Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
J.Š.

Kaon KCF-B3000HCO - Firmware - nedostatky - aktualizace

Recommended Posts

Zjištěný nedostatek u mého přístroje v českých názvech pořadů při programování přes EPG. Ve vlastním EPG je diakritika v pořádku ale v seznamu naprogramovaných pořadů

jsou hlásky s diakritikou nahrazeny jinými znaky. Po nahrání těchto pořadů v seznamu

nahraných pořadů již v názvech tyto hlásky zcela chybí. Např.: místo "Přání" zbyde pouze "Pn" .

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • lokalitaMost

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

- nefunguje nastavení času Instant Replay a Commercial Skip v menu PVR (-> Nastavení PVR)

- při spojení přes HDMI, posílá Kaon každém přepnutí kanálu info o rozlišení do TV, která následně zobrazí svoji infografiku o čísle vstupu a rozlišení na něm ... je to zbytečné a působí to rušivě

- při nahrávání z vypnutého stavu, není na HDMI žádný obraz, vzhledem k tomu, že Kaon neumí HDMI-CEC by tam klidně mohl být

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

No jo každý začátky jsou těžký, prý to tu půl roku ladili :-(( Když zapnu nahrávání, tak se nedá zastavit. Nejpoužívanější tlašítko je EXIT, protože je potřeba při každem přepnutí programu, pokud nepoužíváte číselnou klávesnici, tak na obrazovce natrvalo zůstane otevřené podokno menu. Hrůza, pustit do provozu takto odladěný firmware a ještě se chlubit s tím, jak to půl roku ladím. Má to i další mouchy, ale musíme doufat, že když opraví něco, tak další chyby nenadělají..

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Mam dva zasadni problemy (+ nekolik, ktere mi az tak nevadi): Kdyz vstoupim do menu a vratim se zpet, tak STB vypne zvuk a opet ho nahodim jedine vypnutim a zapnutim TV (ne stb, ale TV).

A dalsi problem: kdyz vypnu STB na dalkovem ovladaci, tak se na displeji postupne objevi OFF, animace, ON a STB pak nejde zapnout dalkovym ovladacem. Pouze tlacitkem na pristroji.

Dela vam to taky, nebo je to problem pouze meho kusu a mam to reklamovat?

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Tak me Kaon nabidl novy firmware S/W: 11.11.00.02, po znovu zapnuti se provede Aktualizace kanalu. Nemel jsem cas jeste zjistovat v cem je novum.

Sdílet toto téma

Automatická aktualizace firmaware na verzi 11.11.00.02 u mně talé dnes v 11hod. 55min.Doba aktualizace cca 13 min.Po aktualizaci dojde k automatickému restartu.

Je možné z nabídky zvolit okamžité zahájení aktualizace nebo později. Pokud zrovna je navoleno a probíhá nahrávání nějakého programu tak se nahrávka ukončí.

• lokalitaMost

Sdílet toto téma

Mam dva zasadni problemy (+ nekolik, ktere mi az tak nevadi): Kdyz vstoupim do menu a vratim se zpet, tak STB vypne zvuk a opet ho nahodim jedine vypnutim a zapnutim TV (ne stb, ale TV).

A dalsi problem: kdyz vypnu STB na dalkovem ovladaci, tak se na displeji postupne objevi OFF, animace, ON a STB pak nejde zapnout dalkovym ovladacem. Pouze tlacitkem na pristroji.

Dela vam to taky, nebo je to problem pouze meho kusu a mam to reklamovat?

Ani jeden z uvedenych problemu nemam.

Sdílet toto téma

Pokud zrovna je navoleno a probíhá nahrávání nějakého programu tak se nahrávka ukončí.

Super, doma jsem v tu dobu nahrával. Jestli příjdu domů a zjistím že nahrávka je přerušená tak na UPC nebudu házet zrovna slušné slova :x Dají se kdyžtak ty aktualizace někde v menu vypnout? O také služby nestojím :-D

Sdílet toto téma

Aha, tak to je dobře. Já tam nahrával ze dvou kanálu zároveň tak předpokládám to tu aktualizaci ani nemoho "vyčuchat" a nabídne mi to aktualizaci později :-)

Předpokládám že při sledování z jednoho tuneru to občas aktivuje druhý tuner a kontroluje aktualizace, což při provozu obou tunerů nejspíše nepůjde.

Sdílet toto téma

Jak tady tak ctu vetsinu problemu tak me napada, jestli nebude problem v dalkovem ovladaci. Ja totiz pouzivam universalni Logitech Harmony 555 a zadny z popsanych problemu nemam.

Ahoj, mám Harmony One a jediné co mi nefunguje je posun kanálů (channel up/down). Nastavoval jsi to nějak speciálně? Já jsem si doprogramoval tato tlačítka pomocí originál ovladače a stejně mi na Harmony nefungují.

• lokalitaKolín
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Prosím o radu jakým způsobem novou verzi firmwaru do Kaonu dostat. Můj Kaon mi automaticky novou verzi nenabízí. Jakou tedy nastavit frekvenci, symbolovou rychlost a konst.? Děkuji

Sdílet toto téma

Chybka firmware - možná však to je chybou komunikace stb s smart kartou

Při přepínání programů občas hláška "není přístup"

Při nahrávání dvou programů současně to dělá navíc velmi často - podaří se mi přepnout na jiný kanál (ze stejného plexu) třeba až na 5. pokus a nebo se to přepne a za sekundu obraz zamrzne, po několikerém přepnutí už to drží.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

UPC-021, tak všechno co píšeš mě dělá taky, myslím že mají co zlepšovat...

Sdílet toto téma

Stav po instalaci nového firmaware:

1. nedostatky v diakritice názvů naprogramovaných a nahraných pořadů trvají.

2. funkce času zobrazování informačních oken stále nefunguje. Informační okna zůstávají trvale zobrazena do doby stlačení tlačítka "EXIT".

Ptám se, zdali by se dalo zjistit, které chyby měl nový firmware odstranit. ( asi otázka pro Tomuse)

• lokalitaMost

Sdílet toto téma

Moc bych se přimlouval za to, aby další FW umožňoval přehrávání DVD a BR z externích mechanik, připojených prostřednictvím USB. Odpadlo by další zbytečné zařízení a další dálkový ovladač. Pokud má někdo info o objektivních příčinách, proč by to nešlo, prosím o zveřejnění.

Sdílet toto téma

hurka: Obávám se že to jsou tak náročné funkce, že nový FW asi stačit nebude. Jinak přehrávat MP3 nebo kdyby to umělo MPG tak i MPG z externí DVD mechaniky by neměl být problém ani nyní. Flashka jako mechanika, je to skoro jedno.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Flashka jako mechanika, je to skoro jedno.- jasne ty tomu opravdu rozumis - vetsi blbost uz jsem dlouho neslysel

Sdílet toto téma

Jak tady tak ctu vetsinu problemu tak me napada, jestli nebude problem v dalkovem ovladaci. Ja totiz pouzivam universalni Logitech Harmony 555 a zadny z popsanych problemu nemam.

Preuc harmony signaly. Ja ho to ucil asi petkrat, nez je chytil dobre, a nadaval jak spacek. Ani moc kratce, ani moc dlouze, s modlitbou na rtech. Nejdriv se spatne naucil stopku, pak zase nefungovalo vypinani ... misty blblo pretaceni... chce to si s tim pohrat.

K firmware ... manzelka si stezovala na spatnou cistelnost epg (ta castecne pruhledna zelena je hodne divoka (: ).

A jak padla zminka o tom, ze stb prestane pri prepnuti do menu a zpet dodavat zvuk, tak me sice dava zvuk, ale vynecha obraz, tez pomuze bud vypnuti/zapnuti tv (vzdy), nebo divoky prepinani menu a zpet, obcas se to chyti. Obcas vidim modro misto menu, obcas po navratu z menu misto vysilani. Byt teda presnejsi bude, ze s tim signalem spacha neco, z ceho zblbne televize. Mel jsem pocit, ze je to jen na hdmi.

Na prehravani primo bluray bych moc nesazel... Duvod: sifrovani, kodeky.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku