Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 

Recommended Posts

dobry den,z duvodu stehovani do noveho bytu,prechazim z O2 na UPC,dneska jsem objednal fiber 10,nikdy jsem UPC nemel a nemam s nim zadne zkusenosti

chci si koupit svuj WIFI router,vybral jsem TP-LINK TL-WR841ND

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z90UBK6G

nejake postrehy,rady,problemy,osobni zkusenosti s kompatibilitou,bude fungovat?

pokryvat bude pouze byt 3+1,a to jeste minimalne pro pripojeni notebooku,jinak bude zapojeno PC kabelem

dekuji mnohokrat

Sdílet toto téma

Asi ti málo lidí odpoví.

TP- LINK není příliš oblíbená značka. Já sám s tímto typem zkušenost nemám.

Poměr vlastností z popisu k ceně nevypadá tak špatně. Jen můžu říct, že já bych si ho nekoupil.

Většinou si připlatím za značku, USB port, Giga porty a další funkce.

Sdílet toto téma

Přijde na to co od toho požaduješ za funkce. Pokud jen to že budeš mít v bytě 1+3 pokrytí wi-fi tak stačí i ten TP-link.

Když dělám někomu síť doma tak sáhnu buď po nějakém lepším D-Linku (defacto to samý co TP Link, Ovislink ... všechno na jedno brdo =) a nebo po Zyxelu. Sobě domů si dopřávám ASUSy :wink:

Takže co od routeru očekáváš za funkce? Cenový strop?

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

diky za odpoved

ocekavam- z 90% bude pc zapojeno kabelem,Wifi potrebuji pouze pro obcasne pripojeni manzelcina notebooku,maly panelakovy byt 3-1. jde mi hlavne o to aby router pres kabel nebrzdil rychlost, vesmes pres wifi nebudu stahovat a mirny pokles rychlosti mi asi nevadi,od routeru ocekavam hlavne stabilitu,abych nemusel porad restartovat,radeji jsem ochoten si trochu priplatit,nez neustale resit nejake problemy,cenovy strop nedokazu odhadnout, nejsem znalec ani nemam prtehled,do ted jsem mel zyxel 660 od O2 a za 2 roky pouzivani nebyl nejmensi problem,tak bych v tomto rad pokracoval :D , cenu bych preci jen cca do 1500,-? drazsi asi pro me ucely nema smysl? ale zas nechci to nejlevnejsi za 500,-

dekuji za pripadnou pomoc

Sdílet toto téma

Viděl jsem že vybíráte na alfacompu :) hodim sem odkaz na nějaké které bych já doporučoval. Jak vidím nechcete mít do sítě zapojenou tiskárnu nebo externí úložiště atd.

D-Link - hlavně u slečen měl tenhle úspěch. Hezký nenáročný snadno nastavitelný:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z90UBAMV

ale nepodporuje ještě n normu což ale drtivé většině lidí nevadí (stejně jí nevyužijí).

Z těch lepších bych bral tenhle Zyxel:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z90UBR3A

podporuje i n v. 2 a má pár dalších zbytečností :P

A tenhle bych bral já ale pro vaše využití asi nemá smysl ho brát :wink:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 72Z90UBJS2

Bohatě si vystačíte a budete spokojen s tím D-Linkem. Ten Zyxel je lepší a je na Vás zda jeho funkce využijete.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

dekuji moc,v alfe nenakupuji :D,pouze mi byl doporucen ten tp link, me osobne se nejvic zamlouva ten zyxel,2 roky jsem mel ten model od o2 a nebyl nejmensi problem,na asus slysim jen chvalu,ale prece jen je skoro 2x drazsi,jelikoz predpokladam ze jednou nastavim a konec,funkcne asi nevyuziji,popravde netusim jake funkce navic ma a v cem by mi pomohli a vyuzil bych je,kdyby jste malicko nastinil? a zyxel jako znacka v porovnani s tp linkem?

dokazu vybrat procesor,grafiku,zdroj,pc vcelku rozumim,ale site,routery,modemy,jde uplne mimo me, :oops: ,nikdy jsem to nepotreboval,jen pripojil PC k netu a vse fungovalo :D ,obcas jsem pouzil speedtest na kontrolu jak to frci a tim veskery muj zajem o site koncil :oops:,tak s toho mam trosku strach

diky za pomoc :D

Sdílet toto téma

Zyxel oproti tomu D-Linku má navíc:

2 antény

podporuje n normu (vyší přenosové rychlosti a větší stabilita)

Umožňuje šifrovat přenos pomocí WPA2

A to je z těch funkcí co budete používat asi vše :) Výkon mají cca stejný . Jak říkám ten D-Link dávám lidem co jim to nastavím a nesáhnou na něj :)

Ten Zyxel dávám těm co tomu trošku rozumí a zvládnou si nastavit různé věci od firewallu v routeru až po různý kravinky typu VPN, nastavení IP adres napevno podle MAC atd.

Jinak ten 3+1 je panel a nebo zděný? Pouvažoval bych možná potom pokud by byl problém se signálem nad silnější anténkou.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Co se týče zpracování a kvality tak Zyxel oproti TP Linkům je o třídu až dvě výš.

Jinak co se týče parametrů tak:

TP-Link má lepší anténky, je o kousek větší, podporuje WPA-PSK/WPA2-PSK šifrování. To je z těch věcí co využijete asi vše.

Tady je k tomu Zyxelu krátký článek:

http://pcworld.cz/novinky/zyxel-nbg-419 ... atele-7929

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

dekuji za pomoc,jeste popremyslim ale vydel bych to na ten zyxel,takova zlata stredni cesta,prece jen jsem byl stim svym starym od O2 spokojen,tak doufam ze me ani tento nezklame :D

u toho zyxelu se mi libi funkce vypinani wifi pomoci tlacitka na routeru,to je fajn,jelikoz se wifi bude vyuzivat sporadicky :D

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

UPC zatim sice IPv6 nenabizi, ale v brzke dobe asi bude muset, jinak se vratime na zacatek k NATum.

Takze dulezitym parametrem pri vyberu routeru muze byt i schopnost fungovat s IPv6...

Sdílet toto téma

Zaparazituju si na existujicim vlakne - po par letech se asi vratim z adsl ke karnevalu-upc a resim, co za HW poridit.

Pozadavky bych videl asi takhle, razeno i podle dulezitosti - Ndraft, USB port (aby slo tisknout tedy pouzit router jako printserver, pripadne klidne podpora flashek jako ukazoval Asus) a Giga ethernet, protoze se zamyslim s novou upravou ceniku klidne i 50M nebo 100M a navic bych rad koncem roku finalne utekl na 802.cz optiku.

Gigovy draty nejsou az tak zasadni, pripadne si to necham vyvratit, zase mi to podobne jako Ndraft prislo jako dobra investice do budoucna, i kdybych to nezacal pouzivat hned.

Samozrejmosti je dobra cena, ale ne za kazdou cenu :).

Takze asi ne Tenda nebo TPlink.

Mel jsem doporucenyho neco od Ovislinku, cena vyssi ale dala by se, ale melo to integrovany anteny, coz je trochu zlo z myho pohledu - ted totiz Dlinkovym adsl modemem propalim panelovej byt na vsechny strany a bez problemu si beru notas i ven pred barak.

(jestli nekdo z moderatoru uzna za vhodne muj post oddelit do samostatneho threadu, necht tak ucini. A taky zdravim vsechny byvale a snad i budouci kolegy kabelovkare :) )

Sdílet toto téma

Já kupuju jenom routery do kterých de nacpat dd-wrt a mají USB jenž využívám pro automatické stahování torrentů a souborů z rapidu.

Mezi nejnabušenější patří určitě:

Asus RT-N16 (128MB RAM, 2xUSB) utáhne i php & mysql server

WNR3500L (64MB RAM, 1xUSB)

DIR-825 (64MB RAM,5 & 2.4Ghz, 1xUSB) vítěz chipu, za 2klacky snad neni nic lepšího

Sdílet toto téma

je možný, aby wifi modem Cisco EPC2425 zvládal fiber power 50 a 100? všude čtu, že je na eurodocsis 2... :shock:

Vážený kliente

Ke službě Fiber Power 100 je wifi modem k dispozici. Jedná se o model Cisco EPC2425.

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

No pokud neumi DOCSIS 3.0, tak Cisco EPC2425 Fiber 100 nemuze zvladnout.

Ale minuly tyden jsem zaslechl, ze pry se UPC chysta nasadit i wi-fi modem s podporou DOCSIS 3.0 .

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Chtel bych se zepta jaky wifi router by jste k upc fiber 10 doporucili? presneji jaky typ koupit? diky

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Bylo mi doporuceno TP-link TL-WR1043ND je to dobra volba? Jde o to, ze budu mit pc pripojen pres wifi.

Sdílet toto téma

Bylo mi doporuceno TP-link TL-WR1043ND je to dobra volba? Jde o to, ze budu mit pc pripojen pres wifi.
Mne doma bezi uz dva mesice a jsem nadmiru spokojen. Ndraft, gigabit, USB port, skvela sprava a kdyz budu chtit, tak tam nahodim i openwrt. A za ty prachy? Muzu doporucit vsema deseti :)

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku