Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
dzioush

Patecni pomaly inet aneb kdyz vam prekopnou kabel ...

Recommended Posts

Havířov, město

od 19.30 - cca 21.10 naprostý výpadek, jediný skype jede no problemo (asi to jde jen od PC k PC, ne přes celej net, když je dotyčný na druhé straně taky u UPC)

teď už jedou i stránky a QIP, ale je to hrozná rychlost a stabilita

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Sokolov

UPC NET neslapal cely patek a dnes asi do 13:00, alespon ve chvilich kdy jsem se pokousel o pripojeni

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Tak v Brne to nejelo od vcerejsiho odpoledne. Vecer kolem desate uz se zdalo, ze se to snad trosku rozjelo, ale dneska je to zase uplne nanic... Misto 15/1,5 Mbit/s mame aktualne 63,34/1 264,54 kbit/s a to sem se opravdu neuklepl... :-(

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

nechapu co s tim zase delaj, pokud se v tom zase stouraj tak to meli delat v noci ne ve tri odpoledne

Sdílet toto téma

Havířov - Město

Jak už včera psal Durannn, včera to nešlo, dnes do cca 13:30 to běželo celkem normálně, ale od té doby to je znovu zhruba stejné jako včera.

Zajímavé je, že některé stránky běží zcela bez problémů (http://web.upc.cz/klpoz/cz/ , http://schema.upc.cz/speed/index.html , ftp://ftp.upc.cz/pub/testrychlosti/), jinde to jede pomaličku (http://www.lidovky.cz/ , http://www.novinky.cz/ ....) a některé stránky se ani po dlouhé době nenačtou. Mám takový dojem, že se to dnes s časem zhoršuje. Jsem zvědav, kdy to zase pojede bez problémů.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Stojí to za prd teď jsem naměřil 4,29kb :D rychlost stahování dat 537,2 bitů ping 8 ms.

Normální rychlost 30Mega :cry:

Sdílet toto téma

spasen - samozřejmě, denní (kolem 14.00) a večerní (20.00) špičky jede internet tak, že skoro ani nejede. Je to tím, že UPC nejspíše přepojilo nefungujicí uživatele přes nějakou zálohu, která nestíhá takový počet zákazníků uspokojit. (např méně žil opt. vlákna).

jinač testovat rychlost netu na stránkách UPC je blbost a podvod, jak můžete třeba teď vidět.

Mi to ukazuje 16Mbit / 1.6Mbit - ale když měřím na netu (speedtest.net např) tak mám sotva 50kb/s - což je důkaz, že problém neni v infrastruktuře sítě UPC ale někde dále, protože přes kabely od UPC opravdu signál jede rychlosti jakou má.

Sdílet toto téma

jinač testovat rychlost netu na stránkách UPC je blbost a podvod, jak můžete třeba teď vidět.

to neni žádnej podvod, z toho je jenom vidět, že chyba neni na straně českýho upc, ale asi někde ve vídni na tý aortě...

jinak teda by mě zajímalo, kdy se ta situace zlepší, zrovna když sou 3 dny volna, tak takový problémy... :(

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

V tom příápadě to podvod je, asi si mě úplně nepochopil.

Mě osobně nezejímá, jak rychle přenáším data na centrálu UPC(což ten měřák od UPC právě měří), ale jak rychle mi jede internet jako takový. Tím chci říct, že čísla měřená na stránkách UPC jsou stejná blbost,. jak by někdo tvrdil, že když má 10Mbit internet na 100Mb/s domácí síti, tak že mu to jede 100Mb. .. jede, možná tak k routeru. Stejná situace je tady, ty měříš jen to, jak rychle tě pustí dráty k UPC (tedy jak ti UPC nastavilo ať už jakýmkoliv způsobem limit tvých rychlosti v jeho celkové síti), ne to, jak rychle ti jede internet jako takový (např teď v portu 80, protože sám seznam skoro ani nenajede (a český je) -> potvrzuje mé tvrzení.

Sdílet toto téma

V tom příápadě to podvod je, asi si mě úplně nepochopil.

Mě osobně nezejímá, jak rychle přenáším data na centrálu UPC(což ten měřák od UPC právě měří), ale jak rychle mi jede internet jako takový. Tím chci říct, že čísla měřená na stránkách UPC jsou stejná blbost,. jak by někdo tvrdil, že když má 10Mbit internet na 100Mb/s domácí síti, tak že mu to jede 100Mb. .. jede, možná tak k routeru. Stejná situace je tady, ty měříš jen to, jak rychle tě pustí dráty k UPC (tedy jak ti UPC nastavilo ať už jakýmkoliv způsobem limit tvých rychlosti v jeho celkové síti), ne to, jak rychle ti jede internet jako takový (např teď v portu 80, protože sám seznam skoro ani nenajede (a český je) -> potvrzuje mé tvrzení.

a jak by mohlo UPC garantovat jak rychle data potecou v okamziku, kdy packet opusti "jejich draty"?

Sdílet toto téma

Pokud se nepletu, tak všechny čísla jsou "až", takže garance není.

A když paket opustí jak říkáš jejich dráty (tedy jejich síť), tak se dostane na rychlost, jakou je schopná infrastruktura sítě. (většinou už v optice).

Abych to vysvětlil - třeba u O2 v době FUP platilo, že se FUP nestahovalo na vlastní kabely - toho se začalo využívat, češi si začali dělat vlastní trackery na torrenty s tím, že všichni uživatele spadali pod O2 a přestože měli FUP, tak jeli rychlosti úplně někde jinde. (vlastní zkušenost).

Sdílet toto téma

A když paket opustí jak říkáš jejich dráty (tedy jejich síť), tak se dostane na rychlost, jakou je schopná infrastruktura sítě. (většinou už v optice).

A co rikam ja? Ja se jen ptam, jak by mohla UPC cokoliv garantovat mimo svou infrastrukturu?

Sdílet toto téma

A co rikam ja? Ja se jen ptam, jak by mohla UPC cokoliv garantovat mimo svou infrastrukturu?

100% to nejde, ale každopádně garance teto věci se udržuje tak, že jsou ve využití jisté rezervy.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku