Jump to content

Rozdíl LAN a WIFI - ztráta 8 MBit


HanyZ
 Share

Recommended Posts

mám internet od UPC. Modem připojený do routeru TP-Link WR340GD. Pokud se na router připojím z notebooku LAN kabelem, rychlost je 10,5 MBit. Pokud se však připojím přes Wi-Fi, rychlost max. 3,5 MBit. Zkoušel jsem 3 notebooky (2x acer, 2x MSI) a 2 routery (TP Link a Zcomax). Situace stejná, přes LAN o 8 MBit rychlejší. Chápu, že WI-fi má ztráty, ale 8MBit rozdíl je moc. Na routeru vypnuté zabezpečení, vypnutý firewall apod. Pomoc ?:( Už jsem z toho zoufalý.

Link to comment
Share on other sites

notebook mám od routeru cca 3 metry, testoval jsem i 10 cm od routeru :) situace stejná, zkoušel jsem dokonce 4 notebooky, co máme doma :) ... signál plná kvalita, zkoušel jsem dva routery..

 

Dodatek: UPC modem by s tím neměl mít nic společného, že ? Zajímavé je, že přes kabel do routeru - následně router do modemu jede net 10 mBit v pohodě.

Link to comment
Share on other sites

To buď máte tak hodně zarušené wifi pásmo, že to více nepojede a nebo je vadný ten router. Vyzkoušet jiný router by bylo nejlepší. Modem u UPC by na to neměl mít vliv.

Možná ještě vyzkoušet nějak prosíťovat přes wifi 2 notebooky mezi sebou a vyzkoušet rychlost spojení - aby se ověřila myšlenka, že wifi je v tvé oblasti hodně zarušené.

Link to comment
Share on other sites

http://img42.imageshack.us/i/nettest.jpg/

 

 

první test byl wifi - LAN, tento test je wifi - wifi (2 notebooky)

 

http://img13.imageshack.us/img13/253/wifiv.jpg

 

routery jsem zkoušel 4 (TP Link 340GD, D-Link 524, NetGear www.upc.cz a ZComax)... notebooky 4 a konkrétně na mém notebooku jede net u kamaráda na wifi 10 MBit...co se týče zarušení, nalezena přes Site survay routeru a NetStumbleru 1 síť na 10. kanálu.. zkoušel jsem změnit kanál, router v režimu B i G , základní věci správně nastavené.. opravdu netuším, čím by to mohlo být...

 

Poznatek - od routeru notebook 10cm - 2 m - signál 60% (5db), vyzkoušena 2db (34%) i bezantény router (13%)....přes jednu zeď signál 34% na 5db anténě..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...