Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 

Recommended Posts

Zdravim,

poridil jsem internet od UPC fiber power 10 a vcera koupil router Belkin (bohuzel pisu z prace a nevim typ) Vse jsem propojil dle navodu a s jednim nb se pripojim a vse jede jak ma ale kdyz pripojim druhy pise mi ze pripojeno,signal vynikajici,ale na net se nedostanu. Hledal jsem tento problem zde na foru,ale bud jsem spatne koukal nebo se to tu neresilo.

Diky za rady

Sdílet toto téma

Napis typ routeru a jak to mas nastavene, jinak ti tezko poradime.

Taky pozeor na nastaveni druheho PC - firewall atd.

Jediny co me hned napada je:

Jakou IP dostane pridelenou prvni PC, na kterem to jede ?

Neni nahodou verejna, pak by router mohl byt nastaven do rezimu bridge, coz je spatne.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Mám takový problém a nechci kvůli tomu zakládat nový thread a sem se to podle názvu myslím hodí.

Pár dnů mám takový problém: Mám router TP-Link TL-WR340GD přibližně rok. Od UPC mám takový ten modem Atlanta co se dával před Motorolami. Router mám připojený přes port WAN ke kabelovému modemu. 1 PC mám UTP kabelem připojený do LAN portu routeru. Dále se připojuji přes WLAN notebookem. Až donedávna bylo vše v pořádku, ale nyní se začaly dít podivuhodné věci. Pokud jsou počítače vypnuté, modem se tváří, že je vše v pořádku, kontrolky svítí tak jak mají, telefon UPC připojený ke k. modemu normálně funguje. Jakmile se však připojím buď notebookem, nebo tím počítačem tak modem spadne a svítí jen první kontrolka, windowsy hlásí, že jsem bez sítě. Když vytáhnu UTP z portu WAN a zase ho tam dám, vše naběhne a chodí. Někdy to třeba po půl hodině spadne znovu, někdy to běží jako by nic. Když jsem připojil k. modem natvrdo přímo ke kompu (tj. bez routeru) tak se mi toto ještě nestalo, proto předpokládám, že chyba bude v routeru.

Otázka tedy zní, netuší někdo, co by tomu routeru mohlo být? A je vůbec možné, že by nějakým způsobem dokázal shazovat kabelový modem?

Díky za jakékoliv odpovědi nebo podněty. :)

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 200
  • televize-
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Ubee

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Zajímavé na tom právě je, že když přes ten samý UTP kabel připojím kabelový modem natvrdo přímo k počítači bez routeru, tak všechno jede bez výpadků.

Sdílet toto téma

Tak jsem ten kabel vyměnil a pohoda, jelo to. Ale...šel jsem něco dělat, počítač usnul a když se probudil, internet byl fuč. Stačilo jen vypnout a zapnout router a kab. modem naběhl.

Takže je to asi fakt tím routerem, ale jakým způsobem to shazuje, to fakt netuším. Že by nějaký zkrat?

Zítra si půjčím jinej router a uvidím...

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 200
  • televize-
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Ubee

Sdílet toto téma

Pár zblázněných routerů jsem už za život viděl. Tady by stály za pokus dvě věci

- nahrát aktualizovaný firmware, existuje-li (hledat na stránkách výrobce)

- zresotvat router do továrního nastavení (hledat v návodu k routeru, obvykle bývá vzadu malý čudlíček, který je potřeba pár sekund podržet)

Sdílet toto téma

Tak zatím mám potvrzeno, že to padne vždy při uspání počítače. Tj. když se mašina probudí po uspání síť je fuč. Druhý případ je odpojení a připojení wifi. Takže na 90 procent bude problém v tom routeru. Udělám ten reset do továrního nastavení.

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 200
  • televize-
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Ubee

Sdílet toto téma

Tak jsem nahrál nový firmware, resetoval modem do továrního nastavení, znovu vše nastavil a chová se to úplně stejně. Pak jsem to připojil na jiný router Asus a žádný problém. Takže buď se mu kouknu na střeva, jestli tam není něco mechanického (zkrat, studeňák) a pak půjde asi do popelnice zajdu si do krámu pro jiný.

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 200
  • televize-
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Ubee

Sdílet toto téma

Ještě ho zkusím tady v práci, co provede v podnikové síti, jestli nám třeba neshodí celý switch...;) Potom ho buď vyhodím, nebo reklamuju...:)

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 200
  • televize-
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Ubee

Sdílet toto téma

Tak aby nebyl všem záhadám konec, mám ještě jednu. :) Včera večer jsem počítačově méně gramotnému kamarádovi instaloval nějaké programy do jeho PC. Tento PC jsem měl připojený k internetu přes onen router. Milý kamarád si odnesl PC domů, připojil natvrdo do kabelového modemu UPC a ejhle, dělá mu to to samé co mě. Připojí se a kabelový modem zbuchne. Že by mu ten můj router nakazil síťovku nějakou chřipkou? :)

Zítra to k němu přijde řešit technik UPC, tak jsem zvědav na co ten detektiv přijde. :)

Má někdo nějaké tušení?

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 200
  • televize-
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Ubee

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku