Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
Slamb

změna frekvence a id kanálu pro upstream u modemu SBV6120E

Recommended Posts

v poslední době sem si všimnul zajímavý věci... když restartuju modem a ten se naladí na kanál 15 pro upstream, je frekvence 44 MHz a všechno v pořádku... někdy se ale restartuje na kanál 16 a frekvence je 23 MHz, v takovým případě je rychlost uploadu jenom kolem 6 Mb/s... čim to může bejt, neměl bych o tom dát vědět upc? :?

edit:

tak sem jim napsal, páč dneska večer to byl brutus... prostě kanál s ID 16 a frekvencí 23 MHz stojí pěkně za prd... rozdíl je vidět na první pohled (download neřešim, ten se měří na českým serveru špatně)

641534592.png

641682232.png

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Tak moznosti problemu jsou asi 2, budto je na tomto kanale nejaky problem se signalem (poznas podle hodnot urovne signalu) a nebo je na tento kanal pripojeno prilis mnoho uzivatelu a ten je pak pretizeny.

V uvahu pripada jeste nejaky technicky problem na strane UPC.

Kazdopadne by nebylo pod veci jim o tom napsat, jeste pred tim ale doporucuji preventivne zkouknout kabelaz.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

kabeláž je fpoho... jak sem jim už včera večer napsal, odepsali, abych zavolal... tak sem zavolal a hezky sem jim o tom povyprávěl... dohodli sme se na tom, že se zeptá nějakejch VIP a pokud něco zjistí, ozve se mi... kdyby snad náhodou někdo odsud měl možnost to přes svý známý v upc zjistit, tak neváhejte :lol:

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Na kanale s ID 16 byly nastaveny parametry zarucujici kompatibilitu starym ED1.1 modemum.

Shodou okolnosti se v minulych dnech podarlio tyto stare modemy vymenit a tim padem doslo k prenastaveni kanalu dle ED2.0, takze ted uz by to melo jet jak ma. :wink:

Sdílet toto téma

takže teď bych už s tim teoreticky neměl po restartu mít problémy... tak mě napadá, neví se, kdy bude víc kanálů pro ED3 na upload? :) že by to frčelo třeba 50 nebo 100 Mb/s :lol: snad by to jít mohlo :P

edit:

od tří hodin ráno se začlo něco dít, mělo to s těmahle změnama snad nějakou souvislost? :P lehce se mi změnila Favorite Frequency (Hz) na záložce Configuration a proházelo číslování kanálů pro downstream na záložce Signal... chvíli po tom všem to jelo dobře, ale krátkodobě nastávaly problémy, který zaznamenal i borec ve vysočanech...

645804914.png

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

ty uploadovací kanály sou tady nějaký divný :?

se mi každej den střídaj, včera byla přetížená 15ka (kolem 8 Mb/s), dneska 16ka, aspoň že se to vždycky po chvíli samo přeladí a jede to dobře... :shock:

tak se tu už někdo z upc vymáčkněte, kdy bude víc kanálů spolu, já to nikomu nepovim... :(

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

tak to teda lol, že by mé přání bylo vyslyšeno? :lol: snad to neni jenom nějaká chyba a skutečně se k něčemu schyluje :)http://screenshot.cz/E10A/upload.png

od chvíle, co to tam je, tak se stabilizoval upload na 10,6 Mb/s, dřív to lítalo od 10,2 do 10,6...

edit: večer mi pěkně padla rychlost stahování na 50 - 60 Mb/s :( asi s tim něco dělaj :)

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku