Přejít na obsah
Weiny

Detekujete často (zvlášť ve špičce) rozpad obrazu?

Recommended Posts

Možná pomohu, možná ne, zatím mám jen SD rozlišení s Handanem 5000. S kostičkami jsem se dost natrápil, stejně tak s brumem v celé hifi sestavě která se objevila po připojení UPC signálu do Handanu. Po přestěhování se do jiné oblasti města (Otrokovice) se toho moc nezměnilo, a to jsem dostal technikem na místě pomocí spec. kleští vyrobený špičkový koax, absolutně nekompromisní (prej v ceně cca 3kil). Trochu se to díky němu zlepšilo, přesto často právě po osmé večer (ordinace a spol.) některé dny obraz natolik tuhnul, že jsem musel po protestech ženy potupně koukat na analog.

Pak jsem koupil síťový filtr Belkin (jsou i jiné), a až úplně nakonec se rozhodl jednu z jeho pěti zásuvek obětovat Handanu. Navíc jsem přes něj prohnal i samotný UPC signál a konečně mě zbavil brumu v repro bez omezení signálu, a to i z rádiové zástrčky.

Od té doby tyhle rozpady skoro úplně ustaly! Mám tedy velké podezření že je to naším skvělým EONem a jeho naprosto divokou sítí. Sousedka vedle ve vchodě výpadky detekuje pořád, což mě v podezření ujistilo. Pouvažujte i o této variantě, taky už mě nebavilo pořád spílat UPC a dostávat rady o kabelu. Více zde, viz můj posl. příspěvek:

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 806#p33806

Sdílet toto téma


Link to post

Pochybuju o tom ze by pres el. sit slo do STB nejake ruseni, maximalne se tam muze vyskytnout zemni potencial a ten odfiltrujes galvanickym oddelovacem.

Spisch bych hledal zavadu nekde koaxiani casti privodu kabelove tv.

Kostickuji ti vsechny kanaly, nebo jen nektere ?

 • lokalitaBrno
 • internetInternet 100
 • televizeTV Komfort
 • telefon-
 • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma


Link to post

Dělaly to skoro všechny, ve dvou bytech s jinými rozvody. Na ty jsem to právě sváděl a nezměnilo se lautr nic. Bylo to nárazové a nejvíc to člověka štvalo právě po osmé hodině večerní u nejvíc sledovaných seriálů a tedy i největšího odběru elektřiny. Na fórech se shodla spousta lidí na tom, že bordel v síti je neskutečný, klesá to a stoupá od 200V až po 260V a do toho jsou ještě různé jiné ruchy a brumy, soused může něco zapnout (mikrovlnku) a způsobí to vlnu která se projevuje dál. V tomhle jsem laik, ale tyhle síťové filtry mají viditelný pozitivní účinek na veškeré zobrazovadla i zvukovou aparaturu, nikomu to nevnucuji ale stojím si za tím, že mě problémy od toho dne ustaly. Čekal jsem až skončí prázdniny aby to bylo regulérní a je to pořád OK. Co mi spíš vadí že mi Handan co týden zamrzne, dokonce i bez přepínání, sám, z ničeho nic, šmejd. Ale doufám že do měsíce půjdu do HD, tak připlatím za HD Handana, snad se to trochu sklidní.

Mimochodem galvanické oddělovače jsem si koupil na základě zdejších rad celkem 3, od 100 do 200kč každý jiný a všechny 3 sice odrušily brum, ale rapidně zhoršily kvalitu signálu! Analog začal zrnit, digitál se rozpadal o to víc, rádio jen chrčelo. Belkin to odfiltroval bez ztráty a přitom je to u něj jen bonus navíc (ta funkce)...

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

V Otrokovicích mám stejné problémy, zrovna dnes zase po 19:00 kostičkuje obraz a vypadává zvuk. Navíc se jedná o nepravidelnou záležitost a to jen u TV, STB se zdá být v pohodě... A aby to nebylo tak jednoduché, rozpadá se obraz jen u českých programů, které asi UPC přebírá z DVB-T (ČT1 až 4, NOVA, PRIMA). U jiných českých a HD to nedělá.

Sdílet toto téma


Link to post

Já nevím proč mi tu nikdo nevěříte, že od doby co mám Belkin PF-30 už problémy nemám!? Já zde chtěl poradit a zatím se nějak míjím účinkem... Jediné co STB dělá i nadále je, že občas zamrzne, ale to je jeho vlastnost a dělá to všem, co jej aktivně používají. Signál jsem kontroloval mockrát a byl pořád stejný, i když to zrovna zlobilo či ne. Prostě pokud si jste jisti kabelem a UPC signálem a přesto to zlobí, popřemýšlejte o bordelu v síti. Včera jsem se taky skoro celý den koukal na telku a přepínal mezi ČT, Novou a Primou a kostka žádná, tak nevím jak už to mám napsat. Rozpadalo se to nedávno a to jen u přímých přenosů z atletiky apod, kde byla chyba u zdroje, ne u mě.

Nedělám ničemu reklamu, jen jsem chtěl pomoct. Myslím že kdo má plazmu a víc zařízení měl už dávno síťový filtr pořešit, jakýkoli, navíc zrovna na Belkiny je doživotní záruka, což znamená, že si firma věří a myslí to vážně :-)

Sdílet toto téma


Link to post

Vim o případu kdy měla ženská obraz a zvuk v pohodě ale po zapnutí mikrovlnky která byla na stejném el. okruhu jako STB mělajen hučení a rozpadající se obraz. Po vypnutí mikrovlnky vše OK :?

 • lokalitaBrüx/Praha
 • internetInternet 100
 • televizeTV Komfort
 • telefonStarší služba
 • zařízeníCompal

Sdílet toto téma


Link to post

Mám Belkin PureAV PF-50, kráva skoro za 15tis.

Na co funguje naprosto bezvadně jsou recievery / CD. Že by to nějak výrazně pomohlo při nekostičkování nepozoruju. Zapojená je do něj jak TV, tak STB (technisat). Není v něm modem od UPC.

 

Pravdou je, že přes to nezkouším prát přímo signál na koaxu, používám výhradně na síť 220V a LANku. Zkuséíme a uvidíme já když viděl ty útlumy na koaxu v manuálu tak jsme to rovnou zavrhl, čistě teotericky by to mělo spíš signálu uškodit než pomoct.

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

nazdar Tomus, není v Brně nějaký problém s muxem kde je spektrum a viasaty, všechny programy v tom muxu kostičkují, někdy dokonce nejdou vůbec a je slyšet pouze sekaný zvuk.

Sdílet toto téma


Link to post

Dnes v noci jsem se chtěl dívat asi ve tři ráno na Bořiče mýtů a v digitálu to prostě nešlo, rozpadalo se to pořád, vlastně co 15s. V analogu to šlapalo OK, ostatní stanice šly i v digitálu v pohodě. Asi před měsícem jsem se kvůli podobným rozpadům nemohl dívat mezi 20:00 a 20:40h na JOJ-ku myslím, jelikož to co půl minuty tuhlo. Pak to spravili. Chci tím říct že mě to síťové a signálové odrušení zatím lehce koriguje takové ty nepříjemné záseky co byly cca po 10-15 minutách, takže člověk to přežil a díval se s tím, že snad už to nepříjde. Pak to přišlo zas a zrovna když to bylo nejdůležitější :-(

Signál byl vždy stejný, ten jsem kolísat snad neviděl.

Tohle s Belkinem ustalo, pokud to zlobí ale rapidně, tzn. častěji než 1x za 10-15 min, nepomůže nic, chyba je u zdroje a většinou to ten den nebo do druhého vyřeší. Rozvést to po lidech do celé republiky a řídit na dálku je zdá se nadlidský výkon a proto se s tím budem zřejmě trápit furt. Pokud to bude ale v kolejích co se mi podařilo vytvořit, konečně nemusím řešit jestli je chyba u mě a psát jim ty formuláře, ta věčná nespokojenost mě ubíjela. Dumal jsem hodně nad Skylinkem, ale musel bych zase bojovat s parabolou, řešit jejich balíčky a modlit se, aby moc nepršelo či nesněžilo, jelikož jsem satelit měl 15 let tak vím co to dokáže... Ale snaží se kluci, to se jim musí nechat. Už jen aby se to HD rozjelo pořádně a poprali se s těmi muxy, přeji všem trpělivost a co nejmíň výpadků...

Sdílet toto téma


Link to post

Znovu rikam, vetsinou se jedna o problemy na koaxialni casti, tzn. treba ruseni U:fonem (slovensky mux na 418 MHz), nebo signalem z DVB-T, slaba uroven signalu uz na zasuvce apod.

 • lokalitaBrno
 • internetInternet 100
 • televizeTV Komfort
 • telefon-
 • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

 • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

  Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×