Přejít na obsah

Recommended Posts

Máte někdo nějaké zkušenosti s fungováním HTPC pro v digi síti UPC (včetně HDTV)? Současná řešení mi připadají neskutečně těžkopádná a pro méně technicky zkušené uživatele (např. některé manželky - bez urážky) v podstatě nepoužitelná. Naučit někoho méně fundovaného ovládat TV, STB, DVD(BR) rekordér, Audio systém současně ve správných kombinacích pro záznam, přehrávání atd. vidím jako téměř nemožné (a je jedno, jestli je ovladač jeden, nebo víc). O možnosti přístupu k internetu, nebo fotkám z dovolené, které bych chtěl na TV ukázat návštěvě, ale jsou jinde na disku, nebo v příloze pošty ani nemluvím, ale připadalo by mi to v 3. tisíciletí docela normální. Jakkoliv kacířsky to bude znít vzpomínám na dobu popularity tzv. "kombajnů" kde byly dohromady dva kazeťáky, CD, Tuner, kalsický gramofon, jedno ovládání a po připojení na repro všechno fungovalo. Takové zařízení s user friendly UI prostě postrádám. Nemáte někdo nějaký nápad?

Sdílet toto téma


Link to post

Já toto vyřešil přes LAN HDD na kterém jsou nasdílená dat a jede nonstop.

K prohlížení pak slouží Playstation3

 

Jen ty nahrávky z TV jsou přes Technisata. Jednodušeji jsem vyřešit neuměl, ale dvě zařízení (PS3 a Technisat) zvládne obsloužit i manželka takže to tak nějak funguje, o automatické přepínání HDMI se stará automaticky reciever přes kterej tečou veškerý data do TV, tj na TV se používá pouze On/Off, na recieveru taktéž, PS3 má geniálně jednoduše udělané ovládání sdílených dat z HDD + přístup na internet (tj. i poštu). Škoda že neumí obsloužit i data z Technisatu.....

Sdílet toto téma


Link to post

mě se velmi osvědčil univerzální dálkový ovladač od Logitechu, model Harmony 785 (a vyšší). Nejen že nahradí všechny ostatní ovladače, ale má i tzv. profily, kde se dá nastavit aby se jedním stisknutím příslušného profilu aktivovalo libovolné množství zařízení, přepnuly se vstupy jak je potřeba atd. Neuvěřitelně příjemné a pohodlné, a po nastavení a naprogramování může kdokoli (i ženy) ovládat cokoli nesmírně jednoduše. Hlavní výhoda je obrovská databáze podporovaných zařízení, takže by měl fungovat prakticky s čímkoli.

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×