Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
UPC-021

Zapojení rádia

Recommended Posts

Můžu zapojit rádio na kabel, který dříve sloužil pro DVB-C set top box? Tj v zásuvce je zapojen do zdířky TV a na druhé straně si dám "redukci" samec-samice a zapojím do rádia? Nechce se mi to zapojovat do zdířky R protože bych celý ten kabel musel otočit (kvůli koncovkám) A to se mi nechce, protože je různě pod kobercem nebo za nábytkem. Díky

Sdílet toto téma

Aha já myslel, že ty zdířky v zásuvce jsou "natvrdo propojené" a tedy bude jedno kde co je a on tam nejspíše bude nějaký filtr nebo něco jiného. Ale napadlo mě že příští týden tu příjde technik a že by mohl mi tam nacvaknout konektory nové - ale to asi bude záležet na jeho ochotě, předpokládám, že oficiálně tuto službu UPC nevede.

A doufám že příjem rádia bude kvalitní - tedy žádný šum.

Sdílet toto téma

... kabel musis zapojit do zdirky R, z dirky TV ti radia nepujdou, ...

Že by byla chyba v síti Karnevalu? Nebo jen u mě doma? Mě rádio, myslím analogové, tedy FM, normálně jede i na TV kabelu.

Mám USB "AVerTV Hybrid Volar HX" a doma normálně na UPC kabelu díky tomuto USB sleduji jak ořezanou analogovou televizi, tak i analogové rádio.

Naopak v Praze na něm chytám s prťavou anténkou DVB-T rádia i TV včetně HD vysílání.

Sdílet toto téma

Pouzit ho muzes, ale v zasuvce ten kabel musis zapojit do zdirky R, z dirky TV ti radia nepujdou, namisto otaceni kabelu si kup redukci.

http://www.p-sat.cz/detail/redukce/spoj ... ce-samice/

Taky potvrzuji, že když jsem měl CATV i internet, tak jsem táhnul jeden kabel do modemu, z modemu rozdvojkou do TV a z TV do věže a všechny analogové rádia na kabelovce jsem naladil v pohodě.

Sdílet toto téma

Náhodou, dokud bylo víc programů v Analogové nabídcke, tak se dalo použít pro připojení VCR nebo DVD Recorderu.

OOT: Z FM rádií mi zmizel Impuls. :(

Není tomu tak, že bych musel poslouchat Impulsovi, ale přijde mi to jako zbytečné omezování.

Sdílet toto téma

Taky potvrzuji, že když jsem měl CATV i internet, tak jsem táhnul jeden kabel do modemu, z modemu rozdvojkou do TV a z TV do věže a všechny analogové rádia na kabelovce jsem naladil v pohodě.

Ano, protoze v zasuvce na zdirce urcene pro modem nejsou signaly nijak rozdelene jako u zdirek TV a R,

jenze tohle neni standartni reseni a pokud by jsi takto pripojil STB, tak muze nastat problem s prijimem, protoze zpetny kanal internetu muze rusit digitalni TV, coz je prave v zasuvce ve zdirce pro TV odfiltrovane.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Fakt? nejsem na to žádný odborník takže nevím, ale kdyby zpětný kanál Internetu to rušil, tak by k rušení podle mě docházelo i "za zásuvkou" směrem k rozváděči ne? Tedy by signál DVB-C byl rušen už před zásuvkou a nějaké filtrování v zásuvce by teda bylo zbytečné. (?)

Sdílet toto téma

To filtrovani je pouze na vystupu pro TV.

Take se kvuly tomu davaji filtry do rozvodnych beden venku, ale jen tem uzivatelum, kteri maji DVB- C a zaroven nemaji zavsuvku se tremy vystupy NET,TV,R , ale jen se dvema pro TV a R, ve kterych tento problem neni osetren.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Řeším jiný problém se zapojením kabel. rádia.Mám cca 15 let staré domácí kino,který je vybaven klasickým vstupem, konektorem IEC (koax).Brzy chci zakoupit nové kino do 3 tis. ale na webu jsou modely s různými konektory,jen ne IEC.Je nějaká možnost,jak kabelové R připojit přes různé konektory? :scratch:

Sdílet toto téma

I když jak se to vezme,tedy co se toho levného šrotu týče. Obvykle je rozdíl mezi strojem za cca 3 tis a 6 tis. jen ve výbavě,tedy levný nemá např. blue ray a je vybaven jen pidi reprákama,jinak samotný přístroj je dobrý,zvláště od zaběhnutých značek (SONY,PHILIPS,PANASONIC atd.). Dal jsem si menší práci a na netu jsem našel kino konkr. od SONY za 6tis. který konektor IEC měl,ale druhý za 7 tis. jen obyč. zdířku,kterou jsou osazeny právě levné typy. :scratch:

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku