Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
zurda

Ve špičce pomalá rychlost

Recommended Posts

Platím si 30 MB internet akorát už asi 4 měsíce když kolem 17:00 přijdu z práce a sednu k internetu se dostávám postupně na rychlost jen 7 MB. 30MB rychlost jede jen ráno a postupně to během dne klesá. V neděli večer se i někdy dostanu i na závratnou rychlost 5 MB.

UPC propaguje všude ty jejich rychlé internety přitom jim to nestíhají sítě v některých lokalitách.

Změřte si svoji rychlost ve večerních hodinách na stránkách upc a možná pár lidí se bude divit jakou službu si to platí .Ten kdo má internet jen na prohlížení stránek,icq,skype a pod. ptákoviny ani nepozná že si platí pomalí internet . Ale mě stahovači kvanta dat to docela vadí !!!

Bohužel klientský centrum za 3 měsíce nebylo schopno nic vyřešit jen to zdělení,že mají přetížené sítě.Proboha tak neprodávejte služby co nejste schopni zaručit. :x:x:x

LOKALITA ŽIŽKOV

Sdílet toto téma

A to mi se právě v ostravě hrabůvce stávalo, že 30 mb přípojka jela kolikrát třebas jen 5... tak jsem snížil tarif na 10M, který jede pořád 10 :-)

aha...no uvidíme, jak začnou nabízet 25 Mb/s, tak na to osedlám a přidám sem postřehy...

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Mně to tedy také v poslední době moc něběží. Mám mít 15 Mb/s down a 1,5 Mb/s up. Upload sice běží jak má, ale download ve špičce maximálně 9, většinou tak 5. Nejhorší ale je, že se mi načítají pomalu stránky. Už toho začínám mít dost, jestli se to nezlepší, tak jim zavolám a jsem hrozně zvědavej co mi řeknou. Lokalita Praha - Řepy

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Pánové, tak takže rychlost mám mít 30M, poslední dva dny jsem naměřil tyto údaje.

1,5; 2,5; 1,4; 7,3; 6,4; 2,5; 2,3 a dneska večer to nejlepší na konec 0,6 a 0,4. To jde, viďte? :D

Ale u nich je naprosto vše v pořádku. :shock:

Obdobně je na tom kamarád o pár vchodů vedle.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

UPC má strašně nestabilní linky, když uděláte testy na jiných TEST SERVERECH než je jejich slavné UPC test tak zjistíte, že linky při plné rychlosti mají stabilitu max 70%.Mne nyní posledních 14 dní neustále kolísá rychlost připojení během několika minut,čili když sleduji televizi v DVD formátu tak se to zakuckává, jelikož když jednou naměřím 15Mb a za 2 minuty jen 3mb a pak 2 a potom zase 8 .Prostě mají nestabilitu linek a datový tok není plynulý,také se mi stává ,že při telefonování ICQ prostě linka vypadne včetně přístupu na net a musím modem restartovat či někdy stačí i router.Již 2 x sem jim o tom psal a samozřejmě u nich nic já furiant.Když sem byl u Karnevalu než ho tenhle ksindl spolkl tak sem měl 2MB 24hodin 365dní pokud nebyla odstávka a stabilita byla vyšší než 90%.Nic s tím nenaděláte protože O2 je ještě větší Ksindl a Wiifi je lokální a záleží na místě připojení!

Sdílet toto téma

Taky jsem si už stačil všimnout, že 10 jede 10, 50 jede 50, 100 jede 100, ale 25 je průser - na 25 se dostanu jen vícelinkovým stahováním - měření na speedtest.net přímo na brněnském serveru UPC mi nevyhodilo nikdy více než 19 a ve špičce to sem tam mrskne i ubohé 3 mega. Typický projev agregace. Asi mají podle tarifů rozdělené i agregační skupiny a holt 10 mega maj normální lidi, 50 a 100 jen pár vyvolených, tak největší stahovači a největší provoz je na 25 tarifu...

Sdílet toto téma

Neco jako agregace pro jedlotlive tarify se nepouziva, spis zalezi na vytizenoti linky ve tvem segmentu site,

pokud je na jednom segmentu pripojeno moc uzivatelu, nebo nekteri uzivatele linku vytezuji prilis, tak to logicky ostanim muze jet pomaleji, obzvlast v case kdy je spicka.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

měřák na dsl není měřák... to je generátor náhodných čísel... ale speedtest.net má už měřící uzel i přímo na sítí UPC v brně, takže vzhledem k předchozím zkušenostem já osobně považuju výsledky měření z tohoto serveru za +- důvěryhodné...

Jinak k o těch tarifech a rozdělení agregace si stále myslím své, protože když jsem měl 10M, tak to jelo 10M.. pořád... stejný modem, stejná lokalita, stejný počítač, všechno stejné a pořád stabilně 10M... teď jak jsem přešel na 25, tak kolikrát ve špičce i jenom 3 mega... Kdyby byl přetížený zdejší segment, tak by na tři mega padal i ten 10M...

Sdílet toto téma

když jsem měl 10M, tak to jelo 10M.. pořád... stejný modem, stejná lokalita, stejný počítač, všechno stejné a pořád stabilně 10M... teď jak jsem přešel na 25, tak kolikrát ve špičce i jenom 3 mega...

je to jasný, si jim to rozbil tim přechodem na FP25 :cry: ale sobě taky :P

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

všude tam, kde se přenášej velký objemy dat... např. stahování jednoho filmu, co má 10 GB, trvá s FP100 cca 13 minut... s FP10 je to 130 minut :lol: a to je docela rozdíl...

odesílání nějakýho AVI videa na youtube, co je 10x menší, trvá úplně stejně bohužel (13 a 130 minut) :(

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku