Přejít na obsah
MaxQ

Připojení k herním serverům

Recommended Posts

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Kluci od známých mají připojení od UPC, předpokládám tarif 10M. Mají router a za ním dvě PC. Z nich se připojují na nějaký herní server (battle cosi). Problém je v tom, že ten server si hlídá připojení podle loginu, hesla a IP adresy, resp. když se k němu připojí oba dva, u druhého zahlásí chybu, že tato ip adresa už v systému je. Takže co by pomohlo? Dokoupit k jejich připojení dvě statické IP adresy (cca. 400 kč navrch)? Nebo přejít na tarif 20M, ke kterému se přidělují 3 dynamické veřejné ip adresy (cca. 310 kč navrch) ? Pomohlo by to? A jak by se to asi realizovalo technicky? Dík za odpovědi.

Sdílet toto téma


Link to post

Ano, řešením je připlatit si další IP, nebo zařídit tarif 20M.

Pak je ovšem nutné nepoužívat router, ale jen switch aby počítače byly přímo připojené do internetu. Pak ale není možné sdílet data mezi počítači po místní síti, respektive je nutné nastavit počítači mimo dynamické veřejné IP od UPC i statické IP pro použití v domácí síti.

Každý počítač pak bude mít dvě IP. A nejdůležitější je pak počítače dobře zabezpečit proti útokům z internetu protože už je nebude chránit router - takže je potřeba použít osobní firewall (ne ten z windows).

Sdílet toto téma


Link to post

Podle toho co píše MaxQ, tak herní server má problém s tím, že z jedné veřejné IP se připojují dva hráči. Je to docela blbý omezení, a asi si majitelé serverů myslí, že lidé s neveřejnou IP nemají nárok si u nich zahrát :)

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×