Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.

Recommended Posts

ČT HD přechází na řádné vysílání

ČT HD, kanál České televize (ČT) ve vysokém rozlišení obrazu (HD), plynule přejde z veřejného experimentálního šíření na řádné vysílání. Stane se tak se zahájením Zimních olympijských her 2010 z kanadského Vancouveru v pátek 12. února 2010.

Vice na:

http://www.parabola.cz/clanky/3826/ct-h ... -vysilani/

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

ČT HD mi osobně přijde jako snad nejkomplikovanější varianta, kterou mohla Česká televize zvolit. Nevím, jestli je výhrou, že se mi na ČT HD budou po olympiádě střídat jednotlivé programy podle toho, kde bude více HD obsahu. Přece to nebudu pořád kontrolovat a ověřovat, jestli náhodou tento pořad není v HD a není tím pádem vysílán na ČT HD? Byl bych raději, kdyby to nechali jak to je, tj. ČT1 HD s tím, že by se tu rozšiřoval HD obsah. Bylo by to jasné a přehledné.

Jen to jen můj názor, tak mě prosím hned nekamenujte :-)

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Tak CT HD mi jede, ale nejak ted postradam CT 1 HD... Nenaskakuje mi ani aktualizace. Zrejme budu muset vse preladit rucne, a znovu si to seradit. Mate nekdo v Ostrave stejny problem? Diky.

Sdílet toto téma

Rozjetí zvuku s obrazem u Eurosportu se mi dneska zdálo docela fatální ... třeba u úvodního ceremoniálu to pár čísel úplně pohřbilo.

• lokalitaOstrava
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCA modul, modem Cisco 3208

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

taky bych rekl ze CT HD je hezzci nez Eurosport HD..akorat mi to zaclo trochu kostickovat.ale pozoruju to skoro kazdy vikend..v tydnu je to ok. oblast novy jicin

Sdílet toto téma

ČT HD má ostřejší obraz a hlavně nemá/nemělo posunutý zvuk. Přišlo mi, jakoby to na EHD komprimovali, je to nějaký mázlý. Vtipný to ale bylo při tom ceremoniálu jak zpívala ta holka, to ujíždělo lahodně. :lol:

• lokalitaHlavní město
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

Ja nevim, me prisly oba obrazy (CT HD i EHD) stejny, akorat na CT HD byly vypadky (ve zvuku i v obraze - nekdy kolem 19:00 dneska), tak sem to prepnul na Eurosport ...

Co se tyce posunuti zvuku, tak sem koukal na zaznam zahajeni na CT HD, a jak mluvil ten basnik nebo kdo to byl, tak byla napred slyset jeho ozvena a pak teprve oteviral pusu. Tak si rikam, asi je to posunuty. Jenze za chvili vytahli jakoby ten jeho hlas primo (bez echa) a ten sedel s obrazem, tak to nechapu. Vypadalo to jako kdyby to meli na playback a on rikal to co slysi z ty ozveny. To samy pak bylo ale i u tech papalasu, co meli naky proslovy, a ty urcite mluvili zive, tak nevim ... Bud zamer nebo chyba, kazdopadne ne na strane Eurosportu ani CT.

Sdílet toto téma

vpa    6

U Eurosportu HD je datový tok cca 10 Mbps, u ČT HD přes 12 Mbps. Na kabelu i satelitu (Skylink) je na některých záběrech viditelně kvalitnější ČT HD, takže velké překvapení. Navíc česká audio stopa Eurosportu HD je obrovské zklamání, u tak profesionálního kanálu jsem to nečekal. Studiový zvuk, chvílemi člověk neví, jestli vůbec zvuk funguje, místo komentování výkonu českých sportovců předtočené rozhovory, v tuto chvíli nejhorší volba. Olympiáda na Eurosportu jen v případě, kdy už jiná možnost není Někdy je obraz tak špatný a rozmazaný, že na obyčejném digitální ČT2 či ČT4 je obraz lepší. Prováděná rekomprese signálu je někdy brutální. Anglická audio stopa je bez zpoždění, tam výhrady neplatí, je kvalitní.

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníTechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul

Sdílet toto téma

jay    0

Než se přepne z ČT na EUROSPORT a naopak (ještě s tou obvyklou Rubikovou HD pauzou) tak je opravdu obtížné říct,co je lepší.Nejlépe by se nám mudrovalo,mít vedle sebe 2 plazmy s oběma kanály zároveň. (Tak bohužel žena říká,cituji: NE ! ) :roll:

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku