Přejít na obsah
 • Sdělení

  • David - UPC

   Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

   UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
PetrM

wifi router s bandwidth control a USB portem

Recommended Posts

Sháním nějaký cenově dostupný wifi router, který by podporoval funkci bandwidth control, tedy konkrétně omezení šířky pásma pro IP či MAC adresu(y), a zároveň měl USB port pro připojení externího disku.

Hledal jsem všude možně, ale ten bandwidth control si zdá se každý výrobce vykládá jinak, i to jinak nazývá, takže nedokážu poznat, jestli je to to co potřebuju. Navíc zřejmě pro každý router existuje x firmwarů, oficiálních i neoficiálních, a každý samozřejmě nabízí jiné možnosti.

Nemáte někdo prosím nějaký typ, případně ještě lépe osobní zkušenost s něčím takovým?

 

Předem moc díky za odpověď.

Sdílet toto téma


Link to post

Ahoj :)

můžu jen doporučit Asus WL-500gP s firmwarem od Olega... shaping downloadu jde i na jednotlivé IP adresy, k připojen ext. zařízeníí jsou dostupné 2 USB porty (možnost připojit jak pevný disk, tak třeba webcam či tiskárnu)... tento firmware nabízí spoustu rozšíření pro různá využití (webserver, ftp, torrent klient...)... mezi nevýhody patří ale propustnost síťového interfacu cca 50 Mbit i přes kabel (při koupi služby upc fiber 100 nezvládne využít celé šíře pásma 100 Mbit) a celkem málo paměti RAM pro plynulý plnohodnotný chod rozšiřujících aplikací (výše uvedený torrent klient apod.) - zkrátka je třeba vybrat jen to, co člověk opravdu potřebuje, pak je to naprosto ideální služebník...

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se


 • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

  Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×