Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
xyxyxy

VICE PC V SITI

Recommended Posts

cau mam UPC Fiber Power 10 a chci zapojit dva pc ale neslo to tady

http://www.upc.cz/pdf/detailni_popis_sluzeb.pdf

sem zjistil ze muzu mit pripojeny jen jeden pc takze preskakuju mezi pc tim ze jeden odpojim a restartuju modem da se to nejak obejit a taky kdyz nemuzu mit pres 2 kabely z LAN router dva pc muzu misto toho mit 1 pripojeny pres kabel a ostatni pres WIFI router kdyz budou mit WIFI kartu nebude to tez blokle treba na mac adresu

HW:

UPC MODEM Motorola SB5010E

LAN ROUTER TP-LINK TL-SF1005D

http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?class=&pmodel=TL-SF1005D

Sdílet toto téma

dik vsem jen sem zjistil to co uz vim ja myslel na nejaky figl ve smyslu uprava FW ale i tak dik a oznaceni veci atd. bylo tak aby to pochopily i ti co tomu nerozumi bo nekdo si plete SWITCh,HUB a ROUTER vetsina lidi rika router i switchy a este chce aby kazda LEDka svitila jinou barvou

Sdílet toto téma

dik vsem jen sem zjistil to co uz vim ja myslel na nejaky figl ve smyslu uprava FW ale i tak dik a oznaceni veci atd. bylo tak aby to pochopily i ti co tomu nerozumi bo nekdo si plete SWITCh,HUB a ROUTER vetsina lidi rika router i switchy a este chce aby kazda LEDka svitila jinou barvou

Routování IP adres není až tak věc softwaru ale spíše hardwaru. To je jak kdyby jste po motorovém člunu chtěli aby jel po silnici :)

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

To je ale zajímavý názor, zkusím pochopit jak jsi to myslel.

Routování bylo podle mne otázkou softwaru. Umět rozpoznat, který packet poslat do které sítě a hlavně jak mu změnit adresu, aby se v nové síti dostal tam kam má. A jeho odpověď pak zas dorazila zpět na původní adresu.

Jako router mi dlouhou dobu stačilo stařičké PC a jednoduchý Linux co se vešel na disketu.

A už to asi mám. Ten stroj musel mít minimálně 2 síťové karty. To bude asi ten HW, který jsi myslel. :)

Sdílet toto téma

figl existuje. potrebujes do jednoho z tech PC jeste jednu sitovku, coz pri cene cca 100Kc nevidim jako problem...

• lokalitaBrno
  • internetInternet 30
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízenínevim

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Někdo by jako problém viděl skutečnost, že potom ten počítač se dvěmi NIC musí pořád (nebo přinejmenším vždy, když se chce člověk na net dostat z dalších pc) běžet, že...

Sdílet toto téma

Pouzivat PC na routovani v dnesni dobe uz je trochu mimo, mozna usetris na HW, ale zase to serezere spustu el. proudu a nemluve o komfortu.

Kup router a mas vystarano.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Mam stejny problem, už zkoušim skoro dva tejdny nějak nakonfigurovat wifi router protože jsem chtěl připojit stolní pc přes kabel a notebook přes wifi, ale bez úspěchu...:( Mam taktéž Fiber Power 10 od UPC a dočetl jsem se, že na to jde připojit jen jeden komp??!! Jestli to je fakt pravda tak bych bylo docela nasranej protože nechápu v dnešní době, kdy má každej miliardu počítačů, tohle omezení. Ale kamarád má taky FB 10 od UPC a má na tom připojený rovnou 4 pc takže to evidentně nějak obejít jde.. Otázka jak?

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

PS: Mam AirLive (Ovislink) WL-5470AP a žiju v domnění, že je to wifi router :) Ale teď mi právě došlo, že možná není... Nevíte někdo?

Sdílet toto téma

dočetl jsem se, že na to jde připojit jen jeden komp??!!

to by mě zajímalo, kde ses to dočetl :)

tady je jinými slovy napsáno, že si můžeš připojit počítačů třeba milion k libovolnýmu tarifu, když se ti bude chtít, protože vždycky lze minimálně jedno zařízení připojit, což je např. klasickej router se čtyřmi porty... do něj pak můžeš strčit třeba další čtyři routery s více porty nebo rovnou počítače, kombinovat to atd... důležitý je, že na venek budou všechny zařízení za modemem v internetu vystupovat pod jedinou ip adresou, kterou upc k FP10 dodává... u FP100 sou 3 adresy, takže je možný nezávisle na sobě připojovat a odpojovat až 3 různý zařízení (routery nebo počítače) bez nutnosti modem restartovat...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Ještě, že uvádíš ten zdroj. A zároveň máš pravdu. (I když milion jsi trochu přehnal :) )

Já na stránkách UPC čtu něco jiného.

Třeba na stránce http://www.upc.cz/internet/fiber-power-100'>http://www.upc.cz/internet/fiber-power-100 je napsáno "Co získám - Možnost připojit až 5 počítačů." nikoli 3 adresy a milion PC. :)

A u tarifu http://www.upc.cz/internet/fiber-power-10 je uvedeno: "Co získám - ... možnost připojit jeden počítač..."

Normálka, UPC zase neví co říká a pěkně mate klienty.

BTW: Heč, mě taky náhodou zas internet funguje jak má:

729633868.png

Sdílet toto téma

"Co získám - Možnost připojit až 5 počítačů."

aha, zrovna tyhle camcy sem nečet, hledal sem jenom v parametrech pod tim a pak v detailním popisu... to je teda bordel :roll: no co, oni si odrazujou zákazníky... :?

stejně nechápu, k čemu sou u FP100 ty 3 adresy... do modemu de strčit vždycky jenom jedno zařízení a přes router už to ztrácí smysl...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Mam taktéž Fiber Power 10 od UPC a dočetl jsem se, že na to jde připojit jen jeden komp??!! Jestli to je fakt pravda tak bych bylo docela nasranej protože nechápu v dnešní době, kdy má každej miliardu počítačů, tohle omezení. Ale kamarád má taky FB 10 od UPC a má na tom připojený rovnou 4 pc takže to evidentně nějak obejít jde.. Otázka jak?

Zde je uvedeno kolik dostanete od UPC IP adres = kolik lze k modemu pripojit zarizeni bez pouziti routeru, napr. za pomoci modemu, ktery ma 2 vystupy pro PC (USB a LAN), nebo za pomoci switche.

Bohuzel u Fiber 100, jsou tam skutecne uvedene pouze 3 IP adresy, na rozdil od 5 v popisu zde http://www.upc.cz/internet/fiber-power-100 :roll:

stejně nechápu, k čemu sou u FP100 ty 3 adresy... do modemu de strčit vždycky jenom jedno zařízení a přes router už to ztrácí smysl

Ja mam od UPC 3 IP, pouzivam switch a tim padem ma kazde moje PC svoji vlastni verejnou IP, narozdil od routeru, kde mas jednu spolecnou verejnou.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Jojo samozřejmě že to jde... jen už jsem nevěděl co je špatně, tak jsem začal maličko panikařit :D Chyba byla v nastavení, ten router má asi sedum módů a ja ho měl pořád nastavený jako Access Point a ne jako router!!! Holt amatér no..:) Teď už vše běhá tak jak jsem chtěl, pc přes lan a noťas přes wifi... Happy End

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku