Jump to content
BimboCZ

AVIZOVANÝ KONEC ANALOGOVÉ NABÍDKY KLASIK

Recommended Posts

Opravdu tady verite, ze po zruseni analogu se zvysi nejak extra nabidka? :D

Dle mne tu jde o obycejne a prachsproste odstraneni moznosti privest signal do vice TV, rekorderu, moznosti rozvest signal po celem dome a pod. Nic jineho.

Co jako cekate 500 programu..? A kdo by to jako zaplatil.

Internet od UPC? Nikdy! Jakykoliv vlastni router, zadne stupidni blokovani portu z duvodu "zavirovani".

• lokalitaOVA
  • internet-
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA

Ja myslim ze nikdo 500 kanalu ani neceka, ale stavajici kapacita site uz se proste blizila k maximu a pro dalsi rozvoj bylo potreba tyto kanaly uvolnit, coz umozni do budoucna rozvoj internetu a digitalniho vysilani, treba v HDTV a pod.

A take to ulehci praci po technicke strance, protoze vymezeni tv nabidky pomoci fitru ve venkovnich rozvadecich je dost neprakticke.

Bohuzel to sebou prinasi i negativni dusledky v podobe bolestneho prechodu z analogu na digital, kdy spousta domacich zarizeni ma zatim jen analogovy tuner, ale ja myslim ze to je jen dusledek technickeho vyvoje, ktery neni mozne zadrzet a je jen otazkou casu nez postupne dojde k vymene domacich zarizeni za modernejsi typy z digitalnim tunerem, krabicka se jmenem set-top-box je beztak jen prechodna zalezitost a za par let si na nej nikdo ani nevzpomene.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

V Praze 10 (Záběhlice) analog taktéž zredukován , zbylo 17 programů:

ČT1 , ČT2 , ČT4 , ČT24

NOVA , NOVA cinema

PRIMA , PRIMA Love , PRIMA Cool

MARKÍZA

TV Barrandov

Metropol TV

Public TV

ÓČKO

UPC Express

ZDF , ARD

Takže kvůli sportu musím přiobjednat další set-top-box , to už mám CA modul a HD PVR box , pěkně se to hromadí :x

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníCA modul + HD Mediabox + Modem Compal

Spíš bych napsal "zbylo 8 programů" :ČT1 , ČT2 , ČT4 , ČT24 NOVA, PRIMA, TV Barrandov, ÓČKO a k tomu povinná várka shitů,jako ARD a TV public které stejně nikdo nesleduje :) - no nekup to za ty prachy :)

Tak ty německý programy taky nechápu. Připomíná mi to ranný 90. léta kdy jsem do noci čekal na Airwolfa :D

Ale Prima Cool je v analogu dobrá. Já třeba přešel na digitál standard už před dvěma měsíci ale koukal stejně furt na klasik. Dost mi vadí ten druhej ovladač. Ty programy navíc je sice fajn, ale stejně na to v podstatě nekoukám. No teď už tedy budu muset. Hlavní přinos oproti analogu vidím v EPG. Je fajn že nepotřebuju program.

Já třeba přešel na digitál standard už před dvěma měsíci ale koukal stejně furt na klasik. Dost mi vadí ten druhej ovladač. Ty programy navíc je sice fajn, ale stejně na to v podstatě nekoukám. No teď už tedy budu muset. Hlavní přinos oproti analogu vidím v EPG. Je fajn že nepotřebuju program.

Tak EPG je sice opravdu fajn (pokud funguje jak má) , ale hlavní je kvalita obrazu analog vs. digitál , na analog se na velký FULL HD televizi nedá koukat , digitál je dobrej a další přidaná hodnota je HD vysílání.

Kvůli tomu druhýmu ovladači mám v hlavní televizi CA modul a HD PVR box zapínám jenom při nahrávání :)

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

Kvalita obrazu je určitě lepší. Já jí jenom zatím neocením protože mám pouze starou CRT bednu, kterou je mi líto vyhodit a bohužel se ne a ne porouchat. Zapeklitá situace. :)

Do budoucna ale taky ňákou tu lepší TV asi koupim a CA modul bude samozřejmost.

Do budoucna ale taky ňákou tu lepší TV asi koupim a CA modul bude samozřejmost.

No , nevím nač čekat , dneska už seženeš placku v přijatelných cenových relacích.

Když jsem jí kupoval já , s požadovanou výbavou (Ca modul , dekodér MPEG4 , DVB-C i DVB-T tuner , FULL HD) , tak pod třicet tisíc nešla .... :?

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

No mě nejde ani tak o cenu jako o to že se mi prostě nechce vyhazovat funkční přístroj na kterej se dá v pohodě koukat. Navíc televize není až tak moje hoby takže je mi to i víceméně jedno. Prostě až stará TV odejde nebo do ní z nějakýho důvodu kopnu tak teprve pak budu řešit nákup nové. Jasně ty velký placatý TV se mi líběj ale fakt to k životu nepotřebuju. Já se prostě do dnešní konzumní doby nehodim, no :D

No mě nejde ani tak o cenu jako o to že se mi prostě nechce vyhazovat funkční přístroj na kterej se dá v pohodě koukat. Navíc televize není až tak moje hoby takže je mi to i víceméně jedno. Prostě až stará TV odejde nebo do ní z nějakýho důvodu kopnu tak teprve pak budu řešit nákup nové. Jasně ty velký placatý TV se mi líběj ale fakt to k životu nepotřebuju. Já se prostě do dnešní konzumní doby nehodim, no :D

Hele uživately 666, neomlouvej se, stůj si za svým, nepopírej svoji osobnost, neklaněj se tady před plackama. Já mám taky CRT; ne že bych si nemohl dovolit placku, ale bojím se člena domácnosti, který si jediný vychutná občas nějaký ten film, že by mně s obrazovou podáním s tou novou Plazma/LCD/LED plackou nakopal do zadnice. Někde na fóru jsem četl zděšení právě takového důvěřivce, který přešel z CRT na placku.

Není ovšem vše černobílé; koukni někde u známých jak to v reálu vypadá. To velké "big" možná kompenzuje vypiplanost CRT.

klasik v Děčíně a Jílovém by měl být již vypnut ne(?), či Vám ještě běží?

respektive co očekáváte od odebraného filtru?

Od odebraného filtru si slibuju to, že budu moci chytit i další multiplexi DVB-T. Nyní naladím pouze Multiplex 1. Přes společnou anténu DVB-T nechytím a anténu si kupovat nechci. Klasik nemám, mám pouze analogový základ.

Vypadá to, že v Mostě už vypnuli Klasik. Včera jsem proladil TV a v analogu zůstalo 16 programů: ČT1, ČT2, ČT4, ČT24, Nova, Prima, Cinema, Cool, Love, Barrandov, Óčko, Public, STV1, ARD, ZDF, UPC Express.

K ukončení nabídky Klasik došlo v severních Čechách v těchto lokalitách:

Chomutov, Jirkov, Most, Meziboří, Litvínov a okolí, Teplice a okolí, Bílina, Ústí nad Labem, Děčín, Jílové, Krupka a okolí, Litoměřice a Lovosice.

Následně by měly být demontovány filtry .... , takže by se všichni měli dočkat signálu s DVB-T

• lokalitaUPC
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenínic

Bylo by dobré kdyby sem někdo šikovný přihrál aktualizovanou tabulku s programy a kmitočty v tomto regionu. U analogového rozhlasu jsem změnu nezaznamenal.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

127.25	SR 3	 CT 24
135.25	SR 4	 Barrandov TV
151.25	SR 6	 CT 4 Sport
175.25	 R 6	 Nova Cinema
183.25	 R 7	 @ CT 2
191.25	 R 8	 UPC Expres
199.25	 R 9	 @ CT 1