Jump to content
aldik

změna ip adresy

Recommended Posts

nevíte jak často se u UPC mění uživatelům jejich IP adresy? .. za moji dobu u UPC (začínal sem ještě u Karnevalu) se mi myslím změnilia IP adresa jen jednou.. dřív mi začínalo 89.xxx a ted mám 94.xxx ..

.. myslel sem že restartem modemu se načte nová IP adresa, ale nic.. to se snad mění jenom když si UPC usmyslí že by bylo dobré zákazníkům prohodit IP adresy mezi sebou? :)

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • kabelový modem, telefon
  • Ostrava Zábřeh

každá ip adresa je nějakou dobu vázaná na adresu síťový karty zařízení, který je připojený na modem... pro změnu ip adresy je potřeba změnit zařízení nebo jeho mac adresu, popř. mít zařízení delší dobu odpojený (možná tejden, nevim)... ale ip adresa se může změnit i v případě, kdy si to upc usmyslí :P

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

každá ip adresa je nějakou dobu vázaná na adresu síťový karty zařízení, který je připojený na modem... pro změnu ip adresy je potřeba změnit zařízení nebo jeho mac adresu, popř. mít zařízení delší dobu odpojený (možná tejden, nevim)... ale ip adresa se může změnit i v případě, kdy si to upc usmyslí :P

no nedávno nám tu technik zapojoval telefon a televizi (zrovna mělo UPC nějakou super akci), a měnil se i modem.. ale IP adresa pořád stejná..

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Ostrava Zábřeh

Prej stačí vypojit modem ze el.sítě na 30sec pak zapojit měla by se změnit ip adresa mě to alem nefunguje nevíte jak to je???

no, ale ip adresa se rozhodně nezmění :wink: .. to by sice spousta uživatelů uvítala, ale admini na různých webech by zabanovali půlku sítě UPC a nejen upc pokud by to tak fungovalo i jinde :lol::lol:

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Ostrava Zábřeh

Srandovní je že mám vypnutý DHCP server i na Gateway takže mám ip adresy nastavené ručně ale dneska mi od dopoledne prestal jet net. Tak jsem zkusil zapnout DHCP a ejhle net jede a změnila se ip adresa. Takže WTF?

upc nepodporuje manuální nastavování ip adres, jak po určitý době zápůjčka vyprší, ip adresa se uvolní pro jiný zařízení :cool:

• -
  • -
  • -
  • -
  • -