Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
Stanislav Macek

Proč přestal History HD vysílat česky ?

Recommended Posts

Návštěvník   
Návštěvník

Tak fakt, to jsem se spletl , mám namysli samozřejně History HD. Mám TV SONY LCD s kartou, ale zatím se mně to nedaří přenastavit.

Sdílet toto téma

Česká zvuková stopa je vysílána s identifikací "neznámý", proto se jako prioritní nastaví na LCD SONY Bravia angličtina. Na českou zvukovou stopu, tedy na zvukovou stopu "neznámý", lze přepnout tlačítkem AUDIO na dálkovém ovládání. Bohužel při každém přepnutí na History HD je třeba znovu tlačítkem AUDIO přepnout na českou zvukovou stopu (tedy na zvukovou stopu neznámý). Už jsem to psal přes kontaktní formulář UPC, tak doufám, že to dají do pořádku. Pořád přepínat zvukovou stopu je docela opruz.

Sdílet toto téma

No a pojede někdy česky i National Geographic HD? Moc těch HD kanálů není a tento je skvělý, ovšem bez češtiny je to sice pastva pro oči ale nulový přínos pro mozek, když si můžu jen domýšlet, o co tam jde. Nikde nemohu najít info o nějakém termínu přidání CZ zvuku či titulků, ty by mi stačily bohatě...

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník
No a pojede někdy česky i National Geographic HD? Moc těch HD kanálů není a tento je skvělý, ovšem bez češtiny je to sice pastva pro oči ale nulový přínos pro mozek, když si můžu jen domýšlet, o co tam jde. Nikde nemohu najít info o nějakém termínu přidání CZ zvuku či titulků, ty by mi stačily bohatě...

naopak pro mozek je prinos paradni, protoze potrenujes english

Sdílet toto téma

naopak pro mozek je prinos paradni, protoze potrenujes english

ony ty titulky nejsou vůbec k zahození

1.když neumí někdo anglicky,aspon z toho programu něco má,2.kdyš už anglicky člověk umí,tak ty titulky může mít jako zpětnou vazbu pro svoji znalost angliny a ne všem technickým výrazům člověk musí rozumět

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníCAModul

Sdílet toto téma

Mno, já upřímně nevím, k čemu by vám to CZ audio bylo...titulky pochopim...ty smysl mají, ale cz dabing? fuj... nicméně k tvému dotazu... CZ dabing u NGC HD nebude, minimálně do roku 2011...nejdřív se musí spustit CZ dabing u normální verze NGC...a potom teprv se může přemýšlet o NGC HD...ale věř mi, v roce 2010 cz dabing u něj prostě nebude, sama to řekla ženská z Channels...ale nevim jak vám, ale mě ta angličtina na tom těžká nepříjde...já koukám na dokumenty pokud možno jenom anglicky..pač ten dabing buď většinou zní hrozně (výjimkou je History/History HD/Travel Channel/Spektrum)..a nebo ten překlad zkresluje..nejlepší to je v originále

• lokalitaHlavní město
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

OK, sypu si popel na hlavu, když je tedy všeobecně dabing takový hnus a všechno zničí, zajímají mě aspoň titulky v CZ. Je zvláštní že nikomu nechybí, to je jak když někdo něco zavěsí na Trezzoru bez češtiny, prostě jednou jsme v Česku, mluvím česky a pokud za něco platím, myslím si že mám nárok aspoň na CZ titule. Osobně se ani já ani žena anglicky učit už nemíníme a dívat se na cokoli v angličtině byť je to sebekrásnější vydržím pár minut, pak to přepnu páč nevím hlavu patu.

Ovšem pokud tu nikdo nic neví tak počkáme, myslel jsem že už je to v řešení, jen nejsem informován...

Zde třeba něco od konkurence, výňatek z rozhovoru s Jaromírem Glisníkem (Skylink):

VH: V právě končící anketě na satCentrum: Které TV kanály byste nejvíce uvítali v nabídce satelitních operátorů? byl největší zájem – 29%, tj. přes 1800 hlasů - o zařazení kanálu NGC HD. Společnost Channels slíbila jeho lokalizaci do češtiny, neuvažujete tedy o jeho přidání do nabídky HD Plus?

JG: Mile rádi. NGC HD je můj favorit. Bohužel z důvodů vysílacích práv nemůžeme našim zákazníkům zpřístupnit nizozemskou verzi tohoto programu, která je k dispozici u našeho partnera Canal Digitaal. Pokud by to bylo možné, dávno bychom NGC HD měli v naší nabídce. Vlastní satelitní distribuci NGC HD nyní, kdy dosud není lokalizován, však nepovažujeme za správnou. Nejsme si jisti příznivou odezvou. Věříme, že se brzy dočkáme lokalizace NGC HD a že nic nebude bránit jeho začlenění do naší nabídky HD programů.

A právě jsem poslal mail na channels.cz, uvidím co mi odpoví :-)

Apropo, všimli jste si že mi dal mezi řádky za pravdu? :D

Sdílet toto téma

Opakuju, ta lokalizace se týká NGC, nikoliv NGC HD...

O lokalizaci Nat Geo Wild se zatím neuvažuje, program tedy zůstane v angličtině s českými titulky. NGC by mělo být plně lokalizováno do konce roku 2009

Titulky NGC HD se neplánují v letošním ani příštím roce, takové investice obvykle závisí na úspěšnosti distribuce daného kanálu, což ukáže nadcházející období.

NGC - český dabing do konce r. 2009 Nat Geo Wild - český dabing ani voice over se neplánuje

A dabing není všeobecně hnus...to netvrdím..já ho mám u seriálů a filmů docela rád...a český dabing je jeden z nejlepších na světě...ale u dokemntů, kde jsou často fakta, nesnáším, když mi někdo nutí překlad s dabingem, když můžu něco sledovat v originále, aniž by docházelo ke zkreslení a nějakému informačnímu šumu. Bejt to česká verze stanice komplet se vším všudy, tak proč ne, ale abych si kazil dojem z UK verze nějakým dabingem, i když je např. Pavel Soukup skvělý dabér, proč? :P

• lokalitaHlavní město
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

.... A dabing není všeobecně hnus...to netvrdím..já ho mám u seriálů a filmů docela rád...a český dabing je jeden z nejlepších na světě...ale u dokemntů, kde jsou často fakta, nesnáším, když mi někdo nutí překlad s dabingem, když můžu něco sledovat v originále, aniž by docházelo ke zkreslení a nějakému informačnímu šumu. Bejt to česká verze stanice komplet se vším všudy, tak proč ne, ale abych si kazil dojem z UK verze nějakým dabingem, i když je např. Pavel Soukup skvělý dabér, proč? :P

To s tebou souhlasím, že český dabing patří mezi jedny z nejlepších na světě. Ale nesouhlasím s tím, proč by ti někdo měl nutit překlad s dabingem - přeci si můžeš vybrat, jestli budeš poslouchat originální zvuk nebo dabing. To není u digitální kabelovky žádný problém.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Zpět k původní otázce - History HD a čeština. Vypadá to, že problém byl odstraněn. CZ stopa je na 1. pozici, což znamená, že u TV kde je nastavena primárně čeština funguje.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku