Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
Banaho

Přechod na digitální TV UPC

Recommended Posts

Dobrý den,

V současné době přijímám analogovou nabídku od UPC, ale po zakoupení nového TV je kvalita obrazu strašná (ve srovnání se standartní DVB-T) proto uvažuji o přechodu na digitální nabídku UPC a zajímalo by mě, zda jsem správně pochopil vše, co je k tomu potřeba.

V bytě máme 2 TV a rád bych, aby na každé šel sledoval jiný kanál, takže pouze prosím o potvrzení, že následující řešení je správné a lze to takhle realizovat.

1. televize je tato:

http://www.alza.cz/32-lcd-tv-samsung-le ... 114623.htm

DVB-C má, CI také, takže k té bych koupil:

http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-mo ... pt-cxv.htm

2. televize je tato:

http://www.k24.cz/index.php/product/590 ... 2LS4R.html

a k té bych připojil set-top-box dodávaný zdarma od UPC.

Předem děkuji za odpověď.

Sdílet toto téma

Ano, vaše řešení je správné, takto to lze realizovat. Pozor jen na kvalitu kabelů a rozbočení k jednotlivým televizím. Digitální vysílání je mnohem náchylnější na kvalitu signálu než vysílání analogové.

• lokalitaKralupy nad Vltavou
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)

Sdílet toto téma

S vasim uvazovanym resenim by nemel byt zadny problem.

Ano, vaše řešení je správné, takto to lze realizovat. Pozor jen na kvalitu kabelů a rozbočení k jednotlivým televizím. Digitální vysílání je mnohem náchylnější na kvalitu signálu než vysílání analogové.

Díky za reakce.

Sdílet toto téma

Nevíte někdo, jestli výše popisovaný CA modul zajistí automatické přepínání obrazu mezi 16:9 a 4:3 (tj. 4:3 s černými pruhy po stranách) jako to dělají STB Handan? Nebo to musí umět televize?

Díky za info

Sdílet toto téma

2 SENY:

Já jsem se domníval, že to není otázka CAM, STB ani TV.

Přepínání obrazu podle mne řeší "Digitalizace".

U analogového vysílání není žádné rozlišení, ale u DVB (T,C a zřejmě i S) funguje automatické přepínání 16:9 nebo 4:3.

Tedy tolik mé chabé poznatky z provozu. :)

Sdílet toto téma

Mih    0

Automatické přepínání formátu obrazu funguje pouze u HD programů. U SD vysílání může být distribuce v různých formátech a poradit si s tím má automatika TV nebo předřazeného STB.

Sdílet toto téma

U HD programů žádné přepínání není potřeba. Všechny jsou vysílány s DAR 16:9 t.j. včetně případných černých pruhů po stranách u starších pořadů (4:3). Způsob zobrazení u SD programů závisí na nastavení TV případně Set-top-boxu (informace o poměru stran je součástí vysílání daného pořadu).

Sdílet toto téma

v analogu se 16:9 prakticky vůbec nepoužívá. Akorát prima kdysi zkoušela nějaký moto magazín vysílat v tomto formátu.

To co vypadá na první pohled v analogu jako 16:9 je ve skutečnosti 4:3 obraz vybavený černými pruhy

Sdílet toto téma

Speedy a UPC-2,

domívám se, že všichni tři máme pravdu. Jen já jsem to asi formuloval špatně.

Ano to přepnutí dělá TV, STB nebo karta v PC, ale funguje až díky digitalizaci.

Při analogovém vysílání si TV či analogová karta k PC ani neškrtne, protože nemá podle čeho.

Navíc některé i digitálně vysílající stanice ačkoli vysílaný obraz je 16:9, vysílajího včetně černých pruhů nad a pod. Zpravidla do tohoto pruhu zasahuje logo oné stanice.

Tedy ani v tomto případě nefunguje správné přepnutí, protože "nemůže".

Sdílet toto téma

Pokud logo tv stanice zasahuje do cerneho pruhu nahore, tak se vetsinou nejedna o vysilani v 16:9, ale ve 4:3 Letterbox, coz je vysilani ve 4:3 s cernymy pruhy, proto TV ani nema duvod prepinat do sirokouhleho formatu.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku