Jump to content
Lukas236

UPC nabízí v kabelové síti DVB-T multiplexy

Recommended Posts

také se přimlouvám za nerušení analogu, to už bychom si nemohli na video nic nahrávat.Mám sice také digitál, ale pak jde nahrávat jen program,který sledujete.

tento problém má u UPC řešení. dvr stb.bud sd nebo hd.cena 150kč/měsíc

jejich dvr. již mám na jedné televizi, to mi ale problém nevyřeší- chci si to nahrát na DVD a jejich dvr- to neumí.

tom0

• Internet 300
  • Starší služba
  • TV Komfort
  • HD Mediabox, CA modul, Modem, HD DVR Med
  • Plzeň

jejich dvr. již mám na jedné televizi, to mi ale problém nevyřeší- chci si to nahrát na DVD a jejich dvr- to neumí.

tak já to řeším tak,že pořad nahraji na DVR a pak následně na DVD recorder a vypálím.je to trohu složitější,ale funguje to

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • CAModul,HD DVR Mediabox
  • Brno-Kohoutovice

Na kterém kanálu vysílá UPC dvb-t mux s Nova HD a ČT HD? Já jsem naladil jen převedené muxy 1-3 a tam tyhle programy nejsou.

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

Na TV s DVB-T jsem dal vše smazat a automatické ladění - našlo to všechny 4 muxy + ještě jsem to ladil na třech jiných místech se stejným výsledkem(taky jsem všem říkal,že teď je v kabelu nejkvalitnější DVB-T signál z Prahy a teď prý Praha 6 nic :lol: )A jestli někdo rozjede HD obraz z DVB-T signálu v UPC kabelu,tak ať se prosím s námi rozdělí :idea:

Guest

Mostecko zatím žádné DVB -T nevysílá.Možná je to tím ,že máme ještě Klasik .

Pokud máš na mysli bývalý Karneval, tak v Tepllicích je možno velmi sporadicky a v mizerné kvalitě krátkodobě přijímat na K57 (770 Mhz/8 MHz) síť 2 (Novy, Primy, Barrandov).Asi se jedná o nějaký přeslech (rušení), patrně z vysílače Jedlová. Relativně kvalitní příjem vždy pouze několik minut v různou denní dobu, datový tok maximální, tedy 19,9 Mb/s, kvalita asi 80%. Jinak kvalita klesá, datový tok též, obé až k nule. Při dobré kvalitě jsem zatím dokázal uložit asi 15 minut celého muxu, tedy všech pět programů Rovněž jsem chytil síť 1 (ČT) na K33 (570 MHz)

Edited by Guest

exKarneval

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Compal - Router Mode, 3x CAM
  • Teplice

Můžete mi někdo vysvětlit proč toto UPC dělá ?

Myslel jsem si, že z důvodů úspory v přenosech UPC vypíná ( zatím rozšířené nabídky )v kabelech ANALOG, který zabírá velkou šířku pásma a tak si dělá prostor pro nové kanály nebo pro HD ( popřípadě 3D) v pásmu DVB-C a on pak začne posílat po drátech DVB-T. Nějak to nechápu.

• Internet 50
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • -
  • TC7200 (bridge mode), Mikrotik RB962UiGS
  • Litoměřice

Na TV s DVB-T jsem dal vše smazat a automatické ladění - našlo to všechny 4 muxy

Teď jsem to na P6 zkoušel, našlo to 3 muxy, celkem 22 programů (včetně rádií), ale ČT HD a Nova HD v žádném z nich není. Vidím jen Prima HD a ta normálně jde přijímat, obraz i zvuk.

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

Tak z toho, že v DVB-T vidím Prima HD, bych usuzoval, že to mpeg4 tuner má. No a kromě toho to taky tvrdí výrobce v technické specifikaci :-)

Druhá televize, co mpeg4 tuner nemá, Prima HD najde, ale nepřehraje.

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

Tak Praha Jižní Město - od UPC mi to nachází jen Z1 a Public TV. Chytne to sice dalších pár stanic, ale ty se chytí z pozemního signálu (přestože kabel není v anténě, ale jde z STB do TV).

UPC Power 60 + Komfort, LED TV Samsung UE40D6530 + CI modul

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha

CableG:díky za odpověď seny:jestli kabel není ve společné anténě,tak se z pozemního digitálu nedá chytnout nic a všechno DVB-T co chytáš je z kabelu UPC :wink:

Guest

Jay: bohužel nemohu souhlasit. Pokud strčím kabel do Tv a druhý konec nikam, chytnu skoro všechny programy z DVB-T. Bude to asi tím, že z oken vidím přímo za žižkovský vysílač. Navíc v tv si mohu zobrazit detaily o signálu, kde je uvedeno, jestli je to od UPC nebo pozemní signál, takže zdroj poznám.

No a mohl by tedy někdo šťastný, kdo má na kabelu UPC signál muxu 4, prozradit na kterém kanálu je vysílaný?

Ve vzduchu ho vidím a přijímám, v kabelu ho nevidím, natož abych ho přijímal :-)

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

seny:tak to mě nenapadlo :) CableG:kanál 21=čt1,čt2,čt24,čt4-kanál 22=nova,nova cinema,prima,prima cool,barrandov-kanál23=tv public,z1,test epg-kanál24=čt hd,nova hd,óčko,o2 info.Snad se vám to bude hodit a rád bych znal i vaše parametry :wink:

to by odpovídalo, na 23. kanálu vidím navíc Prima HD, 24. kanál je mrtvej i v případě, že ho nechám prohledat zvlášť mimo běžné automatické prohledávání (které tedy taky nic nenajde)

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

To musíš rozlišovat, zda pojmem z kabelu myslíš, že to do toho kabelu na druhé straně pouští UPC, nebo se to do toho kabelu "cestou" (3 metry volně loženého kabelu) chytne ze vzduchu.

Mě se takto do kabelu od UPC vkrade jedno FM rádio. :)

• Internet 30
  • -
  • -
  • bylo vyplněno
  • bylo vyplněno

Nevíte někdo, kdy UPC konečně spustí DVB-T i jinde než v Praze?

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • HD DVR Mediabox, CA Modul
  • Příbram

To musíš rozlišovat, zda pojmem z kabelu myslíš, že to do toho kabelu na druhé straně pouští UPC, nebo se to do toho kabelu "cestou" (3 metry volně loženého kabelu) chytne ze vzduchu.

Mě se takto do kabelu od UPC vkrade jedno FM rádio. :)

Tomu rozumím, ale mux 4 vysílá v Praze na 64. kanálu - a pokud by se při tom chytání ze vzduchu měl celý mux přestěhovat na 24. kanál, tak by šlo patrně o jev těžce za hranicí zázraku.

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

:?:
Čemu se divíš? Před chvilkou jsem to zkoušel a byl jsem zcela bez dvb-t signálu, takže ono ani v té Praze (a nebo minimálně v Praze 6) to není nic, na co by prozatím šlo spolehnout.

Mám v podstatě dvě přání, které by mi UPC mohlo splnit - jednak by už mohli zahájit ostrý provoz a jednak by mux 4 mohl vyplout (alespoň u mě) z teoretické roviny a konečně se propracovat na ten 24. kanál :-)

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6