Jump to content

Detekujete často (zvlášť ve špičce) rozpad obrazu?


Weiny
 Share

Recommended Posts

Možná pomohu, možná ne, zatím mám jen SD rozlišení s Handanem 5000. S kostičkami jsem se dost natrápil, stejně tak s brumem v celé hifi sestavě která se objevila po připojení UPC signálu do Handanu. Po přestěhování se do jiné oblasti města (Otrokovice) se toho moc nezměnilo, a to jsem dostal technikem na místě pomocí spec. kleští vyrobený špičkový koax, absolutně nekompromisní (prej v ceně cca 3kil). Trochu se to díky němu zlepšilo, přesto často právě po osmé večer (ordinace a spol.) některé dny obraz natolik tuhnul, že jsem musel po protestech ženy potupně koukat na analog.

Pak jsem koupil síťový filtr Belkin (jsou i jiné), a až úplně nakonec se rozhodl jednu z jeho pěti zásuvek obětovat Handanu. Navíc jsem přes něj prohnal i samotný UPC signál a konečně mě zbavil brumu v repro bez omezení signálu, a to i z rádiové zástrčky.

Od té doby tyhle rozpady skoro úplně ustaly! Mám tedy velké podezření že je to naším skvělým EONem a jeho naprosto divokou sítí. Sousedka vedle ve vchodě výpadky detekuje pořád, což mě v podezření ujistilo. Pouvažujte i o této variantě, taky už mě nebavilo pořád spílat UPC a dostávat rady o kabelu. Více zde, viz můj posl. příspěvek:

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 806#p33806

 • Internet 300
 • TV Komfort
 • CA modul
 • Otrokovice
Link to comment
Share on other sites

Pochybuju o tom ze by pres el. sit slo do STB nejake ruseni, maximalne se tam muze vyskytnout zemni potencial a ten odfiltrujes galvanickym oddelovacem.

Spisch bych hledal zavadu nekde koaxiani casti privodu kabelove tv.

Kostickuji ti vsechny kanaly, nebo jen nektere ?

 • 150 Mb/s
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
 • Brno
Link to comment
Share on other sites

Dělaly to skoro všechny, ve dvou bytech s jinými rozvody. Na ty jsem to právě sváděl a nezměnilo se lautr nic. Bylo to nárazové a nejvíc to člověka štvalo právě po osmé hodině večerní u nejvíc sledovaných seriálů a tedy i největšího odběru elektřiny. Na fórech se shodla spousta lidí na tom, že bordel v síti je neskutečný, klesá to a stoupá od 200V až po 260V a do toho jsou ještě různé jiné ruchy a brumy, soused může něco zapnout (mikrovlnku) a způsobí to vlnu která se projevuje dál. V tomhle jsem laik, ale tyhle síťové filtry mají viditelný pozitivní účinek na veškeré zobrazovadla i zvukovou aparaturu, nikomu to nevnucuji ale stojím si za tím, že mě problémy od toho dne ustaly. Čekal jsem až skončí prázdniny aby to bylo regulérní a je to pořád OK. Co mi spíš vadí že mi Handan co týden zamrzne, dokonce i bez přepínání, sám, z ničeho nic, šmejd. Ale doufám že do měsíce půjdu do HD, tak připlatím za HD Handana, snad se to trochu sklidní.

Mimochodem galvanické oddělovače jsem si koupil na základě zdejších rad celkem 3, od 100 do 200kč každý jiný a všechny 3 sice odrušily brum, ale rapidně zhoršily kvalitu signálu! Analog začal zrnit, digitál se rozpadal o to víc, rádio jen chrčelo. Belkin to odfiltroval bez ztráty a přitom je to u něj jen bonus navíc (ta funkce)...

 • Internet 300
 • TV Komfort
 • CA modul
 • Otrokovice
Link to comment
Share on other sites

V Otrokovicích mám stejné problémy, zrovna dnes zase po 19:00 kostičkuje obraz a vypadává zvuk. Navíc se jedná o nepravidelnou záležitost a to jen u TV, STB se zdá být v pohodě... A aby to nebylo tak jednoduché, rozpadá se obraz jen u českých programů, které asi UPC přebírá z DVB-T (ČT1 až 4, NOVA, PRIMA). U jiných českých a HD to nedělá.

Link to comment
Share on other sites

Já nevím proč mi tu nikdo nevěříte, že od doby co mám Belkin PF-30 už problémy nemám!? Já zde chtěl poradit a zatím se nějak míjím účinkem... Jediné co STB dělá i nadále je, že občas zamrzne, ale to je jeho vlastnost a dělá to všem, co jej aktivně používají. Signál jsem kontroloval mockrát a byl pořád stejný, i když to zrovna zlobilo či ne. Prostě pokud si jste jisti kabelem a UPC signálem a přesto to zlobí, popřemýšlejte o bordelu v síti. Včera jsem se taky skoro celý den koukal na telku a přepínal mezi ČT, Novou a Primou a kostka žádná, tak nevím jak už to mám napsat. Rozpadalo se to nedávno a to jen u přímých přenosů z atletiky apod, kde byla chyba u zdroje, ne u mě.

Nedělám ničemu reklamu, jen jsem chtěl pomoct. Myslím že kdo má plazmu a víc zařízení měl už dávno síťový filtr pořešit, jakýkoli, navíc zrovna na Belkiny je doživotní záruka, což znamená, že si firma věří a myslí to vážně :-)

 • Internet 300
 • TV Komfort
 • CA modul
 • Otrokovice
Link to comment
Share on other sites

Mám Belkin PureAV PF-50, kráva skoro za 15tis.

Na co funguje naprosto bezvadně jsou recievery / CD. Že by to nějak výrazně pomohlo při nekostičkování nepozoruju. Zapojená je do něj jak TV, tak STB (technisat). Není v něm modem od UPC.

 

Pravdou je, že přes to nezkouším prát přímo signál na koaxu, používám výhradně na síť 220V a LANku. Zkuséíme a uvidíme já když viděl ty útlumy na koaxu v manuálu tak jsme to rovnou zavrhl, čistě teotericky by to mělo spíš signálu uškodit než pomoct.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...