Jump to content
Sign in to follow this  
Guest LS

Light - garance rychlosti

Recommended Posts

Guest

Light je taky garantovana rychlost, ze? A to pripadne snizeni by melo byt taky garantovano, ne?

Diky

Vsechny tarify jsou garantovane, ale po snizeni na 64/32 kbit uz ne, protoze je to nastevene na presno a rychlost ti pak uziraji ruzne ARP protokoly.

Realne nastavene rychlosti:

Premium: 2100/161 kbit

Turbo: 1074/161 kbit

Po omezeni: 62.5/31.25 kbit

Light nevim.

Od zitrka to uz ale bude trochu jine.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

Guest

Ahoj

Jen jsem se nikde nedočetl, jestli si můžu dokoupit těch 5GB, co nabízejí v Doplňkových službách.

Tím by se z Light stalo 6gb omezené za 990,- , což je pohodička a pokud jsem správně četl, tak na ping je to ok (cosi o +- 20ms ?) - to je co mne zajímá, doma hlavně hraju - traffic mám okolo 4GB /měsíc (nyní ADSL 512/128 4GB limit od GTS = 1300,- vč" jelou pigs" poplatku)

Máte někdo skutečné zkušenosti s kvalitou Lightu / rychlejšího připojení (např domov kontra práce)

Pokud bych měl rychlost 150/50 u ADSL, tak se můžu jít s pařením schovat,ale dozvěděl jsem se někde, že u kabelu je to s pingem ok i při této rychlosti - že ping není přímo úměrný rychlosti.

Předem moc dík za odpovědi

Na unor ma Karneval nachystane nejake novinky, takze bych ocekaval ze s tim Lightem snad neco udela.

Jinak ta nizsi rychlost nema na pingy zadny vliv, pingy jsou kolem 15-20 ms po CR, takze bych se toho nebal.

Ale na druhou stranu proc platit 990 Kc za Light s 6 GB limitu a rychlosti 150/50, kdyz za 1290 Kc uz mam 2000/300 a limit 20 GB.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

Guest

Prostě proč - protože je to v tom případě jen a puze dražší - takový "speed" prostě nepotřebuju - naco ?

pokud jsou pingy ok a limit můžu dokoupit, nevidím důvod proč utrácet další tři stovky za 2MBps připojení....

Ale samotnému mi to připadá divné - protože, proč by to potom takto nedělalo více lidí ???

to byl taky důvod mé původní otázky.....

Ale díky za info o brzkých změnách - přeci jen nejsem z těch nešťastníků, kteří mají jen klas. modem. takže to klidně ještě nějaký pátek s ADSL vydržím.

Guest

osobne se domnivam ze karneval vyrukuje s novym produktem v ranku UPC, coz znamena caena kolem 800 Kc, rychlost kolem 800-1000 kbps a limit kolem 10 GB.....cimz padem budou muset jeste zlevnit light, protoze ten by si nikdo za 700 nekupoval...

Guest

Proč by ho zlevňovali - prostě ho zruší - nahradí. (pokud by to bylo jak píšeš)

Byla by paráda kdyby vše fungovalo jak jsi nastínil.

To bych si dneska postavil třeba pěknýho Duronka 700 sestavičku

s 256 SD ramkou a 5gb 5200ot. HDD jako druhej komp pro mladou tak za 1500,- s dvouletou zárukou :lol:

některý věci prostě dosloužej, protože jsou nevé - lepší.

No nic to mi jen nedalo si rejpnout. Omlouvám se.

Ještě k té rychlosti

Máte zkušenosti jaká je reálná rychlost Dl při těch 150/50 :?:

Dík

Guest

Rict s cim Karneval prijde v unoru si netroufam. Je to firma ktera se chova silne nepredvidatelne, nelogicky a netrzne. Takze pravdepodobne to bude opet nejaka mala zmena, kterou ale v podstate nikdo nepotrebuje.

Guest

Osobne si myslim, ze to budou balicky DVB-C a internet necha odpocivat.. ;-)