Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.

Recommended Posts

Píšete o výpadcích u VOOM HD, bohužel mně to Nova HD dělá od začátku, každých pár minut, jako kdyby se na půl vteřiny objevil negativ jiného programu. Dělá to jenom mně nebo nejsem sám?

• lokalitaPraha 4
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefon 100 minut
  • zařízeníKaon KCF SA700, Modul CI+, Technicolor

Sdílet toto téma

Mě taky ale jak kdy, minulý týden furt a včera. Pondělí a dnes je to OK.

Ale funguje to u mě tak že zakostičkuje skočí tam na pikosekundu jakoby minutu (i víc) starý obrázek zase zakostičkuje a jede dál.

Sdílet toto téma

Dneska taky zatím dobrý, nejvíc to dělá u filmů, skoro nikdy u reklam a Televizních novin, zajímavý...

• lokalitaPraha 4
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet

Sdílet toto téma

Tak jsem si pokecal s techniky na podpoře UPC - prý jsem první, kdo výpadky na Nově hlásí, jim prý nic zatím nevypadává. Napsali si to do záznamu a prý to zkusí sledovat. Asi by pomohlo, kdyby tam zavolal ještě někdo z vás - ať je nás víc...

• lokalitaPraha 4
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Milav

Taky jsem to hlásil a také mi řekli , že jsem první. Pak přijel technik a řekl, že dnes řešil v mé lokalitě stejný problém, že to není u mne. No někdy je to hrozné jak pixeluje a ukáže se na chvíli jiný obrázek. Jinak průběh jak u mnohých zde to popisujících

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Mám také stejný problém. Výpadky a kostičkování nejen u Novy HD, ale i u Nova Sport HD, oba vysílají v jednom multiplexu na stejném kmitočtu. Jak tyto kanály začaly vysílat, vůbec se mi je nedařilo naladit. Až jsem vypojil anténní rozbočovač na dvě televize a zapojil jen přijímač HD přímo do zásuvky, stanice se naladily, ale stále vypadávaly. Vyměnil jsem kabel od zásuvky k HDTV za velmi kvalitní kratší kabel a to pomohlo. Příjem byl na obou kanálech Nova HD bez výpadků a to až do tohoto týdne. Několikrát za den to teď vypadne skoro úplně a jinak to často kostičkuje. Jiné kanály SD i HD jsou bez problémů. Vypadá to na slabý signál nebo na nějaké rušení které se dostává do kabelu. Jinak by bylo dobré v příspěvcích uvést lokalitu ve které se tyto výpadky vyskytují, jestli je to jen lokální problém, nebo celoplošný. Já mám tento problém v lokalitě Slezská Ostrava. S UPC jsem to zatím ještě neřešil, čekám jestli se to nespraví třeba samo :-) .

Sdílet toto téma

Hm... novu HD mam ok, ale potize mam s barandovem HD - signal POKUD je, tak je tak na polovicni sile oproti vsemu ostatnimu, odhadem tak 40% na tom plexu - vysledek je, ze bud to nenaladim vunec (zadny signal), nebo to sice nejakym zazrakem naladim, ale obraz i zvuk se rozpada neustale, v dusledku se to neda sledovat. Registruju to uz asi dva nebo tri tejdny. Uznavam, ze jsem zatim byl linej postezovat si primo u upc.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Otrokovice - HD programy i s Novou jedou, normální české SD programy kostičkují a vypadává zvuk, slovenské preventivně nejedou vůbec... Na STB to jede normálně...

Sdílet toto téma

Závadu hledej v kabeláži, MUX 12 s Barrandov TV HD vysílá na stejném kmitočtu jako MUX1 v DVB-T

Zkusim se na to podivat, i kdyz se mi to moc nezda - nemam v byte spolecnou antenu, jen dlouhej kabel z chodby skrz zed, instalovanej od upc. Co si vybavuju, tak snad v zasuvce nikdy nebyla spolecna antena. Teoreticky me napada, ze to chytam na tu kabelaz, ale pak bych zase pocital, ze v dvb-t rezimu naladim neco vic, nez nic? (: Ale kouknu na to.

Tak me napada ve svetle dalsi odpovedi - taky sony. A na druhou stranu, nic z toho muxu nevyladi ani PVR.

Sdílet toto téma

Na tom kanále (K53 - 730 MHz) se navzájem ruší DVB-C signálem DVB-T a při ladění DVB-T signálem DVB-C, takže ani v jednom případě nic nenaladíš.

Jak se tu již po x té píše - prověřit vizuálně všechny kabely (zlomený, poškozený kabel), odpojit případné rozboky před i za STB a STB zapojit napřímo do zásuvky ...

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

Tak jsem zkusil kontrolu kabelů a zdá se, že problém byl u koncovky kabelu u stb. Nova HD mě předtím dost zlobila a Barrandov HD nešel téměř vůbec. Teď se zdá vše ok. Alespoň doufám :-)

Sdílet toto téma

Takze - puvodni propojeni bylo zasuvka ve zdi -> prepetova ochrana (uplne jsem na ni zapomnel) -> pvr handan -> analogovej rekorder -> tv. Utlum se projevoval pouze na muxu 12, na PVR i na TV.

Kdyz jsem to zkratil na zasuvka -> TV, tak bylo vse ok (mux12 100%).

Kdyz jsem zapojil ochranu - zasuvka -> ochrana -> TV, tak mux12 poklesl odhadem tak na 60-70%.

Kdyz jsem zapojil stejne jako puvodne bez ochrany, tak vse ok (mux12 na 100% na tv).

No, a ted to je zapojeny zasuvka -> PVR -> ten analogovej rekorder -> ochrana -> tv. Je to zajimavy, ale je to zcela ok, mux12 v tv na 100% dle tv.

Tak dik za nakopnuti at projdu kabelaz (:

Sdílet toto téma

vpa    6
dnes opět Nova HD samá kostka

taky, ale určitě je to tím, že máme všichni špatný kabely a koncovky. I když je kabel už potřetí předělávanej UPC technikem, je chyba u nás.

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníTechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

u mne byli již 3x a závěr byl může být chyba ve venkovním vedení. Zvláště, když už tu máme původní kabely vedené venkem po fasádě už od Kabelu plus. Pro sichr jem vnitřní kabely od zásuvky vyměnil preventivně za kabely od MonsterCable s certifikátem.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku