Jump to content

UPC zvýší ceny kvůly nové DPH


Recommended Posts

Společnost UPC Česká republika, největší tuzemský poskytovatel kabelové televize, promítne do koncových cen zvýšení daně z přidané hodnoty (DPH) o jeden procentní bod do koncových cen pro své zákazníky. Od ledna se kvůli úsporným vládním opatřením zvýší obě sazby oPH.

 

UPC zvýší koncovou cenu o jedno procento - tedy jen o změnu v sazbě DPH.

 

"Nejdříve ze všeho musím upozornit, že základní sazba bez DPH zůstává u všech služeb UPC pro rok 2010 nezměněna. To znamená že od nového roku nezdražujeme, nicméně ceny se přesto změní díky tomu, že budeme nuceni promítnout do koncové ceny za službu právě novou sazbu DPH. Ke každé položce za službu připočteme novou sazbu DPH ve výši 20% podle standardních pravidel. Tato úprava se bude týkat všech služeb včetně balíčků," řekl webu parabola.cz František Malina, tiskový mluvčí a ředitel PR společnosti UPC ČR.

 

Digitální televize Starter s nabídkou 25 televizních programů kvůli růstu DPH podraží o 3 koruny na 302 Kč měsíčně (dosud 299 Kč). Širší balíček programů digitální TV pod názvem Standard se 75 TV kanály bude o 5 korun dražší a bude stát 604 Kč (dosud 599 Kč).

 

Tématické balíčky k digitální televizi se zdraží o korunu na 120 Kč měsíčně (nyní 119 Kč).

 

Internet zdarma k digitální TV zůstává logicky zdarma.

 

Kabelový internet UPC Fiberpower 10M bude nově stát 494 Kč (dosud 490 Kč), nejrychlejší 100 Mbps internet bude za 1765 Kč (dosud 1750 kč).

 

Telefon od 1 Kč, nejoblíbenější kreditní tarif Kredit 50 bude díky zaokrouhlení částky dolů stále za původních 50 Kč.

 

Zdroj: http://www.parabola.cz/zpravicky/10833/ ... ovych-cen/

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites
ale o kolik zdraží SUPREME to tam herr Malina nezmiňuje :(

si snad dokážeš spočítat sám, ne? :shock:

btw divim se, že jim nějaký jedno procento stojí za předělávání cen o pár korun... :roll: teda teď mě tak napadlo, že to asi dělaj kvůli budoucímu zrychlování a dalšímu zdražování o pár korun... z 494 udělaj 500, z 1765 udělaj 1800 atd... místo aby tlačili cenu dolu, tak ji táhnou ještě vejš... dávat dneska za internet skoro dva tisíce, to je docela přehnaný... :roll:

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
Link to post
Share on other sites

To je ten monopol no. Teda vlastně zvětšující se většinový operátor, aby někdo neslovíčkařil...

Když tu v čr jednoho dne budeme mít ve všech městech jen UPC, tak si holt může diktovat ceny jaké chce... pár metropolitních sítí nebo soukromých firem s optikou natahanou do pár paneláků, nabízejících 50 - 100 mega i hluboko pod 1000 korun UPC neohrozí...

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

tak jsem myslel, že mají ty 99 na konci z marketingových důvodů, ale ono hle, oni to mají podle nějakého vzorečku, takže příští rok to už nebude 99 na konci ale 10*, tak snad ty plakáty předělají včas :)

 

no dobře tam někomu zase hráblo :)

Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...

Společnost UPC Česká republika vyúčtuje služby svým zákazníkům podle platného zákona o dani z přidané hodnoty (DPH). Vyplývá to z informací, které serveru parabola.cz poskytla společnost UPC ČR.

 

"Podle zákona o DPH se všechny telekomunikační služby, které byly spotřebovány v zúčtovacím období, jenž zasahovalo přelom roku 2009 a 2010, účtují s novou 20% sazbou DPH," říká webu parabola.cz František Malina, mluvčí UPC ČR a dodává "naše společnost přitom vstřícně tam, kde to bylo možné - tedy u individuálních plateb za telefonní hovory na rozdíl od paušálních služeb za naše ostatní služby - provedla rozdělení sazeb na 19 % do konce roku2009 a na 20 % od začátku roku 2010".

 

K 1.1.2010 došlo v České republice ke změně sazeb DPH o jeden procentní bod. Snížená sazba se zvýšila na 10 procent a základní na 20 procent. UPC v závěru loňského roku oznámila, že nebude od Nového roku zdražovat své služby. Pouze promítne zvýšení DPH do koncových cen.

 

Zvýšení sazeb DPH jsou součástí vládního úsporného balíčku platné pro rok 2010.

 

Zdroj: http://www.parabola.cz/zpravicky/10975/ ... le-zakona/

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...