Přejít na obsah
jappleseed98

PROSIM POMOC - problem s LCD televizi a napojenim na DVB-C

Recommended Posts

Zdravim vsechny,

 

mam problem s LCD TV Samsung T240HD. Na tuto TV je moznost napojit zarizeni pres rozhrani HDMI nebo COMPONENT. Jelikoz zakladni STB od UPC nabizi pouze kompozitni nebo scart vystup, poridil jsem specialni adapter, ktery ma na jedne strane SCART vstup a na druhe COMPONENT vystup. Takto jsem napojil STB k LCD TV, nicmene televize hlasi, ze MODE IS NOT SUPPORTED...

 

Jeste dodam, ze LCD TV byla zakoupena v USA.

 

Nemate nekdo podopnou zkusenost, nebo pripadne navrh jak tento problem vyresit a zda se vubec da vyresit. Opravdu moc si budu vazit vasi pomoci.

 

Diky.

Sdílet toto téma


Link to post

V USA hlavně mají jinou normu vysílání, místo PAL se tam využívá NTSC. Takže problém by mohl být zde.

 

Jinak bych chtěl upozornit, že problémy týkající se DVB-C patří do vlákna "Digitální televize" a ne do dotazů týkajících se Internetu.

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

Problém bude právě v tom, že TV pochází z USA. Nepochybuji o tom, že stejný typ prodávný v Evropě (včetně Česka) Scart má. V USA ale Scart vůbec neznají a nepoužívají a tedy není důvod aby v TV určené pro americký trh tento konektor byl. Ostatně, oproti evropské má ta americká TV i další odlišnosti: NTSC místo PAL, ATSC místo DVB-T. Kupovat TV v USA je prostě hloupost.

Možná by vám mohlo pomoci použít HD STB Handan CV 7000, který má HDMI výstup. Mnohem lepší by ale podle mne bylo se té TV zbavit a pořídit místo ní TV splňující evropské normy.

Sdílet toto téma


Link to post

Verze na americkém kontinentu SCART opravdu nemá a tudíž neumí ani evropské módy, což je obdoba, že evropské modely neumějí americké módy. Většina značek. Takže pokud HDMI nemůžeš, tak zkusit najít převodník Evropa->Amerika. Nejde o konektory, ale o frekvence a signál vůbec. Adaptér pomůže jen tehdy, pokud zařízení bude vysílat v americké normě. Takže pro začátek hledej převodník na NTSC, 60Hz.

  • lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníTechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

A jste si jist, že v tom SCARTu v set-top-boxu, jsou vývody pro COMPONENTní výstup vůbec zapojené?

 

Řada výrobců nemá SCART plný, ale hodně ořezaný (někdo tam nemá ani RGB).

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

temto problém jsme řešili na tvfreak a výsledek veškerého bádání skončil tím, že US model se nerozchodil. Problém je komplikovaný aje potřeba na SD signál konvertor za cca 300 USD, ale ten také nefungoval, problém je v PAL a NTSC. Zkoušeli jsme to i přes HD receiver s HDMI vstupem a výstupem nicméně to nechodilo. On je ještě problém v tom, že i v digitálu používá jinou normu nea system než je Evropa. Navíc problém je i ve scartu. Tady žádná redukcew nepomůže.

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×