Jump to content

Síť běží pomalu - kde hledat problém?


Guest Kema

Recommended Posts

Už si vážně nevím rady. U kamaráda jsem ladil připokení Karneval Turbo. Přeinstaloval jsem i Windows 98 za XP. Už před tím mu to lezlo šnečím tempem. -- Celeron 500Mhz, 256MB RAM, Realtek PCI, Windows XP Pro - čerstvá instalace. Modem Motorola. Ping na IP, bránu i DNS jsou v pohodě a přesto internet nic moc. Test rychlosti na Karnevalu nejde vůbec a na www.dsl.cz naměřím maximálně 80Kbps. Prohlížení stránek funguje jako jó a ne. Hrozně dlouhá odezva než se začne něco zobrazovat. Technická podpora od Karnevalu zatím nedorazila. Už jsem rozebral TV zásuvky, přehazoval kabely a resetoval modem a tak ale nic jsem nezjistil. Síťovka je snad OK, jelikož připojení síťě je 100Mb/s - říká to ikonka u hodin.

Já bych potřeboval poradit co mám ještě vyzkoušet abych se ujistil, že závada není na naší straně. Jak postupovat v takovém případě? Je nějaký diagnostický program který odhalí "viníka"?

IP adresa neveřejná. To jsem zapoměl napsat. Net jde stejně jak přes proxi tak i bez ní.

Link to post
Share on other sites

Muzes se kouknout do manazeru pro kabelovy modem: http://192.168.100.1/signal.html , jeslti nahodou neukazuje nejaky nesmysly, Download Power level by mel ukazovat neco mezi +15 az -15 dBmV.

Jeste me napada ze by to mohlo zpusobovat nastaveni sitove karty, napr. kdyz nastavim u me stare 10 Mb Realtek sitovky Duplex mod na Full, tak se internet vlece uplne stejne, kdyz to dam na Half Duplex, tak me to jede v pohode.

  • Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno
Link to post
Share on other sites

Tak jsem tady zase a to s dobrou zprávou. Po přepnutí síťové karty ze 100 na 10Mb již rychlost připojení Turbo funguje zcela normálně a naměřil jsem na stránkách Karnevalu rychlost připojení 1007kbps - tedy rychlost stahování 125,88KB/s

PARÁDA :lol::lol::lol:

Link to post
Share on other sites

No pravda je že mi to říkal i servisman od Karnevalu. Prý to musí spolehlivě fungovat i na těch 100Mb, ale zatím to jede dobře a když to bude blbnout tak koupím něco jiného a do toho PC to kamarádovi nainstaluju.

Co doporučujete za síťovku?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...