Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
Heimdallr

Jaký koax a konektory?

Recommended Posts

Ahoj,

řeším problém, který se tu čas od času na fóru diskutuje. Mám DVB-C televizor Philips a do něj vedu přímo z UPC zásuvky kabel. Ten mám ale jenom 1m dlouhý. Potřebuju na něj napojit dalších 10m koaxu pro vniřní rozvod. trochu sem laboroval a výsledky jsou následující:

- upc zásuvka - 1m kabel UPC - TV: intenzita signálu 78, kvalita 100 vše OK

- upc zásuvka -1m kabel UPC - 10m kabel koax 2x stíněný, klasický konektory- TV: žádný signál

- upc zásuvka - 1m kabel UPC - aktivní rozbočovač širokopás. 2x - 10m kabel koax 2x stíněný, klasický konektory - TV: intenzita signálu 55-75, kvalita kolísá 0-cca 70, obraz se rozpadá

Z toho mi vyplývá, že chyba je v konektorech nebo v 10m koax kabelu, ten se ale zdá neporušený.

Jaký koax a konektory mám tedy použít? 10m se mi nezdá zas tolik aby to tak blblo :(

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Kvalitní koax je třeba Belden 125-Al 7mm nebo Belden 125-Cu 7mm a k němu lisovací konektory Cabelkon 4,9mm. Na instalaci konektorů potřbuješ kleště.

10m mi také nepřipadá tolik, aby neprošel dostatečný signál do TV. Spíš bych to viděl na problém kvalitního provedení konektorů a použitého koax. kabelu.

Ten 10m koaxiál co zmiňuješ je co? Vlastnoručně vyráběný nebo kupovaný s již zatevenými IEC koncovkami?

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Mohl by být. Z vlastní zkušenosti vím, že kabelovka je na to velmi háklivá. Měl jsem nastavený koaxiál pomocí F spojky (a myslel jsem si, že je to kvalitně provedené), z omylu mě vyvedlo občasné zasekávání a kostičkování. Dal jsem tam nový koax. přepracoval koncovky (šroubovací F-ka) a bylo po problému.

Myslím, že tady na fóru většinou radí rozbočit to hned u zásuvky (strčit, přišroubovat rozbočovač přímo do zásuvky).

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Mockrat dekuji za odpoved. Mel bych jeste jednu otazku - staci jeden kabel pro obe sluzby (TV + internet) nebo musi byt pro kazdou sluzbu kabel zvlast? Dekuji

Sdílet toto téma

v ucastnicke zasuvce je rozbocovac s filtrem na TV, Radio a Net, takze bud ji natahni az na finalni misto kde budes mit instalovana zarizeni a az odtud pro kazdou vec samostatny kabel, anebo budes muset od ni vest dva kabely rovnou.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor bridge, 2x CA modul

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku