Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 

Recommended Posts

Ahoj, dnes jsem se dočetl na novinkách.cz, že UPC od poloviny září nabídne za příplatek nový modem s WiFi routerem. Pamatuji si, že asi před půl rokem dělali průzkum, jestli by tento modem zákazníci využili a kolik by byli ochotni platit. Tak to asi vypadá, že ho nabídnou, nebo co myslíte?

viz.: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/177 ... nejsi.html

Sdílet toto téma

Pokud počítají s měsíčním paušálem za ten wifi modem tak si to můžou strčit někam. V dnešní době se dá pořídit wifi router za pár stovek a nic mi nebrání ho připojit na stávající modem. Za pár měsíců provozu by se investice do wifi routeru spolehlivě vrátila.

Sdílet toto téma

Tak tak, stavajici zakaznik nema potrebu modem menit. Kdo potrebuje, router koupi za par stovek takovy, jaky chce. Pro nove zakazniky je to ale zajimava nabidka, jak celkem bezbolestne pripojit vsechny sve NTB, media prehravace a LCD TV k netu. Jen by to melo byt bez pausalu. Tedy ber bud ten nebo ten (modem).

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízení2x CA modul, modem Cisco

Sdílet toto téma

Pokud počítají s měsíčním paušálem za ten wifi modem tak si to můžou strčit někam. V dnešní době se dá pořídit wifi router za pár stovek a nic mi nebrání ho připojit na stávající modem. Za pár měsíců provozu by se investice do wifi routeru spolehlivě vrátila.

Tak ona ta nabidka asi nebude smerovana k lidem, kteri aspon trochu vedi vocogo. :wink:

• lokalitaBrno
  • internetInternet 30
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízenínevim

Sdílet toto téma

Od tohoto tydne je udajne jiz mozne si objednat zmineny Wi-fi router modem ,

cena za pronajem je 60 Kc mesicne, nelze ho pouzit pro tarify Fiber 50 a 100 (nema DOCSIS 3.0).

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

650 korun za výměnu modemu a 60 kč měsíčně? cože? To zas někdo nedal.... Evidentně zase jeden z dalších fórků typu "my to poskytovate nechceme" přeloženo do "samozřejmě poskytujeme, ale za šílenou cenu"

já na to taky koukal a celkem mě to šokovalo, ale těch 650 se dá pochopit spíš než ten měsíční poplatek... je logický, že technik tam zadarmo nepojede... v takovým případě se to skutečně nikomu nevyplatí a ta nabídka podle mě úplně ztrácí smysl... kdyby radši upc tyhle modemy dávalo novejm zákazníkům a pomalu vyhazovali ty starý šlupky... stejně to dopadne tak, že tak za dva roky i ten Fiber Power 30 bude využívat EuroDDOCSIS 3, když ho zrychlej, tudíž zbyde hromada starejch modemů pro nejpomalejší tarif a k nim přibydou tyhle nový s routerem...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

No já mám koupený raději router Cisco s WiFi asi za 3.000Kč který je jen můj a můžu se na něj spolehnout což se o hardwaru co dodává UPC moc říct myslím zatím nedá.. nemluvě o tom že chcou jednorázový poplatek 600 Kč!! takže zaplatíte modem a ještě jim budete přispívat

• lokalitaOstrava
  • internetFiber Business 500
  • televizeBusiness Exclusive
  • telefon-
  • zařízeníModem Compal, HD PVR, Horizon, CA modul

Sdílet toto téma

No já mám koupený raději router Cisco s WiFi asi za 3.000Kč který je jen můj a můžu se na něj spolehnout což se o hardwaru co dodává UPC moc říct myslím zatím nedá.. nemluvě o tom že chcou jednorázový poplatek 600 Kč!! takže zaplatíte modem a ještě jim budete přispívat

Ten Wifi modem od UPC je také od spol. Cisco.

Co se týče starých MDM tak si lze povšimnout že cena (ceníková) se o 50% snížila ze 4 na 2 tisíce Kč.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

jn ale s tím pronájmem zaplatíš za první rok 1320 Kč a za každý další rok 620 Kč.

Takže za 2 roky už máš zaplacený kvalitní router svůj :) Navíc i když si ten modem koupíš a změníš ISP tak ho můžeš vyhodit.. příjde mi to jako blbost navíc si myslím, že tím se definitivně připravuješ o možnost využívat více než jednu IP

• lokalitaOstrava
  • internetFiber Business 500
  • televizeBusiness Exclusive
  • telefon-
  • zařízeníModem Compal, HD PVR, Horizon, CA modul

Sdílet toto téma

http://www.upc.cz/internet/wifi-modem 0Kč mesíčně. Možná překlep, ale kdo si to objedná, musí to za to dostat :D

Nemusí, protože když si to přečteš pořádně, tak dole objevíš hvězdičku a u ní je napsáno, kolik potom platíš, tedy 60 Kč měsíčně. A potom, pokud se podíváš do ceníku, tak tam je taky uvedeno 60 Kč.

Sdílet toto téma

http://www.upc.cz/internet/wifi-modem 0Kč mesíčně. Možná překlep, ale kdo si to objedná, musí to za to dostat :D

Nemusí, protože když si to přečteš pořádně, tak dole objevíš hvězdičku a u ní je napsáno, kolik potom platíš, tedy 60 Kč měsíčně. A potom, pokud se podíváš do ceníku, tak tam je taky uvedeno 60 Kč.

EE, pokud máš někde cenu, musíš ji za to nabízet a navíc hvězdička u té nuly není odkazujicí dolů, v opačným případě je to nekalá soutěž. Už sem toto někde v našich končinách (tuším že u O2 viděl a ČTÚ dal za pravdu zakaznikovi). Otázkou je, kdo si to fakt domů dá :D

• lokalitaBrno
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA

Sdílet toto téma

EE, pokud máš někde cenu, musíš ji za to nabízet a navíc hvězdička u té nuly není odkazujicí dolů, v opačným případě je to nekalá soutěž. Už sem toto někde v našich končinách (tuším že u O2 viděl a ČTÚ dal za pravdu zakaznikovi). Otázkou je, kdo si to fakt domů dá :D

už to opravili, tak snad to byla jenom chyba při zadávání, podobnějako prvního září u Fiber Power 50 s rychlostma 10/1...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Tak jak se tu koukám nikdo se tu ještě nezmínil o tom, že přes tento "wifi/modem" jelikož se nejedná o router v pravém slova smyslu, lze připojit maximálně jedno! ..zařízení např. notebook a dále čtyři počítače či notebooky prostřednictvím síťového kabelu RJ-45. Když ale vezmu v potaz, že UPC požaduje 650Kč jako poplatek za instalaci + dalších 60Kč/měsíčně z pronájmu tohoto wifi-modemu, tak mi přijde tato nabídka značně nevýhodná.

Sám používám již druhým rokem svůj router Asus WL-500G Premium, za 1.200 s DPH, napojený za novou černou motorolu SBV6120E pro nové tarify UPC Fiber power 50-100Mbit a nemůžu si ho vynachválit. Nevím, kdo si ho za těhlech podmínek, s těmito parametry, od UPC pořídí.. :?::D

Sdílet toto téma

Tak jak se tu koukám nikdo se tu ještě nezmínil o tom, že přes tento "wifi/modem" jelikož se nejedná o router v pravém slova smyslu, lze připojit maximálně jedno! ..zařízení např. notebook a dále čtyři počítače či notebooky prostřednictvím síťového kabelu RJ-45. Když ale vezmu v potaz, že UPC požaduje 650Kč jako poplatek za instalaci + dalších 60Kč/měsíčně z pronájmu tohoto wifi-modemu, tak mi přijde tato nabídka značně nevýhodná.

Sám používám již druhým rokem svůj router Asus WL-500G Premium, za 1.200 s DPH, napojený za novou černou motorolu SBV6120E pro nové tarify UPC Fiber power 50-100Mbit a nemůžu si ho vynachválit. Nevím, kdo si ho za těhlech podmínek, s těmito parametry, od UPC pořídí.. :?::D

Ten MDM má i funkci routeru. Čili si na něj můžeš připojit klidně 40 PC bezdrátově a max. 4 drátově.

Asus WL-500G je fajn taky se mi někde jeden válí ale přeci jen neumí stále ještě n standard takže mít k němu Fiber 100 mi přijde zbytečné.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník
Na webu upc píšou, že to má normálně router.

Bez routeru by to bylo asi docela k ničemu.

Mě to říkal jejich "technik" na jejich zpoplatněné zákaznické lince, a to jsem tam kvůli tomu volal asi čtyřikrát. Prý nelze připojit více než jedno zařízení bezdrátově a ostatní pc pak přes ethernetový kabel. Taky mi to přišlo divné, ale zároveň to znělo tak, že si tím jsou jisti.. poněvadž mě stále o možnosti připojení jednoho zařízení ujišťovali.

Ale hlavním argumentem proč jsme ho přítelkyni nedoporučil byl, již zmíněný, poplatek 650Kč, za tu cenu si už pořídíte normální kvalitní router a hlavně bude váš. :)

to Marek-26: /n standard sice neumí, ale mám flashnutej pozměněný firmware od olega, což mu vylepšilo krapítko nějaké funkce :D A při současných rychlostech na Fiber power 50 ho stejně na tu rychlost při derivaci protokolu 802.11/g nevyužiju.

A až bude ta potřeba tak mám tady vybranou alternativu, ale při těch rychlostech co s linkou dosahuji, za ideálních podmínek, teď se mě to stejně tak rychle netýká :lol:

Sdílet toto téma

Na webu upc píšou, že to má normálně router.

Bez routeru by to bylo asi docela k ničemu.

Mě to říkal jejich "technik" na jejich zpoplatněné zákaznické lince, a to jsem tam kvůli tomu volal asi čtyřikrát. Prý nelze připojit více než jedno zařízení bezdrátově a ostatní pc pak přes ethernetový kabel. Taky mi to přišlo divné, ale zároveň to znělo tak, že si tím jsou jisti.. poněvadž mě stále o možnosti připojení jednoho zařízení ujišťovali.

Ale hlavním argumentem proč jsme ho přítelkyni nedoporučil byl, již zmíněný, poplatek 650Kč, za tu cenu si už pořídíte normální kvalitní router a hlavně bude váš. :)

to Marek-26: /n standard sice neumí, ale mám flashnutej pozměněný firmware od olega, což mu vylepšilo krapítko nějaké funkce :D A při současných rychlostech na Fiber power 50 ho stejně na tu rychlost při derivaci protokolu 802.11/g nevyužiju.

A až bude ta potřeba tak mám tady vybranou alternativu, ale při těch rychlostech co s linkou dosahuji, za ideálních podmínek, teď se mě to stejně tak rychle netýká :lol:

Asus WL-500GP muzu take jen doporucit. Bohuzel jeho novou verzi jiz ne. Ani dalsi nove routery od ASUSu. Momentalne se jim jejich vyroba moc nedari denne nam je nekdo vraci a posilame je asusu na reklamaci.

Sdílet toto téma

Myslím, že většina odpovědí byla: WiFi modem nebrat.

Tedy nech si ten modem, který máš a za něj dej WiFi router.

Takže otázka by měla znít: Který WiFi router, byste mi doporučili?

Z nouzových důvodů (nedostupnost jiného) jsem pořídil nejlevnější variantu se kterou jsem spokojený D-Link DI-524 za necelých 550,-

Já sám se rozmýšlím mezi trochu dražšími variantami routerů.

Líbilo by se mi něco s gigovými ethernety, N třídou WiFi a USB.

Hlavně, aby to bylo dobře řiditelné.

Příklad:

DLink-DIR855; Netgear WNDR3700; Linksys WRT320N - WRT610N; ASUS RT-N16N

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku