Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
jan

Problém s routerem.

Recommended Posts

jan    0

Dobrý den.

Mám problém s routerem. Moje internetové připojení je přes UPC. Za modem jsem si dal router od Hamy 300 Mb a zapnul do PC. A nastavil si na něm WLAN, abych se na ní mohl připojit s mobilem po bytě. Vše asi 2 měsíce fungovalo bez problémů. Ale posledních asi 14 dní se mi stává, že najednou nejede internet a ani wifi. Připadá mi to, že si UPC změní IP adresu. Ale router i když je nastaveno, že si, jí má automaticky nastavit, prostě nenastaví. Koukal jsem do nastavení a je tam zapnuté to co má podle UPC být. DHCP server aktivován.

Dále je tam položka 802.1d Spanning Tree. Což nevím co je.

Ale je to divné, že to začalo tak blbnout samo od sebe. Že by UPC měnil tak mi často IP adresu? Nebo je chyba v routeru a blbne tak, že špatně načte IP adresu.

Předem děkuji.

• lokalitaCheb
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 100 minut
  • zařízeníCompal7465LG-LC

Sdílet toto téma

jan    0

Ale právě jsem si myslel, že ten router by to měl automaticky nastavit. Dokonce se mi to mění během "pobytu" na internetu. Což je tedy pak asi docela často.

• lokalitaCheb
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

jan    0

Tak dneska se mi rozbil starý router Hama. Koupil jsem si Zyxel NBG 418 N. Ale je to stejné. Myslel jsem, že ten už bude ladit sám a načítat IP adresu.

Opět ho musím vyndat ze zásuvky a zase zapnout. Pak to načte.

Není to někde v nastavení routeru?

U aktivace DHCP serveru na routeru mám nastaveno.

Počáteční adresa IP pool (rozsah IP adres) 192.168.1.33 Velikost IP Pool (rozsahu IP adres) 32

Nemá se to nějak zvětšit?

Má někdo taky takové problémy?

Předem děkuji.

• lokalitaCheb
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

jan    0

Dal jsem tam nejnovější FW, jako první věc.

Ale potřeboval bych vědět, jestli to je skutečně routerem. Protože v prodejně, kde jsem to kupoval, tak mi prodavač říkal, že by tohle neměl dělat (z mé zkušenosti po Hame, jsem se ptal). A že ho má u UPC vyzkoušený. Hodně lidí ho kupuje pro UPC.

Tak jen teď nevím, jestli to není někde v nastavení. Nebo jestli to není nějaká chyba z UPC.

Docela mi udivuje, že mám 2 routery a oba to dělají. A nikdo jiný si zde na toto neztěžuje.

• lokalitaCheb
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

jan    0

Ne internet běží asi furt.

Tam je jen problém, že jakoby nemůže náhle chyti IP adresu router. Jestli třeba se nachází někde mimo. A jen restar routeru jí zpět najde. Nebo mám někde nastavenou malou škálu pro hledání. Opravdu nevím.

Jak říkám, udivuje mi, že si nikdo jiný moc neztěžuje.

• lokalitaCheb
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Pokud mám propojení "kabelový modem > PC" napřímo a funguje to, zatímco při propojení "kabelový modem > router > PC" nikoliv, a vynechám možnost vadné kabeláže, tak je jasné, že je chyba v routeru.

Sdílet toto téma

Z WAN (neboli z kabelového modemu) musí router vzít IP, DNS atd. sám a taky to podrží. Je vyloučeno, aby to nějak vypadávalo nebo se samovolně měnilo. Jedině v případě, že ručně změníš MAC adresu na WAN v nastavení routeru a restartuješ kabelový modem, tak dostaneš od UPC novou IP adresu, ovšem i tu musí router sám od sebe automaticky načíst.

Na LAN routeru pak netřeba nastavovat nic extra, stačí zvolit nějaký rozsah IP, např. 192.168.1.1 a masku 255.255.255.0

Sdílet toto téma

jan    0

Asi jo. Protože teď to zase nešlo. Přihlásit jsem se na něj přes počítač mohl, ale internet a pochopitelně wifi nešlo.

V tom Wan mám nastaveno - obdržet IP od poskytovatel.

Server DSN - od ISP poskytovatele.

Pak jen v nastavení DHCP serveru je - aktivace DHCP serveru - rozsah adres 192.168.1.33 . A Velikost IP Pool (rozsahu IP adres) 128.

Bylo tam 32 a teď jsem to změnil na 128.

Udělal jsem restart z počítače - tedy routeru a pak naběhl, stejně jako když ho vytáhnu ze zásuvky.

Myslíte si, že ten TP-Link 1043 bude v pořádku? Jaký ma dosah wifi?

Nejvíce se bojím toho, že ho koupím a ono to zase nepůjde. To by se asi v tom krámu na mě díval jak na blázna.

• lokalitaCheb
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

jan    0

No jo, ale to nevím jak odskouším, to bych musel být pořád na internetu. Ale já nerestartuji modem od UPC, ale jen router. Po restaru routeru to jede.

Ještě mi napadlo na krabici je napsáno, - Saves Power When Link Inactive. Ale nikde v menu jsem na to nenašel kolonku, kde by se to dalo zrušit, jestli to má vliv na to spojení.

• lokalitaCheb
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

jan    0

Tak si představte. Jsem oblečený, že ho jdu vyměnit. A ještě mi napadlo, že zavolám do UPC. Jestli není problém s UPC sítí.

Technik se kouká na můj modem a říká, to je divné, tady je spousta opravných paketů. To je nějaké zarušené. Tak mu říkám, jestli nemám router špatný. On prej, že ne, že je to od nich.

Tak nevím.

Dokonce tvrdil, že mi nemohl jít ani telefon.

• lokalitaCheb
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku