Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.

Recommended Posts

Ahoj prosím o radu. Neměl jsem moc čas porocházet odpovědi na foru a hledat jestli tu tato podobná otazka není :) Chtel jsem se zeptat Jestlli kdyz mam v TV tuner na DVB-c jestli potřebuji domu STB a pokud ne tak jestli musim mit zásuvný modul na tu kartu. Děkuji za odpověď

Sdílet toto téma

A jestě jsem se chtěl zeptat zda s tím máte někdo zkušenosti myslím s tím zásuvným modulem a používáním tuneru v TV.někdo říká, že je přeci lepší STB ale me se moc nelibi to prostredi a to přepínání těch kanálu je takové sekavé navíc musím mít navíc jeden ovladač :-)

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

používám modul u obou TV a naprostá spokojenost. Pokud jde o obraz tak mezi obrazem z H 7000HD a modulem není v kvalitě rozdíl. Než jsem vrátil Handany tak jsem to testoval cca měsíc a nenašel jsem rozdílu. I když upozorňuji je to jen můj subjektivní názor.

Sdílet toto téma

No pujdu do toho ty volne programy naladim na TV normalne i kdyz nemam kartu a slape to v pohode zadne skubani jak u STB a navic kdyz mi pripojily STB k TV tak mi to nejak bzučí v reproduktorech nevim cim to je mozná to dělá SCART nevim. Takže STB dám pryč a koupim Modul do CI :-)

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Když si koupím modul, budu i nadále moci používat Handan 6000 pro občasné nahrávání? Čili když budu mít vypnutý Handan, tak pojede modul v TV a když zapnu Handana, tak se na něj TV přepne a můžu nahrávat?

Sdílet toto téma

Presneji - nahravani si nastavis a zapomenes. Jediny, na co bych si dovolil upozornit, mam handan pripojenej pres scart a lcd od sony, byt jina, si automaticky prepne scart, pokud se zapne zarizeni na druhy strane. Osobne to pokladam za mirne rusivy, byt je fakt, ze handan se aspon zapne jen tehdy, kdyz ho zapnu, a ne nahodne pri zachyceni podobnyho signalu, jako ma dvd rekorder (:

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Ahoj mám prosbu.Vlastnim TV SONY 40W4500 a mám ve slotu kartu od UPC.Chci se zeptat když mám puštěn kanál NG který vysílá v 3/2.1 a pustim audio přes recevier který je propojen optikou mezi TV-AV tak to hraje pouze stereo.Může mě někdo poradit kde dělám chybu nebo zda to je takto správně.AV-Yamaha RX-550.Předem díky

Sdílet toto téma

Ahoj mám prosbu.Vlastnim TV SONY 40W4500 a mám ve slotu kartu od UPC.Chci se zeptat když mám puštěn kanál NG který vysílá v 3/2.1 a pustim audio přes recevier který je propojen optikou mezi TV-AV tak to hraje pouze stereo.Může mě někdo poradit kde dělám chybu nebo zda to je takto správně.AV-Yamaha RX-550.Předem díky

Viz manuál k TV, str. 48, menu Optický výstup:

Optický výstup nastavte na „Auto“, když je připojeno zařízení kompatibilní s Dolby Digital, a na „PCM“, když je připojeno nekompatibilní zařízení.

(musíš ale zároveň mít vypnutou funkci Zvukový popis ve stejném submenu)

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonstarší služba

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Dobry den, mel bych dotaz ohledne propojeni UPC k TV a DVD recorderu.

Mam Sony 32v4500, Recorder SONY RDR-HXD 890 (analog i digital) a chtěl bych si poridit UPC digital s pouzitim karty od LICY. Ja mam spravne zapojit tyto zarizeni, aniz bych mohl nahravat porady a nemusel pouzit Set top box.

Je moznost to propojit nasledovne:

UPC - koaxial do rekorderu ANALOG - ANALOG vystup do DIGITAL vstup a DIGItal vystup do TV sony s kartou LICA. A jeste propojeni TV + rekorderu pres HDMI

Pujde mi takhle obraz na TV?? Děkuji

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Takze tak jak jsem to popsal to mam propojit? Jinak me jde jen o ten analog, hlavne se budou nahravat porady z novy a primy (kriminalka, ncis atd.) Ostatni je mi jedno, teda nahravat to pujde pokud se na to budu zaroven divat, nebo budu pryc, je to tak??

Sdílet toto téma

Tak to zapojit můžeš - ale ten digi tuner bude zapojen v podstatě zbytečně.

Abys mohl nahrávat digi signál na který se zrovna díváš, tak bys musel analogově propojit TV s tím rekordérem a zaznemenávat zkonvertovaný analog. Tedy pokud ta TV vůbec výstup analogového signálu umí, což i pochybuju.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Ano,ale pokud budu chtit prijimat jen analogove programy, ale ja chci zaroven prijimat jak analog tak digital + HD programy. Takze kdyz to propojim tak jak jsem uvedl, budu prijimat jak analog tak digital + HD programy, ale nahravat a divat se na neco jineho budu moci jen tehdy pokud si budu nahravat porad v analogu. V digitalu mohu nahravat jen ty, na ktere se budu moci divat. Mam pravdu?

Sdílet toto téma

Trochu jsem se do toho zamotal.

Když to propojíš tak jak píšeš, tak budeš moci zaznamenávat stanice které UPC vysílá v analogu a dívat se budeš moci na co chceš - tedy buď digitál a nebo analog.

Abys mohl nahrávat stanice z digitálu, tak bys musel někde ten digitál převést do analogového signálu. To že na TV bude ta digitální stanice zapnuta nebo ne je v tuto chvíli jedno.

Proto abys mohl zaznamenávat stanice z digitální nabídky potřebuješ buď -

rekordér s DVB-C tunerem a prostorem pro CA modul - ten nemáš

nebo pořídit si set top box a ten připojit k rekordéru a bude tomu rekordéru převadět digitální signál DVB-C na analogový signál - třeba skrz konektor scart

a nebo nejlepší varianta - zjistíš, jestli tvá TV při sledování DVB-C dává do nějaké AV výstupu analogový signál toho na co se zrovna díváš - což nejspíš nedělá. Pokud by dělala, tak ANO mohl by si nahrávat na co se díváš, ale musel by si analogový linkový výstup televize zapojit do linkového analogového vstupu rekordéru.

Sdílet toto téma

Martas, je to tak, jak UPC-21 rika. Mam to taky tak. Sony TV s Lica modulem a k tomu Scartem pripojenej Sony Recorder. Kabel UPC mam zapojenej do Analog vstupu recorderu a z Analog vystupu recorderu do TV. Tzn., z ena recorderu si naladim analogove kanaly, ktere muzu v pohode nahravat a pritom se divat na neco jineho na TV, kde me bezi Digital (ale muzu koukat i na analog). To propojeni do Digitalu na Rec. jak pises, je zbytecny. Tam muzes opravdu pouzit jen antenu pro DVB-T, kteryzto muj recorder ma (zrejme i ten tvuj, kdyz tam ten digital vstup je)

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízení2x CA modul, modem Cisco

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

JO dekuji ti moc. Ja jen, ze jsem v navodu na rekorder cetl, ze pokud chci prijimat digital + analog, tak to musim mit propojene tak jak jsem uvadel, tedy na rekorderu zapojit do analogu a digitalu zaroven. Ale pokud budu moci prijimat digital (tedy i HD programy) pres zdirky analogu na rekorderu, tak vlaste neni treba nic resit. DEKUJI MOC.

Napsal jsem to spravne??

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Jeste se chci zeptat, mohu mit rekorder propojeny s tv pres HDMI? Jak pises mas to pres SCART? vyhoda,nevyhoda?? dekuji

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku