Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.

Recommended Posts

nevíte jak často se u UPC mění uživatelům jejich IP adresy? .. za moji dobu u UPC (začínal sem ještě u Karnevalu) se mi myslím změnilia IP adresa jen jednou.. dřív mi začínalo 89.xxx a ted mám 94.xxx ..

.. myslel sem že restartem modemu se načte nová IP adresa, ale nic.. to se snad mění jenom když si UPC usmyslí že by bylo dobré zákazníkům prohodit IP adresy mezi sebou? :)

Sdílet toto téma

každá ip adresa je nějakou dobu vázaná na adresu síťový karty zařízení, který je připojený na modem... pro změnu ip adresy je potřeba změnit zařízení nebo jeho mac adresu, popř. mít zařízení delší dobu odpojený (možná tejden, nevim)... ale ip adresa se může změnit i v případě, kdy si to upc usmyslí :P

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

každá ip adresa je nějakou dobu vázaná na adresu síťový karty zařízení, který je připojený na modem... pro změnu ip adresy je potřeba změnit zařízení nebo jeho mac adresu, popř. mít zařízení delší dobu odpojený (možná tejden, nevim)... ale ip adresa se může změnit i v případě, kdy si to upc usmyslí :P

no nedávno nám tu technik zapojoval telefon a televizi (zrovna mělo UPC nějakou super akci), a měnil se i modem.. ale IP adresa pořád stejná..

Sdílet toto téma

Prej stačí vypojit modem ze el.sítě na 30sec pak zapojit měla by se změnit ip adresa mě to alem nefunguje nevíte jak to je???

no, ale ip adresa se rozhodně nezmění :wink: .. to by sice spousta uživatelů uvítala, ale admini na různých webech by zabanovali půlku sítě UPC a nejen upc pokud by to tak fungovalo i jinde :lol::lol:

Sdílet toto téma

Ja pevnou IP donedavna mel, prideluje se take pres DHCP a vaze se na MAC adresu, takze problem muze byt kdyz pripojis jine zarizeni, tak dostanes klasickou dynamickou IP,

ale to uz jsme se ponekud odklonili od tematu.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

upc nepodporuje manuální nastavování ip adres, jak po určitý době zápůjčka vyprší, ip adresa se uvolní pro jiný zařízení :cool:

Vzhledem k tomu že protokol IPv4 na dnešní dobu už dávno nestačí (málo variací ip adres) tak dnes se to dělá tak že každý má ip adresu zapůjčenou na 24hodin a pokud si po té době stále připojen (ale mám vyzkoušené ze to není pravidlem) tak se ponechá a prodlouží o dalších 24hodin. Co se mi stalo tak byla asi výjimka. Sice dřív statický jsem to neměl nastavené ale mam dojem že jsem měl vždy stejnou ip po celý rok.

Sdílet toto téma

Ja pevnou IP donedavna mel, prideluje se take pres DHCP a vaze se na MAC adresu, takze problem muze byt kdyz pripojis jine zarizeni, tak dostanes klasickou dynamickou IP,

ale to uz jsme se ponekud odklonili od tematu.

"Jiné zařízení "? Ty myslíš jako by si vyměnil modem/router za jiný? Pokud ano tak to nemusí být pravidlem. Záleží na providerovi. Jelikož vše dnes běží přes DHCP tak je to jen otázka nastavení.

Sdílet toto téma

Lokální ip adresu si můžeš kdykoliv a jakkoliv změnit (to je vždy ve tvé režii) ale internetovou ip ne. Leda že by si měl dynamickou ale to je zase v režii providera.

"IP adresa se prideluje podle MAC adresy koncoveho zarizeni"

To není prakticky pravda. IP adresa se přiděluje podle pravidel DHCP serveru. Takže když si nastavím že pro tuhle a pro tuhle MAC se má přidělit ta a ta IP tak to tak prostě je. Nebo když si nastavím aby DHCP přiděloval ke každé MAC novou ip tak to taky bude. Je to jen otázka nastavení. Lokální síť má v rukou uživatel. Internetovou provider.

Navíc dnes musí provider kontrolovat/regulovat odběr ip adres (internetových) protože je jich málo. IP adresy jsou přidělovány v počtu na každého uživatele v dáne lokalitě. Takže např.: ulice OBLÁ, 30 klientů takže je jim přiřazeno 30 ip adres. V Africe vzhledem že je to chudá země tak tam mají třeba někde jednu ip na 30 lidí. U nás běžně na vesnicích mají ip pro více lidí. Vždy je to 1 IP = 1 uživatel a x IP < x uživatelů.

Osobně nechápu jak jsme ještě schopni fungovat s přibližně 2 miliard ip adres na skoro 8 miliard lidí ale to je prostě tím že je přísná regulace jako v Čině musíte mít povolení na to abyste mohli mít dítě nebo frekvenční pásma radií, TV, atd. má taky každá země vyhrazených.

Když si doma vyměníš modem/router a providerovi nenahlásíš tvojí novou MAC adresu tak ti net nepojede. Mají u sebe každého identifikovaného podle MAC.

00-11-09-95-26-FE, Karel Novák, Brno, ulice Oblá 7, 625 00, ip 62.180.165.30

Sdílet toto téma

Lokální ip adresu si můžeš kdykoliv a jakkoliv změnit

jestli šlo o vnitřní ip, tak to potom jo :cool:

Navíc dnes musí provider kontrolovat/regulovat odběr ip adres (internetových) protože je jich málo.

tak zrovna tohle upc s ohledem na dlouhodobej vývoj počtu zákazníků vůbec tížit nemusí :lol: i když velkoobchod se o ty železný zásoby asi postará :)

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Když si doma vyměníš modem/router a providerovi nenahlásíš tvojí novou MAC adresu tak ti net nepojede. Mají u sebe každého identifikovaného podle MAC.

Toto platí třeba u Netboxu. Nikoliv u UPC, kde si můžeš MAC měnit dle libosti a jediné co musíš udělat při změně MAC, je restart kabelového modemu, aby se načetla nová IP od ISP.

Sdílet toto téma

Jenom jestli si rozumíme... mám modem od upc takže když jej vyměním za jiný tak to pojede?

V tom případě jak mě upc identifikuje kdo jsem a jakou mám mít rychlost připojení?

Jedině mě napadá že mají pro každého vyhrazené/ný port/y.

Sdílet toto téma

Jenom jestli si rozumíme... mám modem od upc takže když jej vyměním za jiný tak to pojede?

V tom případě jak mě upc identifikuje kdo jsem a jakou mám mít rychlost připojení?

Jedině mě napadá že mají pro každého vyhrazené/ný port/y.

Reagoval jsem na tuto tvoji odpověď ...

Modem má svou MAC adresu registrovanou v systému UPC a je přiřazena konkrétnímu zákazníkovy, podle toho dostává konfigurační soubor s rychlostma (řečeno velmi zjednodušeně).

Zařízení které připojíš za tento modem registruje DHCP server a modem, podle příslušného tarifu můžeš mít 1 - 3 IP adresy (možná i více, ale to je jedno).

Pokud máš tarif u kterého je pouze 1 IP adresa tak po výměně koncového zařízení (PC, NB, router ...) musíš resetovat modem (vypnutím z elektřiny).

Jak tu bylo psáno, je to dynamická IP, takže pokud nebudeš delší dobu připojen můžeš dostat jinou. Pokud si ji nastavíš v PC nebo routeru jako pevnou, tak ti po nějakém čase (cca1 hodině) přestane jet připojení.

Pokud si připlatíš za pevnou IP měl bys vždy dostat stejnou (s omezením ze strany UPC, že při rekonfiguraci sítě dojde k její změně), ta je ovšem zaregistrovaná v systému. Pokud tedy změníš zařízení, ke kterému chceš pevnou IP, tak musíš zavolat KC aby ti změnili MAC adresu pro pevnou IP.

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

Výborně teď si rozumíme. To jasné když si připojím cokoliv za modem upc... Celou dobu mluvím o Gateway a internetové ip. To je snad jasný že v lokální síti si mohu vše nastavit jak chci. JOJ to je diskuse :-D

Nejde o zadnou lokalni sit, tu mas kdyz si zapojis za modem router.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku