Jump to content

Jak se Vám líbí nové Spektrum  

23 members have voted

 1. 1. Jak se Vám líbí nové Spektrum

  • Líbí, je to super
   2
  • Docela líbí
   3
  • Nevím
   3
  • Nic moc
   5
  • Je to hnus
   10


Recommended Posts

To si snad dělaj srandu, tohle je zlepšení? 16:9 se signalizací 4:3, takže protáhlý ksichty. No ksichty, spíš kostičky, kvalita signálu příšerná. A Spektrum HD nikde. Vraťte to zpět a na tenhle pokus raději zapomeňte jinak já zapomenu na Spektrum.

 • 250 Mb/s
 • -
 • Komplet
 • TechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul
 • Hradec Králové
Link to post
Share on other sites

A k tomu ještě hnusná grafika, která vlastně je jenom různé odstíny modré. Kde je to spektrum, ptám se já! Ale proč se divím, Chello Media bohužel neumějí dobrou grafiku udělat. Stačí se podívat na ty grafické hnusy na Minimaxu, Paprice a Deko.

Link to post
Share on other sites

Nové Spektrum je odporné, amaterské, chladné, nudné a nic neříkající. Upřímně jsem novým vzhledem kanálu dost rozhořčen a zklamán, nemluvě o přítomnosti maďarštiny, která tam nemá dávno co dělat. Celá grafika připomíná vzhled UPC/UPC Express. Nechápu, jak se tenhle kanál nadále může jmenovat Spektrum, když se Spektrem nemá grafika nic společného. Tohle že vytvářeli poslední rok? Tuhle monotónní modrofialovou blitku? A kde je Spektrum HD? Znám Spektrum už 15 let (Max1), ale tohle je tragédie. Nezlobte se na mě, ale není snad trapné, že Max1 (94-01, při značně omezených možnostech) bylo na mnohem vyšší úrovni? A oproti Spektru (01-10) to ani nekomentuju. Od tý doby, co to koupili Maďaři v Chello, šlo Spektrum do kytek. Ten kdo ve Spektru pracuje by si za tenhle novej hnus zasloužil ránu. Přece tohle nemyslej vážně? Odedneška už na ten kanál nekoukám ani za zlatý tele. Českej NGC je oproti tomuhle humusu boží.

Edited by Guest
 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • Kaon
 • Hlavní město
Link to post
Share on other sites

Já bych to zas tolik nehrotil. Ano, ta grafika je děs, ale program se od doby, co Spektrum vlastní Chello, výrazně zlepšil. Pro HBO bylo Spektrum vždycky něco, jako nechtěná dcera o kterou se příliš nestarali. Naopak pro Chello je Spektrum jejich hlavní kanál a podle toho se k němu chovají. Přibylo premiér, točí se původní seriály, to všechno tomu kanálu náramně prospělo.

Link to post
Share on other sites

Já to hrotit budu. S tímhle kanálem jsem vyrůstal a je mi jedno jaké a kolik pořadů má, když je mi z pohledu na maďarštinu a novou grafiku na blití. Na to se prostě koukat nedá i kdyby tam běžel americký feed NGC. Dnes jsou neomezené možnosti a oni příjdou s takovouhle levnou grafikou, která je naprosto o ničem. Nechápu. Buď v Chellu nemaj na dobrou grafiku peníze (což ale při jejich velikosti pochybuju) nebo tam pracujou amatéřští blbci. Ano, potěšilo mě, že jsem dnes ráno slyšel dabing Max1 u pár starých pořadů a že se snaží, aby byla programová náplň co nejpestřejší, ale tohle nepřekousnu a většině lidí se novej vzhled prostě nelíbí. Spektrum je pro mě mrtvé. Viva la Max1.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • Kaon
 • Hlavní město
Link to post
Share on other sites

No, Jacku, pokud to opravdu chceš hrotit na grafice, tak budiž, je to tvoje volba, ale pak ti přeji příjemné pokoukání se na kanály, které sice mají prvotřídní grafiku, ale jejich program je naprosto na nic. Jako příklad můžu uvést Animax. Prvotřídní grafika, ovšem poslední dobou nekoukatelný obsah a k tomu ještě špatná diakritika v titulcích. Pokud ti tohle imponuje víc, než prvotřídní obsah zabalený do bídné grafiky, tak budiž, ale moje priorita je jinde a věřím, že i priorita většiny diváků.

A k té maďarštině se už raději ani vyjadřovat nebudu, to je u tebe pořád dokola, prostě nedokážeš, nebo spíše nechceš, pochopit logické argumenty, proč tomu tak je. Ale jednu věc napsat musím, Chello koupilo Spektrum v září 2008, ale maďarské nápisy tam jsou mnohem déle. S těmi začalo už to tvoje slavné HBO.

Link to post
Share on other sites

Já rád volím něco uprostřed. A nebo stanici, co splňuje oboje. S obsahem na Animaxu souhlasím - to bída je. A s tou maďarštinou - není pro ni už důvod. Dřív se mohli vymlouvat třeba na UPC Direct, ale to se "rozdělilo" a má novou pozici. Dřív byly AXN, National Geographic a Hallmark taky plné maďarštiny a podívej jak jsou na tom dnes - plně česky, přitom je zvlášť feed pro CZ&SK a zvlášť pro HU, takže ať mi nikdo netvrdí, že to je technický problém, protože už není. Je to problém Spektrum TV-a.s. a Chello Central Europe, kteří sedí na vavřínech a na české diváky z vysoka kašlou. A k tomu HBO - Max1 (22.11.1994-1.3.2001) bylo pouze česky, Spektrum (1.3.2001-?.?.2004) bylo pouze česky, Spektrum (?.?.2004-2.8.2010) bylo česko-maďarsky (tou dobou už v tom Chello mělo dávno prsty, nekoupili to ze dne na den v roce 2008, ale začali se v tom vrtat, když Česká programová společnost společně s HBO ukončila SuperMax a část obsahu prodali Minimaxu, který vlastní právě Chello) a Spektrum (2.8.2010-?.?.?) je už maďarsko-česky, přitom existují dva feedy (jeden maďarsko-český určený pro CZ&SK, co je třeba v našem UPC a druhý čistě maďarský v DigiTV určený pro Maďarsko), takže promiň, ale nevím proč máme my koukat na nějakou maďarštinu. Je to jen důkaz toho, že pro Chello je náš trh a jazyk podřadný a že nemají zájem situaci nějak řešit. U Hallmarku si to lidi vybojovali. U NGC a AXN byl zájem ze strany samotných stanic. U Spektra jak tak koukám není zájem nikde a ovečky se budou dál vesele koukat na to, co jim vlk dovolí. Já teda ne a přesně kvůli přístupu Spektra v těchto dvou věcech (dejme stranou kvalitní program) si jim stěžovat budu tak dlouho, dokud to nevyřešej a věř mi, že dřív nebo později to vyřešet budou muset. A ještě další věci - to, že už nemají na webu nic o historii stanice je co za úlet? A to, že nevysílají v plném rozlišení, ale jen 528x576? A to, že je dole věkový "semafor", přitom na Animaxu už nějakej pátek není? Vymýšlím si snad tyhle věci? Jsem zaujatý? To opravdu těžko, stačí zapnout tv.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • Kaon
 • Hlavní město
Link to post
Share on other sites

A jste si jistý, že ten pořad neměl být ve 4:3? Já jsem teď taky viděl pořad, který byl vysílán ve 4:3, protože byl tak natočen a po jeho skončení formát obrazu normálně skočil opět na 16:9, což je rozhodně dobře. Ještě včera jsem totiž na spektru viděl pořad, který byl ve natočený 4:3, ale vysílal se se signálem 16:9, takže na obrazovce pak byly placaté obličeje. To také není správně. Proto teď rád vidím, že se Spektrum naučilo správně přepínat formát obrazu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...