Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 

Recommended Posts

Prosím o pomoc či radu po několika dnech vysilujících pokusů.

Situace: mám kartu TechniSat CableStar HD interní, k ní mám CI modul se smartcard z dvb-c-shopu (firma Lica, nakódované od UPC), modul i karta perfektně fungují na televizoru s DVB-C tunerem. V počítači ale funguje jen karta (tedy vidím free-to-air kanály), CI modul a s ním související menu "není vidět", o šifrovaných kanálech to načte informace (který pořad běží, jak je daleko), ale není obraz ani zvuk. Zkoušel jsem DVB Viewer Pro i DVB Viewer TE2 verze 1.3 (stažený z netu).

Dotaz: Může to souviset s operačním systémem (Windows 7) nebo s tím, že se ovladače "perou" s nějakým software v počítači (mám problémy i s DVB-T kartou)? Nebo to je spíš HW konflikt? (Grafická karta: Gigabyte R575D5-1GD, Radeon HD 5750) Nebo něco jiného?

Děkuji předem za jakýkoliv nápad.

Zdraví

Pavel

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

1. CA modul je vpořádku - na tv je funkční

2. Karta (tuner) je vpořádku - FTA programy jsou funkční

3. CAM menu se zpřístupní pouze při naladění srambloaného kanálu a funkčním descramblingu

4. V menu DVBV Nastavení/Možnosti/Hardware je zaškrnuto "Has CI Module", což zřejmě je

Takže mě napadá jedině chybná komunikace mezi kartou tuneru a kartou CI slotu - chybně nasazený propojovací kabel, vadný kabel a pod. Provozuji různé karty od Technisatu pod WinXP i Win7, takže OS bych téměř vyloučil. Výše uvedený předpoklad ale vylučují problémy i s DVB-T kartou, takže sorry...

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Díky moc za reakci, je to přesně tak, jak popisujete. Se spojením mezi modulem a kartou jsem pochopitelně cvičil (různé sloty, přepojení, ...), žádný výsledek.

Je ovšem šance, že DVB-T problémy mají jiný původ, takže asi zkusím reklamovat CI modul.

Pavel

1. CA modul je vpořádku - na tv je funkční

2. Karta (tuner) je vpořádku - FTA programy jsou funkční

3. CAM menu se zpřístupní pouze při naladění srambloaného kanálu a funkčním descramblingu

4. V menu DVBV Nastavení/Možnosti/Hardware je zaškrnuto "Has CI Module", což zřejmě je

Takže mě napadá jedině chybná komunikace mezi kartou tuneru a kartou CI slotu - chybně nasazený propojovací kabel, vadný kabel a pod. Provozuji různé karty od Technisatu pod WinXP i Win7, takže OS bych téměř vyloučil. Výše uvedený předpoklad ale vylučují problémy i s DVB-T kartou, takže sorry...

Sdílet toto téma

Pavle, ještě mě napadla jedna blbost: CAM nemá zámek, nezasouváš CAM se smartkartou do CI slotu obráceně?

Edit: Logo CAM musí být vpravo, u věže tedy zdánlivě "nohama vzhůru", tedy logem dolů.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

Proc tedy chce Lica vedet predem, pro jaky pristroj (v mem pripade jakou TV) se bude modul pouzivat? Mohli by ty sparovane karty s moduly sekat jako Bata cvicky, ne? Matne si vzpominam, ze v dobe testovani toho modulu nekdo od Lica firmy tvrdil, ze ne se vsemi pristroji se jim to podarilo zprovoznit....

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízení2x CA modul, modem Cisco

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Ahoj, dobrý den, nejdřív jsem chtěl vám všem moc poděkovat, za dobré nápady, ale hlavně za zájem ... moc mě potěšilo, že si někdo najde čas přemýšlet o cizích problémech.

A nyní něco reakcí:

Nebude problem v tom, ze karta je sparovana s modulem v TV, ale uz ne s kartou v PC?

zodpověděl Jaku

To nebude. Nepřenáší se samotná UPC karta, ale celý CAM.

Opravdu to probíhá tak, že z televize vytáhnu CAM modul i s kartou a narvu ho do slotu v počítači.

Dobrý nápad měl Retiree

Pavle, ještě mě napadla jedna blbost: CAM nemá zámek, nezasouváš CAM se smartkartou do CI slotu obráceně?

Edit: Logo CAM musí být vpravo, u věže tedy zdánlivě "nohama vzhůru", tedy logem dolů.

S tím jsem se opravdu trápil, ale jsem si prakticky jist, že to dělám dobře, mimochodem tak, jak Retiree popisuje.

Nejlepší idea

Proc tedy chce Lica vedet predem, pro jaky pristroj (v mem pripade jakou TV) se bude modul pouzivat? Mohli by ty sparovane karty s moduly sekat jako Bata cvicky, ne? Matne si vzpominam, ze v dobe testovani toho modulu nekdo od Lica firmy tvrdil, ze ne se vsemi pristroji se jim to podarilo zprovoznit....

To je zajímavé. Já si tedy nepamatuji, že by to po mně chtěli, ale pošlu jim dotaz. Třeba se ten modul dá nastavit tak, že funguje v televizi, ale ne pro Cable Star?

Takže díky, a kdybych prorazil, určitě vám to napíšu na tomto místě.

Zdraví

Pavel

Sdílet toto téma

homberg napsal:

To je zajímavé. Já si tedy nepamatuji, že by to po mně chtěli, ale pošlu jim dotaz. Třeba se ten modul dá nastavit tak, že funguje v televizi, ale ne pro Cable Star?

To je nesmysl, modul se nijak nenastavuje, pokud bezi v TV, tak je urcite vporadku, krom toho v TV kartach Technisat je odzkouseny a funguje.

problem hledej, v nastaveni SW v PC, nebo v samotne TV karte.

Lica se pta na typ z toho duvodu, protoze u nekterych pristroju proste modul nemusi pracovat (napr. Handan CV-6000), casto to ale neni chyba samotneho pristroje, ale jen jeho firmwaru, ktery se casem ladi, takze i toto omezeni nemusi platit stale.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Ahoj, zdravím všechny a děkuji tomusovi za vysvětlení.

To je nesmysl, modul se nijak nenastavuje, pokud bezi v TV, tak je urcite vporadku, krom toho v TV kartach Technisat je odzkouseny a funguje.

problem hledej, v nastaveni SW v PC, nebo v samotne TV karte.

Lica se pta na typ z toho duvodu, protoze u nekterych pristroju proste modul nemusi pracovat (napr. Handan CV-6000), casto to ale neni chyba samotneho pristroje, ale jen jeho firmwaru, ktery se casem ladi, takze i toto omezeni nemusi platit stale.

Ještě jeden dotaz: při bližší prohlídce karty s CI slotem jsem zjistil, že tam je poněkud záhadný konektor označený COM2, viz obrázek. I když si nemyslím, že je ten konektor jakkoliv relevantní (v návodu k instalaci o něm nic není), přesto by mě zajímalo, jak je CI slot vlastně napájen - přes plochý kabel? A proč tam ten konektor vlastně je?

Díky předem, pokud máte nějaký nápad.

Zdraví

Pavel

CI-slot-small.jpg

Sdílet toto téma

CI modul je napájený přes PCI slot a s TV kartou Technisat je propojený jen plochým kabelem (vzhledově podobným jako k IDE HDD) - blbý dotaz máš modul v PCI slotu a propojený s kartou? Jaké volné kanály Ti karta ukazuje? Free UPC vysílá jen UPC express, nic jiného! Pokud není přístup na CI modul, vypíše DVBViewer hlášku Conax CA. Píše Ti ji také? V DVBVieweru zkus Zobrazit - Zobrazit CAM. Načítá se cca 15-30s - ukáže se Ti něco? Pak je taky možná vadný modul CI, to znamená reklamovat.

• lokalitaPraha 4
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonVolám neomezeně
  • zařízeníKaon KCF-SA900PCO, Modul CI+, Compal

Sdílet toto téma

Ahoj, díky moc za reakci,

CI modul je napájený přes PCI slot a s TV kartou Technisat je propojený jen plochým kabelem (vzhledově podobným jako k IDE HDD) - blbý dotaz máš modul v PCI slotu a propojený s kartou? Jaké volné kanály Ti karta ukazuje? Free UPC vysílá jen UPC express, nic jiného! Pokud není přístup na CI modul, vypíše DVBViewer hlášku Conax CA. Píše Ti ji také? V DVBVieweru zkus Zobrazit - Zobrazit CAM. Načítá se cca 15-30s - ukáže se Ti něco? Pak je taky možná vadný modul CI, to znamená reklamovat.

CI modul je v PCI slotu, ale nemůže být napájený ze slotu, jelikož nemá žádné kontakty, jen plast (na fotce je to vidět). Běží mi všechny free-to-air kanály, tedy nejen UPC Express, ale i Nova Cinema, Prima Cool a Z1. "Zobrazit CAM" nic nezobrazí, modul chci reklamovat.

Zdraví

Pavel

Sdílet toto téma

Myslím si, že to bude IDE kabel, možná i konektor IDE na jedné desce. Kabel se sice dá zaměnit, ale reklamovat je nutno celou sadu - vadný konektor může samozřejmě být na kterékoli z obou karet

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku