Jump to content

Broadband ve světě


Guest Anonymous

Recommended Posts

http://slashdot.org/articles/05/01/27/0 ... ml?tid=215

 

UK:

8Mbit/400kbit, 500G limit, za 2000,- měsíčně (40 liber)

6.5Mbps/900kbit, bez limitu, za 1300,- měsíčně (26 liber)

 

Hong Kong:

10Mbit/10mbit, bez limitu, za 500,- měsíčně (pod $20)

 

Japonsko:

50Mbit/?, bez limitu, za 1000,- měsíčně (pod $40)

 

Francie:

20Mbit/1Mbit, bez limitu, 900,- měsíčně (30 euro)

 

Dosti srandovní když pak člověk slyší silná slova od našich operátorů, jak jsou "bezkonkurenční" a "nejvýhodnější". A důvod? Říká se tomu "daň z chudoby". Neexistují spotřebitelská sdružení, lidé se neumějí bránit, nechají se snadno oblnout, neumějí si dát dvě a dvě dohromady.

 

P.S. Jedná se o ceny ADSL, takže v ceně je započten i poplatek za velkoobchodní pronájem nadhovorového pásma na drátech od hlasového operátora, který je před mnoha desítkami let natáhnul (a už se mu asi dvacetkrát zaplatily). Odbodné nabídky kabelového internetu, pokud jsou bundlovány k existující službě, by tedy měly být ještě výrazně levnější.

Link to post
Share on other sites

Proc srovnavas ceskou kabelovku s DSL v Honkongu? Srovnavej DSL Ceskeho Telekomu a DSL telekomu portugalskeho - a podobne je to u kabelovky.

To Portugalsko proto, ze je to take zeme Evropske unie a ma k naasi tak m nejblizsi zivotni uroven. Nebo muzes srovnavat CR a Madarsko - to je podobne...

Link to post
Share on other sites

Myslím, že je to stále omezenou konkurencí a především téměř monopolem Českého Telecomu, jelikož ten pronajímá linky drobnějším provozovatelům za nekřesťanské prachy a tito potom musí vše promítnout do ceny uživatali. Není pořádná konkurence. Já mám možnost Karneval, ISDN co si vybrat? Jasně, že Karneval, ale nemá z čeho vybírat...

Link to post
Share on other sites

Ada: Situaci v Portugalsku ani Madarsku neznam, a nevim proc by mne mela zajimat. Pokud je v CR nizsi zivotni uroven nez v zemich ktere jsem uvadel, mel by to byt argument pro jeste nizsi ceny, a to ze dvou duvodu: 1) nizsi kupni sila zakazniku vyvolava vetsi tlak na ceny 2) ISP ma nizsi mzdove naklady, takze MUZE byt levnejsi. Opravdu nevidim jediny duvod proc by v "chudsi" zemi mely byt drazsi sluzby, obvykle je to naopak.

Link to post
Share on other sites

Důvod, proč jsou v chudší zemi nižší ceny je jasný. Do chudých zemi nevstupují konkurenční operátoři a provideři, nevyplatí se budovat nové sítě, tedy není v nich dostatečná konkurence a monopol nemá proč snižovat ceny. A navíc, v chudé zemi se spíše najde pár bohatých, kteří si objednají předraženou službu, než seženeš stovky chudých, kteří si objednají byť levnější službu, přesto nad jejich finanční možnosti tak, aby Ti vytvořili stejný zisk. Dále do toho vstupují firmy, kterým nezbývá, než platit kolik si provider řekne. Pokud by zlevnili obyvatelstvu, museli by i jim. Myslíš, že v chudé zemi jim to lidi vyrovnají množstvím přípojek? Opravdu ne.

Link to post
Share on other sites

nejzasadnejsi rozdil mezi nami a japonskem bude rozhodne v mnozstvim pocitacu v domacnostech.....cim vic domacnosti ma pocitac, tim vetsi bude poptavka po internetovem pripojeni, tim lepsi bude nabidka.....u nas zatim chybi tak velky tlak, i kdyz za poslednich par let se to hodne zvedlo..

Link to post
Share on other sites

Ono je to vsechno trochu jinak, nez je nekde na titulni strance nejake reklamy, viz. UK:

1. Dostupnost sluzby je vzhledem k velikosti Anglie dost omezena, to znemena, ze malokdo sluzbu opravdu dostane.

2. A pokud je sluzba dostupna, je 50% pravdepodobnost, ze mu to 8Mb nepojede... A jestli operator "veri", ze je to 50%, bude to jiste jeste mene.

 

Je potreba si precist nabidku poradne a nesirit paniku:-)

 

Can I get it?

UK Online Broadband 8000 is available in selected areas now, and will be available to over 4.4 million homes across Britain by early 2005.

 

How close do I need to be to the exchange to get 8MB and what happens if I can?t get 8Mb?

 

We believe that 8Mb will reach out to around 2km from the exchange which means around 50% of homes will be able to get the full speed. If your line won?t support 8Mbps we will install it and set it as fast as possible. If we are not able to guarantee at least 2Mb we will offer you an alternative service.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...