Přejít na obsah

Recommended Posts

Zdravím všechny UPC guru, chtěl bych vás poprosit o radu.

Ještě do minulého týdne vše běželo bez problémů...STB CONAX CV-5000 mám pomocí SCARTu spojené s VRC a TV a zároveň průchozí koax anténu z STB do VRC a pak do TV. Ještě minulý týden jsem ve VRC i TV nalagil digitální kanály bez problému a mohl je tak sledovat i s vypnutým STB a nahrávat na VRC.

 

Někdy během minulého týdne se najednou na TV i VRC objevil u kabelových kanálu no signal a i když jsem se pokoušel je naladit znovu, žádný digitální nenaladím.

 

Nemohl by mě někdo prosím poradit v čem může být zrada? Zapojení jsem 100x kontroloval a to je pořád stejné. Na STB kanály sledovat mohu, ale jako by je STB už neposílal dál do TV a VRC, jsem z toho hodně zmatený.

 

Předem moc děkuju za rady

Merllinn

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud jsi mohl nahrávat kanály s vypnutým STB,tak jsi nenahrával digitální,ale analogovou nabídku UPC.Je možné,že u vás analog už zrušili ale těch důvodů může být více.Digitální nabídka by měla jít nahrávat normálně,ale musí být STB stále zapnutý a naladěný na nahrávaný kanál.

Sdílet toto téma


Link to post

Tak jak píše kolega. Video určitě neumí nahrávat digitální signál, to je už z principu analogové zařízení. Nahrával si tedy analog.Zřejmě ve vaší lokalitě zrušili a nebo je výpadek analogu.

Nahrávat "digitál" na video jde pouze s pomocí set top boxu, který digitální anténní signál převede na analogový linkový signál.

Sdílet toto téma


Link to post

No analog nemohou mít vypnutý, ruší se pouze nabídka KLASIK. Nabídka MINI zůstává, a navíc se do ní přidávají některé další kanály, které v analogu dříve nebyly. Takže celkem je v nabídce přibližně 14, možná 15 kanálů.

Sdílet toto téma


Link to post

Tak to je opravdu divné...kabely jsou pořád stejné jako když kanály fungovaly...spojení jsem popsal v prvním postu. Tak je možné že se jedná o výpadek, protože to najednou přestalo fungovat v TV i VRC, opravdu je to jako kdyby ty kanály najednou z antény nešly. A kdybych měl chybu v kabeláži, tak bych to poznal už tím, že by nešly kanály v STB, ne?

Sdílet toto téma


Link to post

A neni mozny to v STB nejak zablokovat? Jako prvni sem podeziral svyho 2,5 letyho syna i kdyz mi to prijde nepravdepodobny. Menu STB jsem prolezl snad 20x, ale neni tam nic, co bych si spojoval s podobnym problemem. Dokonce jsem STB i TV a VRC nekolikrat nechal preladit a u TV i STB jsem nechal obnovit tovarni nastaveni a pak vyhledal kanaly, ale jak rikam...digi TV jede bez problemu a na STB se naladi vse co ma a kdyz pustim STB tak prez scart vidim kanaly na TV, ale jeste minuly tyden jsem je videl i s vyplym STB a ted uz si ani netuknu a na TV najdu zakladni 4 + nova cinema a prima cool a konec...jeste minuly tyden jsem tam naladil nejakych 40 kanalu (teda vcetne ruznych prevazne k nicemu)

Sdílet toto téma


Link to post

STB bych neladit, tam ti nic nepomůže, je tam pořád 97 naladěných předvoleb.

Zaměřil bych se na ladění TV a DVDR.

 

V Liberci má být 14 programů podobně jako v Příbramy ( http://www.upczone.cz/download/frekvence_pribram.htm ) skus ladit podle téhle nabídky a uvidíš.

 

Jinak proč nejspíše zmizely ty kanály se dozvíš http://www.upczone.cz/viewtopic.php?p=39745#39745

 • lokalitaPraha
 • internet-
 • televize-
 • telefon-
 • zařízenímodem

Sdílet toto téma


Link to post

STB nemá s analogem "téměř" nic společného. Až na to, že zkrz něj zpravidla "teče" anténa.

 

Jinak už někdo ti říkal, že se 40 kanálů "bývalý" Klasik smrsklo na 14 programů v analogu. Ti co nemají digitál, dostali STB a zbytek kanálů vidí stejně v digitálu.

 

Zkus ještě jednou spočítat, kolik toho máš. 4 základní? Co to je? A CT24 máš? A co UPC express?

 

Já (Sokolov) mám v analogu už jen toto:

Nova Cinema, ČT 24, Barrandov TV, UPC Express, Prima TV, NOVA, ČT 1, ČT 2, Prima TV, ČT SPORT, Prima Cool, Z 1, Óčko, STV 1 (seřazeno dle frekvence)

 

Zajímalo by mne, zda pokud máme všichni jen těchto 14 a UPC to sjednocuje, zda máme sjednocené i frekvence.

 • lokalitabylo vyplněno
 • internetInternet 30
 • televize-
 • telefon-
 • zařízeníbylo vyplněno

Sdílet toto téma


Link to post

Stando a Jaku...presně jak píšete, teď už mi to dává smysl. Je to jen tím že smrskli nabídku. Jen bych teda očekával, že o tom dají alespoň nějak vědět, ale to co zbylo přesně odpovídá těm seznamům o kterých píšete, takže záhada je vysvětlena, jen mě nikdo nevaroval že k tomu dojde.

Díky za pomoc s pátráním

Sdílet toto téma


Link to post

Úžasné.

To všichni zákazníci by čekali větší informovanost, jen jaksi UPC, a to včetně slavného tiskového oddělení to vidí trochu jinak a nějak nás pozapomínají informovat.:)

 

Jediná šance je ex-post se dotázat na Klientském centru přes webový formulář, jaký že je ten "nový a lepší" frekvenční plán. To jediné funguje a do dvou dnů odpoví (občas i správně).

 

Pracovníci UPC, kteří čtou toto fórum (a někdy i odpovídají) se mohou přít, ale mám ve své schránce dostatek důkazů o nesmyslnosti jejich odpovědí. Musím ovšem přiznat, že jim osobně nic nevyčítám, protože odpovídají jen s informacemi, které jim někdo jiný předá.

 • lokalitabylo vyplněno
 • internetInternet 30
 • televize-
 • telefon-
 • zařízeníbylo vyplněno

Sdílet toto téma


Link to post
Jen bych teda očekával, že o tom dají alespoň nějak vědět, ale to co zbylo přesně odpovídá těm seznamům o kterých píšete, takže záhada je vysvětlena, jen mě nikdo nevaroval že k tomu dojde.

Problem je v tom ze oni to davaji vedet jen tem zakaznikum, kteri maji tv nabidku Klasik,

coz je podle me chyba,

protoze ti co maji Standart nebo Supreme, jsou pak prekvapeni kam jim zmizel analog a zbytecne zatezuji svymi dotazy infolinku.

Pritom by stacilo rozeslat emaily, SMS, nebo zpravu primo na STB. :roll:

 • lokalitaBrno
 • internetInternet 100
 • televizeTV Komfort
 • telefon-
 • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma


Link to post

A co takhle na oficiálních webových stránkách. Tam by snad také mohlo být upozornění na připravované změny. Nebo je to tajné ?

 • lokalitaTeplice
 • internetInternet 300
 • televizeTV Komfort
 • telefonStarší služba
 • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

 • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

  Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×