezdily , přišel technik , a přizemnil v rozvaděči UPC , asi naši smyčku , na které je myslím 4-5 bytů , od té doby nikdy žádný problém . Až ted , se mě ty pruhy začaly opět objevovat , pravidelně to začíná po 20 h . Připadá mě to , jako kdyby někdo po 20 h , rušil signál , nějakým el.přijímačem . Nebo je možné, aby někdo třeba prováděl upravy v bytě , a narušil antenní zásuvku ? na mé smyčce ? Přes den , toto rušení nepozoruji . Přemýšlel jsem jestli by nemohl být problém u mě , že by se něco vymrvilo v jedné ze zásuvek, ale to by muselo dělat furt. Jelikož se to objevuje po 20 h, tak to rušení musí způsobovat někdo jiný . Nemohou to být třeba nějaké černé připojení ? Co s tím ? Jelikož mi to dělá až večer , bude problém to ukázat technikovi .Děkuji za případné rady a názory

Link to post
Share on other sites

No je jasne ze se jadna o nejaky druh ruseni, nejprve doporucuju zkontrolovat pro jistotu vsechny kabely konektory a spoje u vas doma, kdyz to nepomuze, tak asi bude nutne zavolat technika UPC, myslim ze by se dala domluvit i vecerni navsteva.

Jak uz jste rekl zrejme nekdo z vaseho okoli vam linku rusi, napr. neodborne zapojenym prijimacem, nebo jinym zarizenim.

Mozna by treba mohl moci i zde jiz mnohokrat zminovany galvanicky oddelovaci filtr.

  • Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno
Link to post
Share on other sites

Děkuji Vám za odpověd . Zapoměl jsem dodat , že ty pruhy se mi dělají na všech 3 televizích . Včera v sobotu , zdroj rušení nebyl přítomen , vše bylo v pořádku , asi jeli na víkend na chatu :-).

LCD LG 32LD 550 ,100HZ , kterou jsem koupil před cca 1 měsícem ,a mám ji zapojenou na 1 zásuvce v okruhu , má 3 vodičovou šnůru s uzemnovacím kolíkem . Zkusím ten galvanický oddělovač, jelikož z diskuze jsem vyčetl , že i toto dělá problémy , ale vliv by to nemělo mít , ta šnůra , to by ten problém trval neustále .

Asi bude lepší si to nechat namontovat přímo od UPC do rozvaděče , abych měl odrušenu celou svoji přípojku . Vidíte to tak stejně vzhledem k tomu že mě to dělá na všech 3 televizorech ? .

Jak jsem vyčetl v diskkuzi v jiném vlákně , ten galv.oddělovač prý musí být zapojený : ,, pred vsechny zarizeni pripojene k zasuvce kabelove TV ,,

 

Děkuji za případný názor

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...